ضرورت اجرای ارزیابی عملکرد زنجیره تامین سازمانها - بهینگی

ضرورت اجرای ارزیابی عملکرد زنجیره تامین سازمانها

اشتراک گذاری :
ضرورت اجرای ارزیابی عملکرد زنجیره تامین سازمانها

با توجه به تاکید روزافزون در محیط امروزه کسب و کار بر روی نگرش زنجیره ای به فعالیت ها، موضوع مدیریت زنجیره تامین ذهن اکثر محققان و مدیران اجرایی سازمانها را به خود مشغول کرده است.

عملکرد زنجیره تامین

در اقتصاد امروزه میدان رقابت و کشمکش از عملکرد شرکتهای منفرد به آنچه که ما عملکرد زنجیره تامین می نامیم، تغییر کرده است. عملکرد زنجیره تامین به فعالیت های گسترده زنجیره تامین جهت برآورده کردن نیازمندی های مشتری اشاره دارد که شامل قابلیت دسترسی به محصول، تحویل به موقع، موجودی و ظرفیت لازم در زنجیره تامین برای عملکردی مناسب است تا پاسخگوی نیازمندی های مشتری نهایی باشد.

عملکرد زنجیره تامین مرزهای شرکت را پشت سر می گذارد؛ زیرا که شامل مواد اصلی، قطعات، مونتاژهای فرعی و محصولات نهایی و توزیع آنها توسط کانالهای مختلف به مشتری نهایی است. همین طور عملکرد زنجیره تامین مرزهای کارکردی سازمان را از قبیل تهیه و تدارک، تولید، توزیع، بازاریابی و فروش و تحقیق و توسعه نیز قطع می کند. در همین رابطه چالش بزرگی نیز در مورد چگونگی ارزیابی عملکرد فعالیت های زنجیره ای کسب و کار پیش روی شرکت هاست.

ضرورت اجرای ارزیابی عملکرد زنجیره تامین سازمانها ارزیابی عملکرد زنجیره تامین

مـدیریت اثـربخش زنجیـره تـأمین نیازمنـد ارزیـابی عملکـرد اسـت. محققان بیان می کنند اگر نتوانید زنجیره تأمین را ارزیابی کنید، نمی توانید آن را کنترل کنید و اگر نتوانید آن را کنترل کنید، نمی توانید آن را مدیریت کنیـد و اگـر نتوانیـد آن را مدیریت کنید، نمی توانید آن را بهبود بخشید. در رابطه بـا ایجـاد سیسـتمهـای ارزیـابی عملکرد یکی از مشکل ترین زمینه ها مربوط به انتخاب معیار عملکرد اسـت.

برای موفقیت در محیط جدید کسب و کار، زنجیره تامین به بهبود مداوم نیاز دارد و برای این منظور لازم است که عملکرد زنجیره تامین ارزیابی شده و معیارهای عملکردی آن استخراج گردد و امروزه مدیر ارشد نمی تواند تنها بر عملکرد شرکت خود تمرکز کند، بلکه بایستی عملکرد زنجیره تامین یا شبکه ای که شرکت یکی از شرکای آن است، را مورد توجه قرار دهد.

میدان رقابتی، زنجیره تامین در مقابل زنجیره تامین با تاکید بر بهبود مداوم در سرتاسر زنجیره تامین خواهد بود. برای بهبود عملکرد زنجیره تامین لازم است که معیارهای عملکرد قدیمی کسب و کار را کنار گذارده و معیارهای عملکردی جدیدی را مشخص کنیم تا بتوان به جای عملکرد یک کسب و کار به صورت منفرد به ارزیابی عملکرد زنجیره بپردازیم.

موارد قابل ارزیابی

در ارزیابی عملکرد زنجیره تامین فقط عملکرد شرکت اصلی در زنجیره مورد ارزیابی قرار نمی گیرد بلکه شبکه ای از روابط بین شرکای زنجیره است که مورد ارزیابی قرار می گیرد. به همین علت می توان گفت که این نوع ارزیابی می خواهد عواملی که ماهیت آن غیرقابل ارزیابی هستند را ارزیابی کند، یعنی شبکه ای از روابط بین شرکاء باید مورد کنترل و ارزیابی قرار گیرد.

محققان تلاش های ارزشمندی را در جهت ارزیابی عملکرد زنجیره تامین انجام داده اند. زیرا برای مدیریت و کنترل جریان سیستم های عملیاتی، لازم است زنجیره تامین یکپارچه شود. به منظور تحقق این کنترل جریان سیستم عملیاتی، باید اهداف استراتژیک و رقابتی مانند کیفیت، سرعت، قابلیت اطمینان، انعطاف پذیری و هزینه را محقق نماید. همین طور به علت تغییر در نیازهای مشتری بایستی عملکرد زنجیره تامین مورد کنترل و ارزیابی دائم قرار بگیرد. بنابراین جهت دستیابی به اهداف استراتژِیک زنجیره تامین، باید ستاده فرآیندهای زنجیره تامین اندازه گیری شده و با استانداردها مقایسه شود.

ضرورت اجرای ارزیابی عملکرد زنجیره تامین سازمانهانقش OEM در فرآیند زنجیره تامین

از سوی دیگر به علت تغییر نقش تولیدکنندگان اصلی در زنجیره تامین به رویکرد جدیدی برای ارزیابی عملکرد زنجیره تامین نیاز است. این تغییر نقش بدین صورت است که در حال حاضر نقش عملیاتی OEM(استفاده از محصول تولیدی یک شرکت با برند شرکتی دیگر که در واقع نوعی برونسپاری می باشد) کاهش یافته است. زیرا که در فرآیند ارزش افزایی، تامین کنندگان و توزیع کنندگان سهم بیشتری از فعالیت های عملیاتی و یکپارچگی کارکردی و سازمانی را به عهده گرفته اند.

تامین کنندگان محصولات را به صورت ماژول تولید کرده و در کارخانه های داخل OEM مونتاژ می شود و توزیع کنندگان وظیفه توزیع محصول و انجام تغییرات و اصلاحات مورد نظر مشتری را به عهده دارند. در نتیجه در OEM عملیات کاملا فشرده شده و اکنون کنترل بر روی پهنه های مرزی، روابط و تماس با بازیگران زنجیره تامین انتقال یافته است.

نتیجه گیری

در نتیجه ضرورت انجام ارزیابی عملکرد زنجیره تامین سازمانها آشکار می شود و از این طریق شناسایی و انتخاب معیارهای عملکردی مناسب توسط هر یک از اعضای زنجیره تامین مشخص و ارزیابی می شود. سپس با بهبود این معیارها میتوان انتظار داشت که عدم اطمینان در هر یک از فرآیندهای زنجیره تامین کاهش یابد و در نتیجه سطح بالاتری از یکپارچگی زنجیره تامین محقق شود.

 

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz