پنج گام برای ساختن برند شخصی - بهینگی

پنج گام برای ساختن برند شخصی

143
0
اشتراک گذاری :
پنج گام برای ساختن برند شخصی

پنج گام برای ساختن برند شخصی

برند شخصی به معنای چگونگی حضور شما در دنیا است. بنابراین به همین دلیل است، که برندهای قوی نسبت به برند های کسل کننده و صیقل نیافته، ترجیح داده می شوند. هنگامی که افراد بدانند  چه کسی هستید و بخواهند شما را با تخصص ویژه ای بشناسند، شما در مسیر تبدیل به فرد مرجع در صنعت یا حوزه کاری خود قرار دارید. سوال این است که چگونه بیشتر به رسمیت شناخته شوید؟ چگونه حوزه قدرت و پیروان خود را بسازید؟

اگر به دنبال ساخت برند شخصی هستید، به این پنج روش عمل کنید:

برند شخصی

۱٫ خود واقعی تان را درک کرده و همان باشید.

تصور کنید چقدر سخت است که برای خود غیرواقعی تان برند بسازید، در واقع یک برند جعلی است. در این صورت باید به روش خاصی عمل کنید، به روش مشخصی ظاهر شوید، حرفهای مشخصی بزنید، بدون توجه به اینکه چه حسی نسبت به آن دارید.

برخی متخصصین پیشنهاد می کنند تا برند شخصی را با شکل دهی و اصلاح آنچه دیگران می بینند، بسازید ولی حفظ این وضعیت برای مدت طولانی طاقت فرساست. برند شما، باید بازتابی باشد از آن کسی که هستید.

می دانید به چه چیز هایی باور دارید؟ نقاط قوت و ضعف شما چیست؟ هیچ گاه فراموش نکنید که هرکسی با افراد دیگر ارتباط برقرار می کند. اگر یک فرد حقیقی به نظر نرسید، یا این طور به نظر برسد که در حال جعل واقعیت هستید، چه گونه انتظار دارید سایرین به شما اعتماد کنند؟

حتی اگر برای مدتی شخصیت جعلی خود را بپذیرید، کوچکترین ناسازگاری می تواند مشکل آفرین باشد. اولین و بهترین قدم در برندسازی شخصی، درک درست خود واقعی است. سپس این درک را با سایرین به اشتراک بگذارید. نقاب ها را برداشته و از اینکه آسیب پذیر هستید و نقاط ضعف دارید، نهراسید. برند شخصی

  ۲٫ در گفتگوها شرکت کنید.

اگر می خواهید برند شخصی بسازید، بایستی با دیگران به طور منظم گفتگو کنید. طبعیتا، این راهکار مهارت های ارتباطی را تقویت می کند. اگر همانطور که سایرین صحبت می کنند، حرف بزنید، نمی توانید خودتان را در میان جمع نشان دهید.

از جایگاه قدرت و دانش صحبت کنید. نشان دهید که در مورد موضوعاتی که صحبت می کنید، تسلط دارید و به شیوه ای به سوال ها پاسخ دهید که به درد مخاطبانتان بخورد.

نشان دهید اعتماد به نفس دارید. برخی ممکن است از شما انتقاد کنند یا با شما مخالف باشند. مهم ترین نکته این است که نسبت به بازخوردها آزاد اندیش باشید. از دیگران بخاطر اشتراک گذاشتن دیدگاه هایشان تشکر کنید. اگر نکاتی که مطرح کردند، درست بود، فکر کنید چگونه میتوانید بهبود یافته و دفعه بعد بهتر باشید.

شرکت در گفتگوها فرصت هایی برای دیده شدن و شنیده شدن هستند. از کوچک شروع کنید و به ساختن ادامه دهید. ممکن است سریعا در گفتگوهای با کیفیت بالا وارد نشوید. اما اگر همین گفتگوهای معمولی را ادامه دهید، میتوانید طرفداران خود را ایجاد کرده و به وقایع و کنفرانس های بزرگتر و مهمتری دعوت شوید. دست و پنجه نرم کنید و تا جایی که می توانید پیشنهاد های با ارزشی بدهید.

۳٫ مقالاتی جهت رهبری افکار بنویسید و در مصاحبه ها شرکت کنید.

مقالات رهبری فکری (یعنی اینکه در تخصص موردنظر مرجع و صاحبنظر هستید) و مصاحبه ها منجر به اعتبار شما میشود. همانند شرکت در گفتگوها، بدست آوردن بهترین فرصتها، نیاز به زمان و تلاش دارد، اما اگر در این مسیر حرکت کنید، خیلی زود، به هر کجا که میخواهید (هدفتان)، می رسید.

به پوشش خبری وسیعی که امروزه وجود دارد، توجه کنید. هرکسی که به طور منظم آنلاین میشود، لیستی از این برندها را آنجا می تواند مشاهده کند. اما حتی اگر این طور نباشد، مجلات و نشریات معتبر و مشهور را می خواند.

مقاله در این نشریات می تواند محلی برای معرفی شما باشد. دیگران شما را صاحب قدرت خواهند دید. همراه شدن با رسانه ها، ناشران آنلاین و نشریات میتواند چالش زا نیز باشد، اما روش قدرتمندی است که نشان می دهد شما از چه صحبت می کنید. هر روزنه ای که شما خود را در آن عرضه کنید می تواند قدرت برندتان را افزایش دهد. برند شخصی

۴٫ حضور آنلاین داشته باشید.

آیا شما می دانید که در فضای مجازی چگونه حاضر شده و به نظر می رسید؟ حضور در فضای مجازی موضوعی است که باید به طور منظم بررسی کنید و هر وقت و هرجا که امکان پذیر بود بهبود دهید. آیا شما پروفایل (نمایه) رسانه اجتماعی دارید؟ اگر چنین است آیا به طور کامل تمام اطلاعات شما را افشا می کنند؟ آیا شما را در بهترین شکل ممکن نشان میدهند؟ و از شما فردی حرفه ای می سازند؟  آیا شما از عکاسی حرفی با کیفیت بالا استفاده می کنید؟  آیا شما با دیگران در تعاملید و اطلاعات آنها را به اشتراک میگذارید؟ آیا شما وب سایتی برای برند شخصی تان دارید؟

یکی از بهترین راه برای شناخت رتبه نام خود در فضای مجازی، ساخت یک وب سایت است. وبسایت، کنترل بیشتری درباره حضور مجازی شما نسبت به شبکه های اجتماعی می دهد. اضافه کردن مطلب جدیدی، به طور منظم روی سایت خود، نمیتواند به شما لطمه وارد کند.

شما می توانید با کمترین هزینه یک دامین خریداری کنید. پس هیچ عذری برای تاخیر وجود ندارد. سعی کنید، اگر میتوانید دامین به نام خود بخرید. فراموش نکنید که برند خود را در گوگل به طور منظم جستجو کنید، تا ببینید دیگران چگونه شما را درک می کنند.

چه چیزی در مورد شما می گویند. شما کار بسیار سختی دارید، اگر برند شخصی قوی را بسازید اما تلاش واقعی برای بررسی و نظارت بر آن نداشته باشید.

۵٫ در کسب و کار خود همواره در حال یادگیری باشید.برند شخصی

مهم نیست که تا چه حد صنعت یا زمینه ای تخصصی خود را می شناسید، اما عاقلانه است که به خاطر داشته باشید که خیلی چیزها با سرعت بیشتری نسبت به قبل در حال تغییر هستند.

باید با آخرین تغییر ها و روندها به روز باشید. ساخت برند شخصی مدتی طول میکشد. اگر شما نتوانید همچنان با روندهای فعلی کسب و کارتان مرتبط باشید، تمام تلاش هایتان هدر می رود.

اگر می خواهید بی اعتبار نشوید، باید منبعی همیشگی از مقالات، مجلات تجاری، وبلاگ ها و کتاب داشته باشید. این منابع باعث یادگیری چیز های جدید و گسترش مهارت ها و توسعه دانش تان می شود.

اگر رشد نکنید، در واقع راکد می شوید و این آخرین چیزی است که هر کارآفرینی می خواهد.

همان طور که شما مشغول تقویت برند شخصیتان هستید، فرصت های مناسبی سر راه شما قرار می گیرند. مردم میفهمند که شما در مورد آن چیزی که گفت گو می کنید اطلاعات کافی دارید و شما را به بخشی از داستان خود دعوت می کنند.

اجازه می دهند که به آن ها ملحق شوید. با این حال هیچ گاه فراموش نکنید که باید چیزهایی داشته باشید که خودتان انجام داده اید. شما نمیتوانید در مورد چیزهایی که انجام ندادید گفت و گو کنید زیرا این عمل شما را از برند شخصیتان دور می کند. حواستان به کاستی ها و نقاط ضعفتان باشد، همین شما را انسانی کامل تر و باورپذیرتر میکند.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz