نقش مدل ذهنی مدیران در فرآیند تغییر سازمانی - بهینگی

نقش مدل ذهنی مدیران در فرآیند تغییر سازمانی

اشتراک گذاری :
نقش مدل های ذهنی در فرآیند تغییر سازمانی

در هنگام بررسی تصمیمات سازمانی باید بررسی مدل ذهنی مدیران را مد نظر قرار داد. مدل های ذهنی، برهان ها و تفسیر و نهایتا عمل را شکل می دهند. مدل های ذهنی از مفهومی تحت عنوان “جماعات تفسیری” – اجتماعاتی که نظریه مشابه یا متفاوتی از دنیا دارند- پدیدار شد و مورد پذیرش قرار گرفت.

مدل ذهنی در سازمان

این مفهوم با استفاده از اصطلاح جماعات تخصصی در مطالعات سازمانی بازتاب پیدا کرد. اعضای چنین اجتماعاتی به درک مشترکی از ماهیت اجتماع، هنجارها و روابط آنمی رسند. به همین ترتیب دامنه زبان، روال کار، مصنوعات و روایت های مشترکی را مورد استفاده قرار می دهند. آن دسته معانی مشترکی که اینگونه اجتماعات را بوجود می آورد، برگرفته از مدل ذهنی است.

نقش مدل ذهنی مدیران در فرآیند تغییر سازمانی

از مهمترین ویژگی های مدل ذهنی، کاهش پیچیدگی است.  کاهش پیچیدگی، از یک سو موجب می شود تا تصمیمات عملی شود. از سوی دیگر میتواند به نزدیک بینی با کاهش اطلاعات ناهمخوان با مدل ذهنی منجر شود. به بیان دیگر به این معناست که استراتژی های کنونی جاودانه تلقی شده و از جستجوی گزینه ها و ایده های جدید برای توسعه استراتژی اجتناب می شود.

تعاریف متعدد مدل ذهنی

برخی دانشمندان مدل های ذهنی را مهمترین پایه ساختمان دانش می دانند و آنرا بصورت برخی فرآیند های شناختی که حمایت از تغییر و یادگیری را به عهده دارند، تعریف می کنند. برخی دیگر مدلهای ذهنی را لنزهایی در نظر می گیرند که اعضای سازمان برای مشاهده و تفسیر دنیا از آنها استفاده می کنند. سنگه و همکاران مدلهای ذهنی را مفروضات، تعمیم ها و یا حتی تصاویر و اشکالی می دانند که دارای ریشه بسیار عمیقی هستند و بر چگونگی درک ما از دنیا و نحوه عمل ما در آن اثر می گذارد.

تئوری اسنادی و اثر مجاورت

بنابر نظر فریدمن مدلهای ذهنی به معنای تعبیر ما از روابط علت و معلولی است که با ارزش ها، اعتقادات و فرهنگ ما شکل گرفته اند. وی مدلهای ذهنی را با استفاده از ” تئوری اسنادی” و “اثر مجاورت” توجیه می کند.

تئوری اسنادی به تشریح علت و اثری که افراد برای پدیده ها قائلند پرداخته و دلایلی را که آنها به اثرات مختلف نسبت میدهند، را تشریح می کند. اثر مجاورت هگینز نیز بیان می دارد که کلیه اعمالی که ما انجام می دهیم نهایتا براساس تصمیماتی است که باتوجه به علتی که برای مشکل در نظر گرفته ایم و نتایج حاصل از اینکه آن عمل مشکل را حل خواهد کرد، اتخاذ می کنیم. بنابراین محور نظریه اسنادی و اثر مجاورت را میتوان این دانست که چیزهایی که درک می شوند معلوم تلقی می شود.

نقش مدل ذهنی مدیران در فرآیند تغییر سازمانی

مدل ذهنی مدیران بر نگرش تغییر سازمان

می توان مدل ذهنی مدیران را در اقدام به تغییر سازمانی موثر دانست. در اینجا مدل ذهنی را می توان بازنمایی از واقعیت تعریف کرد که تصمیم گیرندگان از آنها برای معنی بخشیدن به اطلاعاتی دریافتی مورد استفاده قرار می دهند. این مدلها می گویند که اطلاعات چگونه تعبیرشده، بر فرآیند تصمیم گیری اثر گذاشته و مجموعه راه حلهای در نظر گرفته شده را محدود می کند. مساله وقتی پیچیده تر می شود که دریابیم مدل های ذهنی تصمیم گیرندگان به عنوان مبنای شناختی ایشان، نوع تعبیر تصمیم گیرندگان از رخدادهای واقعی را تعیین می کند.

بنابراین یک محرک یکسان در یک سازمان، از نظر مدیران مختلف به صورت کاملا متفاوت تعبیر خواهد شد. این به این معناست که آنچه روابط علی مداخله کننده در فرآیند تصمیم به حساب می آید ضرورتا در واقعیت وجود ندارد، بلکه در ذهن تصمیم گیرندگان قرار دارد.

تصمیم به تغییر

مدیران از قبل پنداشت هایی راجع به فرآیند تغییر سازمانی و اثرات آن در ذهن دارند که مطمئنا بر تصمیمات آنها مربوط به شروع فرآیند تغییر یا عدم انجام آن اثر می گذارد. خصوصا تصوری که مدیران از مضر بودن تغییر در ذهن دارند، شرط مهمی برای تصمیم به آغاز تغییر به حساب می آید. اگر مدیران به اینکه فرآیند تغییر سازمانی می تواند به بروزشدن سازمانی منجر شود و امکان استفاده از فرصت های جدید را فراهم کند، اعتماد داشته باشند، درک مطلوبی از فرآیند تغییر خواهند داشت.

به طور منطقی هنگامی که مدیران انتظار نتایج مثبتی داشته باشند، نسبت به اجرای تغییر مساعدتر خواهند بود تا اینکه تصور نتایج منفی داشته باشند. به همین ترتیب اگر مدیران چنین احساس کنند که تغییر سازمانی مورد قبول قرار خواهد گرفت و پیش بینی کنند که از هم پاشیدگی و پیچیدگی اولیه تغییر نسبتا کم اهمیت است، بیشتر با ایده اقدام به تغییرات سازمانی موافقت خواهند کرد.

 

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz