بازاریابی و مدیریت بازاریابی یعنی چی؟ - بهینگی

بازاریابی و مدیریت بازاریابی یعنی چی؟

113
0
اشتراک گذاری :
بازاریابی و مدیریت بازاریابی یعنی چی؟

امروزه بازاریابی مورد توجه روز افزون سازمانها و نهادهای خصوصی و دولتی و ملتها قرار گرفته است و به فلسفه ای پیچیده برای ارتباط پویای سازمانها با بازارهایشان تبدیل شده است. اغلب شرکتهای کوچک و بزرگ در حال سازماندهی بازاریابی خود هستند. برای سازمانهای غیرتجاری نیز مانند دانشگاه ها، مراکز دینی، مراکز فرهنگی و نهادهای دولتی، بازاریابی به منزله روش و وسیله ای برای ارتباط با مردم است.

در این مطلب که با استفاده از کتاب مدیریت بازاریابی تالیف اساتید احمد روستا، داور ونوس و عبدالحمید ابراهیمی تهیه شده است، به بررسی ماهیت بازاریابی و مدیریت بازاریابی می پردازیم.

تعریف بازاریابی

تعریفهای گوناگونی برای بازاریابی بیان شده است. مانند گروهی از فعالیتهای تجاری وابسته؛ پدیده ای بازرگانی؛ فرایندی اقتصادی؛ فرایند مبادله یا انتقال مالکیت محصولات؛ فرایند تعدیل عرضه و تقاضا و بسیاری معانی دیگر. هر کدام از این تعاریف بیان کننده گوشه ای از فعالیتهای بازاریابی است.

امروزه صاحبنظران، بازاریابی را فرایند ارضای نیازها و خواسته های بشر تعریف می کنند. به نظر فیلیپ کاتلر، برجسته ترین صاحبنظر در این حوزه، بازاریابی را به این صورت تعریف می کند. ” بازاریابی فعالیتی انسانی در جهت ارضای نیازها و خواسته ها از طریق فرایند مبادله است”.

در تعریف کاتلر از بازاریابی، اصطلاحاتی مثل نیازها و خواسته ها و فرایند مبادله احتیاج به توضیح بیشتری دارد.

نیازها و خواسته ها

منشا و رکن اساسی نظام بازاریابی، نیازها و خواسته های انسان است. بشر برای ادامه حیات خود به غذا، هوا، آب، لباس و پناهگاه نیاز دارد. علاوه بر اینها، اون میل زیادی به آسایش، آموزش و خدمات دیگر دارد.

نیاز بیان کننده حالت محرومیت یا فقدان است که فرد احساس می کند. این محرومیت آرامش و تعادل روانی وی را بر هم می زند و در او شوق و انگیزه برای برطرف کردن آن بوجود می آورد. نیاز شخص را به حرکت وا میدارد و او را در یک حالت برانگیخته جهت می دهد.

هر محصول یا خدمت زاییده نیازها و خواسته های بشر است. به عبارت دیگر محصول عبارتست از چیزی که قادر به ارضای یک یا چند خواسته یا نیاز باشد.  به نظر می رسد محصولات به هر اندازه که خواسته های فرد را برآورده کنند، دارای ارزش هستند.

در بازاریابی، خواسته را شکل برآورده ساختن این نیاز تلقی می کنند. برای مثال گرسنگی نیاز به غذاست ولی طرقی که انسان این نیاز را برطرف می کند، متفاوت است. ممکن است افراد برای رفع گرسنگی، بنابه عادت، فرهنگ، سلیقه و ذائقه خویش، غذاهای متعددی را انتخاب کنند. این غذاهای متنوع و متعدد، “خواسته” آنان است.

بازاریابی و مدیریت بازاریابی یعنی چی؟

مبادله

توجه به این حقیقت که بشر دارای نیازها و خواسته هایی است و محصولاتی وجود دارند که قادر به تامین این نیازها هستند، در تعریف بازاریابی الزامی است اما کافی نیست. بازاریابی از زمانی آغاز می شود که فرد تصمیم می گیرد نیازها و خواسته های خود را از طریقی خاص که آن را مبادله می نامیم، ارضا کند.

مبادله یکی از ۴ انتخاب گوناگونی است که فرد برای ارضای نیازهای خود از آن استفاده می کند.

۱٫ خودتولیدی:

اولین انتخاب فرد در ارضای نیاز است. انسان گرسنه، گرسنگی خود را از طریق شکار، ماهیگیری و کشاورزی برطرف می کند. او نیازی به ارتباط با دیگران یا تعامل با آنان ندارد. در اینجا نه بازاری وجود دارد و نه به بازاریابی نیازی هست.

۲٫ استعانت از دیگران:

فرد گرسنه از فرد دیگری به عنوان کار خیر غذا طلب می کند. در اینجا فرد گرسنه در مقابل این لطف، چیزی جز اظهار قدردانی عرضه نمی کند.

بازاریابی و مدیریت بازاریابی یعنی چی؟

۳٫ اعمال زور:

فرد گرسنه می تواند با زور یا دزدی، غذا را از چنگ دیگری در آورد. در اینجا از همان اظهار قدردانی هم خبری نیست.

۴٫ مبادله :

فرد گرسنه می تواند به فرد دیگری که غذا دارد مراجعه کرده و منبعی را برای مبادله با غذا پیشنهاد کند. این منبع ممکن است پول، محصول یا خدمتی باشد که برای صاحب غذا دارای ارزش است.

بازاریابی برای بدست آوردن محصولات جهت ارضای خواسته ها و نیازها بر انتخاب چهارم یعنی مبادله تمرکز دارد. در مبادله باید:

  1. دو طرف وجود داشته باشد.
  2. هر دو طرف چیزی با ارزش برای دیگری داشته باشد.
  3. هر طرف مجاز به پذیرش یا رد پیشنهاد دیگری باشد.

مدیریت بازاریابی

فرایند مبادله نیازمند کار و مهارت فراوان است. مدیریت بازاریابی عبارتست از “تجزیه و تحلیل، طرحریزی، اجرا و کنترل برنامه های تعیین شده برای فراهم آوردن مبادلات مطلوب با بازارهای موردنظر به منظور دستیابی به اهداف سازمان”.

تاکید مدیریت بازاریابی بیشتر بر تعیین محصولات سازمان بر مبنای نیازها و خواسته های بازار موردنظر و نیز استفاده از قیمت گذاری، ارتباطات و توزیع موثر جهت آگاهی دادن، ایجاد محرک و ارائه خدمت به بازار است.

اگرچه همه مدیران سازمان به نوعی با بازارها سروکار دارند، مدیریت بازاریابی مسئول رسیدگی به بازار و مشتری برای محصول نهایی سازمان است. مدیران تحقیقات بازاریابی، مدیران خدمات فروش، مدیران محصول، معاون بازاریابی، فروشندگان و مدیران تبلیغات، کار رسمی بازاریابی در سازمان را برعهده دارند. البته هریک از این شغلها دارای رسالت، هدف و مسئولیت خاص خود است.

بازاریابی و مدیریت بازاریابی یعنی چی؟

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 4٫00 out of 51 vote, average: 4٫00 out of 51 vote, average: 4٫00 out of 51 vote, average: 4٫00 out of 51 vote, average: 4٫00 out of 5

میانگین امتیاز 4٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz