مدیریت موثر: تقابل برون گرا و درون گرا - بهینگی

مدیریت موثر: تقابل برون گرا و درون گرا

اشتراک گذاری :
مدیریت موثر: تقابل برون گرا و درون گرا

چگونه تیپ های شخصیتی متفاوتی را مدیریت می کنید تا بتوانید به ماموریت سازمان دست پیدا کنید؟

محل کار، پر از انواع و اقسام شخصیت های مختلف است. البته تعجبی ندارد! همه کارمندان باید با یکدیگر کار کنند و انتطار می رود که به تفاوت های شخصیتی یکدیگر احترام بگذارند تا به هدف مشترک دست پیدا کنند. اما گاهی اوقات اصول اخلاقی، هنجار های فرهنگی و خلق و خو باعث ایجاد اختلاف می شود.

اجازه بدهید در مورد خلق و خوی افراد بحث کنیم.

تمام گروه های کاری را میتوان به دو دسته تقسیم نمود: برون گرا و درون گرا

هر کدام در محل کار، به طور متفاوتی می توانند ارتباط برقرار کنند. ممکن است یک گروه برای رهبری بهتر از دیگری باشد.

آیا می توانید تعیین کنید کدام یک از کارمندان درونگرا و کدام یک برونگرا هستند؟ اجازه بدهید مشخصات درونگرایی و برونگرایی را مرور کنیم.

مدیریت موثر: تقابل برون گرا و درون گرا

برون گراها

از نظر این افراد هیچ کس غریبه نیست. نوعی مشتری یا ارباب رجوع است. آن ها به گونه ای، برای انجام هر کاری داوطلب می شوند. این نوع کارمندان، افرادی هستند که همزمان در چند کمیته کار می کنند، حتی اگر کمیته ها رابطه نزدیک و درگیرانه برقرار کنند. آن ها با هر کسی که ارتباط دارند، را بطه ای دوستانه برقرار می کند. مشوق پیش کشیدن بحث های شخصی هستند. اغلب هم نقش مدیر اجتماعی گروه را بر عهده می گیرند.

برونگرا ها افرادی خیلی فعال به نظر می رسند، این طور نیست؟ می تواند باشد ولی این دسته افراد نیمه ی تاریکی دارند که ممکن است گاهی خود را نشان دهد. ان ها می توانند کم کم و خیلی آروم مشتریانی که به دلیل بی اعتمادی ترجیح می دهند در معامله و کسب و کار سفت و سخت گیر باشند را نرم کنند. این مدیر باید یاد بگیرد که با توجه به نیاز مشتری در معامله تعادل ایجاد کند. این افراد سعی می کنند که دیگران را تحت تاثیر قرار دهند و از طریق قول و قرار هایی که میگذارند احترامی کسب می کنند ولی به سرعت دچار فرسودگی شغلی می شوند.

مدیر باید تعادل در برقراری ارتباط و قدرت نه گفتن را یاد بگیرد.

ان ها با کارمندان و مشتریان خیلی صمیمی می شوند. اگر می خواهد که دیگران به او احترام بگذارند بایستی مرزها و حدود دیگران را رعایت کنند.

 مدیریت موثر: تقابل برون گرا و درون گرا

درون گراها

این دسته افراد بیشتر ترجیح می دهند که تنهایی کار کنند. اگر در کارشان وقفه ایجاد شود عصبانی می شوند ان ها زندگی دیگران را می بینند ولی وارد بحث های اجتماعی نمی شوند. به ندرت در تجمعاتی که به آن ها مربوط نیست حاضر می شوند.

این افراد بیشتر تمایل دارند تا اخرین لحظه صبر کنند که همه افراد وظیفه یا کار مقرر شده را رد کنند و بعد از این بایستند و کار را قبول کنند در این صورت دیگر کارمندان احساس می کنند که مثل اینکه هنوز در مورد همان کاری که بحثش تمام شده بود صحبت می کنند.

به نظر می رسد که درون گراها در نقش مدیریت، ضعیف عمل می کنند، این طور نیست؟ امکانش هست ولی ممکن است طور دیگه ای به موضوع نگاه کرده باشید.

این افراد می توانند با قدرت بالایی تمرکز کنند و به مسائل رسیدگی کنند. هنگامی که مدیری از این دسته برنامه خود را اماده می کند طبق معمول با جزئیات و خوب فکر شده، خواهد بود. می توانند دیدگاه های مختلفی به یک مساله داشته باشند بدون اینکه از نظر احساسی درگیر شوند. این دسته از مدیران می توانند اغلب نظرات مختلفی را بدون مکث و درگیری بیان کنند.

می توانند به مدیران تاثیر گذاری تبدیل شوند نه با وجود درون گرا بودنشان بلکه آن ها هیچ گاه برای پیش روی در کار نیاز به کسی ندارند که هلشان بدهد. آنها دیدگاه واقع گرایانه از توانایی های خود دارند و همچنین صبر کافی برای پیشرفت در مسیر حرفه ای و شغلی برخوردارند.

تمایز برون گرا و درون گرا

البته این ها تنها صفات بارز از برون گراها و درون گراهاست. تمام این صفات می تواند در هر دو تیپ شخصیتی وجود داشته باشد. بنابراین چه چیزی باعث تمایز برونگرا و درون گرا می شود، ساده است. برون گرا انرژی خود را از معاشرت با دیگران می گیرد، درحالی که درون گرا از تنهایی خود.

همه کارمندان برای شخصیتی که دارند لایق و سزاوار احترامند. ویژگی های درونی و برونی که مشاهده کردید را بشناسید و تصدیق کنید. ممکن است متوجه شوید که شخصی را به اشتباه شناخته اید. به عنوان نمونه فکر می کردید شخصی برون گراست در صورتی که با شناختن ویژگی ها فهمیدید درون گراست. بسیاری از درون گرا های واقعی، یاد گرفته اند که در موقعیت های خاص همانند برون گراها رفتار کنند و بالعکس.

راه های تاثیر گذاری برای ارتباط برقرار کردن در مورد هر تیپ شخصیتی

دورن گرا ممکن است نتواند به راحتی در مورد موضوعی، ایده های خود را بیان کند. اگر از او در مورد موضوعی نظر می خواهید به صورت عمومی، شاید قبل از جلسه  نظرخواهی کنید.

برونگرا ممکن است بخواهد تمام جزئیات برنامه اش را به سرعت توضیح دهد. بدون اینکه اجازه دهید شوق و ذوقش باعث شود که نظم جلسه بهم بخورد، از ایده های خوبشان در میان همکاران، قدردانی کنید.

مدیریت موثر: تقابل برون گرا و درون گرا

سرانجام،  برون گراها و درون گراها رو تشویق کنید تا با یکدیگر همکاری کنند. گاهی اوقات همراه کردن این دو  شخصیت سخت است، اما هر کدام دارای نقاط قوتی هستند که می توانند عواملی که باعث توسعه و پیشرفت دیگری می شود را بهبود ببخشند تا ارزش پروژه هایی که با هم مشارکت می کنند بالا برود.

ایا شما راه های منحصر به فردی را می دانید تا شخصیت های متفاوتی را در محل کارتان مدیریت کنید؟

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz