ابعاد مختلف بازاریابی : از بازارگرایی تا بازارگردانی - بهینگی

ابعاد مختلف بازاریابی : از بازارگرایی تا بازارگردانی

147
0
اشتراک گذاری :
ابعاد مختلف بازاریابی : از بازارگرایی تا بازارگردانی

بازاریابی از جمله موضوعاتی است که در سالهای اخیر بسیار مورد توجه بوده است. حجم کتابها و مطالب منتشر شده در خصوص بازاریابی نشان دهنده علاقمندی محققان و متخصصین به این حوزه است. برای درک مفهوم بازاریابی، نیاز است تا ابعاد مختلف بازاریابی را مورد بررسی قرار داد. بازاریابی شامل وظایف و کارکردهای مختلفی می شود که از بازارگرایی تا بازارگردانی را در برمی گیرد.

در این مطلب که با استفاده از کتاب مدیریت بازاریابی تالیف اساتید احمد روستا، داور ونوس و عبدالحمید ابراهیمی تهیه شده است، به بررسی ابعاد بازاریابی می پردازیم.

ابعاد مختلف بازاریابی

بازاریابی دارای ابعاد گوناگونی است که در شکل زیر نمایش داده شده است. در هریک از این ابعاد به بخشی از کارکردهای بازاریابی توجه شده است.

ابعاد مختلف بازاریابی : از بازارگرایی تا بازارگردانی

 

بازارگرایی:

گرایش به بازار و نیازهای مشتریان اولین ویژگی بازاریابی جدید است. مدیران موفق کسانی هستند که سازمان و محصولات خود را با شرایط روز همگام سازند. این همگامی زمانی امکان پذیر است که کارکنان و مدیران، گرایش به بازار را به عنوان یک فرهنگ و بینش بپذیرند و دنبال کنند.

بازارشناسی:

شناخت لازمه ی هر حرکت عاقلانه و هر تصمیم اصولی است. شناخت بازار تلاشی نظام مند است برای گردآوری، ثبت و نگهداری اطلاعات مربوط به اجزای تشکیل دهنده بازار. هر بازار به مثابه سیستمی است که از اجزایی مانند خریداران بالقوه و بالفعل، فروشندگان بالقوه و بالفعل، واسطه های گوناگون، رقبا، محصولات و خدمات موجود و موردنیاز، سازمانهای تسهیلاتی و خدماتی(نظیر سیستم بانکی، بیمه، حمل و نقل و …)، قوانین و مقررات و مصوبات، عوامل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و … تشکیل می شوند.

امروزه مدیر بایستی همانقدر که بر عوامل درونی بازار شناخت دارد، از عوامل برون سازمانی و تغییرات آنها نیز آگاهی و شناخت داشته باشد.

ابعاد مختلف بازاریابی : از بازارگرایی تا بازارگردانی

بازارجویی:

یعنی جستجو برای یافتن مناسبترین بازار و بخشهایی که سازمان می تواند در آنجا به صورت مفید و موثرتر حضور یابد و پاسخگوی نیازها و خواسته های مردم باشد. اساس حرکت در بازارجویی، جلوگیری از هدر رفتن منابع و امکانات گوناگون و یافتن مناسبترین جایگاه محصول یا شرکت در بازار است. بازارجویی یعنی بخش بندی یا تقسیم بندی بازارها و تعیین محصولات شرکت برای مناسبترین بازارها.

بازارسازی:

با شناخت از وضعیت بازار و یافتن مناسبترین بخشهای آن با توجه به موقعیت و امکانات سازمان، مهمترین تلاش بازاریابان، ایجاد، افزایش و حفظ سهم بازار است. بازارسازی یعنی نفوذ در بازار، معرفی و شناساندن سازمان، محصولات و خدمات به مشتریان.

بازارسازی یعنی ارائه ی محصولی مناسب به مشتری با قیمتی مطلوب، در محل و زمان موردنظر و دلخواه او و با استفاده از ابزار و روشهای تبلیغاتی، تشویقی و آگاه کننده.

بازارگردی:

دنیای متحول امروزی سکون و کهنگی را نفی کرده است. هر روز پدیده ای نو، حرکتی تازه، ایده ای جدید و خواسته ای متفاوت مطرح می شود. به همین دلیل یکی از مهمترین ابعاد بازاریابی امروز، ویترین گردی جهانی یا بازارگردی است.

بازارگردی وظیفه ای است که تیم بازاریابی را وادار می سازد تا بیش از دیگران و پیش از آنها از تحولات و تغییرات بازار آشنا گردد. این آگاهی از طریق حضور در صحنه ی رقابت و مبادله و مشاهده بازارها امکان پذیر است.  بازارگردی دید تازه ای به مدیران می دهد و افقهای تازه ای فرا روی مدیران قرار می دهد.

ابعاد مختلف بازاریابی : از بازارگرایی تا بازارگردانی

بازارسنجی:

بازارسنجی یعنی تحلیل موقعیت بازار با توجه به آنچه بودیم و داشتیم، آنچه هستیم و داریم، آنچه باید داشته باشیم. بازارسنجی اگر چه بر اساس داده های گذشته انجام می شود، اما جهت دهنده ی حرکت سازمان در بازار آینده است. همه ی محصولات و خدمات سازمان دارای منحنی عمر خاصی هستند که این منحنی شامل مراحل معرفی، رشد، بلوغ، اشباع و افول است و هر مرحله شرایط ویژه ای دارد که بازاریاب براساس این ویژگیها واکنش مناسبی نشان می دهد. بازارسنجی با ارزشیابی و سنجش فعالیتهای سازمان در بازار، نقاط قوت و ضعف را به خوبی نمایان می سازد.

بازارسنجی یعنی اندازه گیری عملکرد، یافتن انحراف ها و تشخیص فاصله ها بین هدف و عملکرد واقعی و ارائه پیشنهادها برای اصلاح امور بازاریابی سازمان.

ابعاد مختلف بازاریابی : از بازارگرایی تا بازارگردانی

بازارداری:

حفظ مشتری و ایجاد زمینه برای بازگرداندن او به سوی خود وظیفه ای است بسیار حساس و حیاتی که ترفندها و ابزار خاصی می طلبد. مهمترین ابزار بازارداری برای بازاریابان ارتباط دائم با مردم، ارائه خدمات مناسب و آگاهی از حرکات رقبا است.

بازارداری یعنی حفظ مشتریان کنونی و تشویق و ترغیب آنان به خرید بیشتر و تداوم خرید از طریق ایجاد رضایت در آنان. بازارداری هنر و مهارت راضی سازی مشتری است.

بازارگرمی:

برای بازارداری لازم است بازارگرمی را از دست ندهیم. بازارگرمی یعنی تبلیغات و تشویقات به موقع جهت آگاه ساختن، متقاعد ساختن و ترغیب مشتریان برای ارتباط بیشتر با سازمان و خرید از آن و مقابله با حرکات رقیب. یکی از مهمترین ابزارهای بازارگرمی استفاده از خلاقیتها، نوآوریها و ابتکارات است.

ابعاد مختلف بازاریابی : از بازارگرایی تا بازارگردانی

بازارگردانی:

همه فعالیتهای بازاریاب را می توان در بازارگردانی خلاصه نمود. بازارگردانی یعنی مدیریت بازار که شامل برنامه ریزی، سرپرستی، اجرا و کنترل امور گوناگون و ابعاد مختلف بازاریابی است. بازارگردانی یعنی استفاده از تجربه، دانش، هنر و مهارتهای گوناگون برای تنظیم و تعیین استراتژی ها و برنامه ها، سازماندهی و اجرای همه امور مربوط به شناساندن و معرفی محصولات شرکت به بازارها، نظارت بر فعالیتها برای دستیابی به اهداف سازمان و ایجاد رضایت برای مشتریان و جامعه است.

با توجه به ابعاد گوناگون بازاریابی، می توان گفت واژه مناسب برای marketing بازارگردانی است که همان مدیریت بازار است. به عبارتی بازارگردانی یعنی انجام فعالیتهای نظام مند و دائم بازارگرایی، بازارشناسی، بازاریابی، بازارسازی و بازارگرمی، بازارگردی، بازارسنجی و بازارداری.

 

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz