چگونه در CRM به مدیریت بازاریابی بپردازیم؟ - بهینگی

چگونه در CRM به مدیریت بازاریابی بپردازیم؟

41
0
اشتراک گذاری :
چگونه در CRM به مدیریت بازاریابی بپردازیم؟

مقدمه ای بر مدیریت بازاریابی در CRM

سیستم CRM قابلیت جامع مدیریت بازاریابی را برای برنامه ریزی، بودجه بندی، اجرا و اندازه گیری موفقیت فعالیت های بازاریابی فراهم می آورد. CRM امکانات بی نظیری از جمله دسته بندی اطلاعات، توانمندی های منحصر به فرد در مدیریت کمپین، اطلاع رسانی، تحلیل های استراتژیک برای افزایش کارایی برنامه های بازاریابی، بالابردن اثر بخشی و پیگیری برنامه های بازاریابی در اختیار مدیریت بازاریابی سازمان شما قرار خواهد داد.

CRM با فراهم آوردن مجموعه ای جامع از توانمندی های بازاریابی، شما را قادر می سازد تا مشتریان را به نحو موثرتری هدف گیری نمائید. به کمک CRM می توانید فعالیت های بازاریابی و کمپین های موثری، طراحی و مدیریت کنید.

بهینگی در این بخش به مدیریت بازاریابی در CRM می پردازد. موارد زیر را در ادامه تفسیر می شوند.

  • بخش بندی بازار
  • استفاده حداکثر از کمپین های بازاریابی و تبلیغات
  • آگاهی از چیزی که در مدیریت قرارداد باید دنبال آن بود
  • به یاد داشتن خدمات و استفاده از خدمات ابری و دستگاه های موبایل برای انجام کارهای تجاری
بیشتر بخوانید:  مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)؛ تعریف و انواع آن

قابلیت های CRM در مدیریت بازاریابی

CRM در حوزه ی مدیریت بازاریابی بسیاری از قابلیت ها را دارا می باشد که برخی از آن ها را به طور خلاصه بیان می کنیم.

چگونه در CRM به مدیریت بازاریابی بپردازیم؟

مدیریت برنامه ریزی بازاریابی

به کمک تحلیل های CRM، داده های مشتریان به اطلاعاتی مناسب و قابل برنامه ریزی تبدیل می شوند. به این ترتیب شرکت شما قادر خواهد بود تا به سرعت به تمایلات و نیازمندی های مشتری و فرصت های نوظهور بازار واکنش مناسب نشان دهد. به سازمان ها امکان برنامه ریزی تمام فعالیت های بازاریابی، از برنامه ریزی بودجه گرفته تا نرخ بازگشت سرمایه مورد انتظار و اجرای آن ها برای بهینه سازی فرآیندهای بازاریابی را می دهد.

بخش بندی مشتریان

همانطور که قبلاً و در مطالب گذشته در این مورد صحبت کردیم، سیستم CRM به شما امکان می دهد تا مشتریان بالفعل و مشتریان بالقوه را با معیارهای مختلف دسته بندی کرده و دسترسی سریع به دسته های مختلف، که همیشه به روز هستند داشته داشته باشید. با تقسیم بازار به بخش های مختلف، سازمان قادر به ارائه محصولات و خدمات اختصاصی تر و در نتیجه جذاب تر خواهد بود. از لیست های بازاریابی هوشمند و داینامیک و همچنین امکانات بخش بندی مشتریان استفاده کرده و کمپین های بازاریابی خود را در کمترین زمان برای بخش خاصی از مشتریان خود اجرا نمایید.
چگونه در CRM به مدیریت بازاریابی بپردازیم؟

طراحی و اجرای کمپین بازاریابی

در CRM شما می توانید فعالیت های بازاریابی را به سهولت طراحی، اجرا و مدیریت نمائید. با CRM شما می توانید فعالیت های کمپین خود را برنامه ریزی کرده و آن را به افراد مرتبط ارجاع داده و گزارش های دقیق از حوزه اجرای فعالیت های کمپین دریافت نمائید. با CRM شما می توانید در هر لحظه و حتی خارج از سازمان، گزارش های آنلاین از میزان تاثیر گذاری هر کمپین، نرخ پاسخ مشتریان، نرخ بازگشت سرمایه و دیگر شاخص های مهم را در اختیار داشته باشید.

بیشتر بخوانید:  چگونه فروش خود را با CRM مدیریت کنیم؟

تحلیل بازاریابی

CRM به مدیران و کارشناسان بازاریابی کمک می کند تا با کنترل شاخص های بازاریابی، تحلیل های استراتژیک کرده و درکی عمیق از میزان برنامه های بازاریابی و کمپین های تبلیغاتی به دست آورند. مدیران و کارشناسان بازاریابی همچنین اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه فرآیند خرید و ترجیهات مشتریان و همچنین اطلاعات جمعیت شناختی را برای بخش بندی بازار مناسب به دست می آورند. داشبورد بازاریابی در CRM اطلاعات دقیق، عمیق و چند لایه را برای مدیران و مسئولین سطح بالا فراهم می آورد.

ارائه پیشنهادهای موثر

با درک کامل از نیازمندی ها و علاقه مندی های مشتریان، نیاز های آتی ایشان را پیش بینی نموده و پیشنهاد های موثر و به هنگام را ارائه نمایید تا بدین وسیله میزان فروش و وفاداری مشتریان را افزایش دهید.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz