یاد بگیرید؛ حتی اگر پیر هستید! - بهینگی

یاد بگیرید؛ حتی اگر پیر هستید!

اشتراک گذاری :
یاد بگیرید؛ حتی اگر پیر هستید!

برای مشاهده ی اینفوگرافیک به صورت واضح تر بر روی آن کلیک کنید.

یادگیری

یادگیری یک کارکرد است. کارکردی که در انسان می تواند به دوران تحصیل مربوط شود یا آنکه به توسعه ی فردی انسان ها برگردد اما این نکته حائز اهمیت است که یادگیری هیچ گاه به صورت آنی انجام نمی شود بلکه به مرور زمان رشد می یابد و این رشد وابسته به دانسته های گذشته است. در حقیقت دانسته های گذشته پایه ای برای یادگیری در طول زمان خواهند بود. حال سرعت و منحنی آن می تواند بنا بر تلاش و تمرینات برای افراد مختلف متفاوت باشد.

هیچ گاه برای یادگیری دیر نیست!

اینکه می گوییم هیچ گاه برای یادگیری دیر نیست، گفته ی من یا شما نیست. حرفی است که روانشناسان و محققان زیادی طی سال ها تلاش اثبات کرده اند.

همه ی ما از گوشه و کنار، از اخبار یا هنگام مطالعه روزنامه اخباری مبنی بر تحصیل افراد سالخورده و مسن را می شنویم که بعد از چند سال دوری از درس و تحصیل، دوباره سراغ درس و مدرسه رفته اند و حتی به درجات عالی نیز دست یافته اند.

بارها و بارها جملات مایوس کننده ای را از پدر و مادرهایمان شنیده ایم؛ مانند اینکه «از ما دیگه گذشته» یا «درس و مدرسه واسه شما جووناس» ولی اینطور نیست و پا به سن گذاشتن هیچگاه مساوی با از دست دادن فرصت ها نیست!

در اینفوگرافیک بالا، بخشی از روش ها و اصول مطالعه و یادگیری آورده شده است. شاید بتواند به شما در زمانی که از دوران جوانی فاصله گرفته اید کمک کند.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz