چرا باید مسیر شغلی تان را اداره کنید؟ موفقیت و خوشبختی در کار، به ندرت حاصل می شود

چرا باید مسیر شغلی تان را اداره کنید؟

38
0
اشتراک گذاری :
چرا باید مسیر شغلی تان را اداره کنید؟

موفقیت و خوشبختی در کار، به ندرت حاصل می شود و بسیاری آن را امری محال می دانند. مطمئن باشید که با انتخاب یک رویکرد فعال برای اداره ی شغل تان به احتمال بیشتر، جاه طلبی و بلندپروازیتان را در می یابید، با مهارت هایتان منصفانه رفتار کنید و در وضعیت اشتغال کامل، باقی بمانید.

اتخاذ تصمیم های عقلانی

برای داشتن بهترین انتخاب، از تمام گزینه های شغلی که در طول زندگی کاری با آن مواجه می شوید استفاده کنید، درباره ی اهداف خود دقیق و صریح باشید، به فرصت ها توجه و به هنگام لزوم، تصمیمات کلیدی را سریع بگیرید. برنامه ریزی کارامد، به شما در آماده و متمرکز بودن کمک خواهد کرد تا به هنگام نیاز، قادر به انتخاب روش های درست باشید. هیچ کس نمی خواهد که درباره ی وضعیت شغلی اش در دوران بازنشستگی بیندیشد و آرزو کند که ای کاش مسیر متفاوتی می داشت و امور را به روش دیگری پیش می برد.

بیشتر بخوانید:  مشاغل و آسیب های اجتماعی : انتخاب شغل مناسب

دستیابی به حس هدفمندی

موفق ترین مسیرهای شغلی، از یک برنامه ریزی خوب، جهت دار و فعالیت های مهم مشخص، در طول مسیر بر خوردار هستند. یک مسیر شغلی به انعطاف پذیری نیاز دارد،
چرا باید مسیر شغلی تان را اداره کنید؟اما باید در عین حال ساختار منسجمی داشته باشد. اگر شما در مورد مسیر مورد نظرتان از یک نقشه و طرح برخوردار هستید، می توانید اطمینان داشته باشید که همه ی فعالیت های شما در جهت نیل به اهدافتان هستند و در زندگی، مدیریت مسیر شغلی به معنای انکار بخت و اقبال نیست، بلکه اندیشیدن و تفکر با یک روش مشخص و منظم است. این امر به شما در داشتن بینش بیشتر و شناسایی هر گونه فرصت مغتنم کمک می کند و قادر می شوید تا از لحظه لحظه ی زندگی استفاده ی مفیدی ببرید.

استفاده ی حداکثر از تجربه

کسب آگاهی از نخستین تجربه ی کاری در مورد این که بعد در مسیر شغلی تان به کجا بروید، دشوار است. اغلب مردم آن چه را که مناسب آن هاست با گذشت زمان در می یابند و از مسئولیتها، نقش ها، محیط ها و موقعیت های مختلف، درس می گیرند. اداره ی فعال و موثر شغل، به شما در استفاده ی کارامد از تجربه تان کمک خواهد کرد تا بتوانید از تکرار رویدادهای نه چندان خوشایند، اجتناب و رضایت خود را از زندگی کاری تان به حداکثر برسانید. شما برای پیش بینی موقعیت ها بهتر آماده خواهید شد برنامه های واقع بینانه و هدفمندی را به جود می آورید و بر اساس آن عمل خواهید کرد. در نتیجه، از اعتماد به نفس بالایی برخوردار خواهید شد و از اولویت های شخصی تان به طور کامل آگاهی و اطمینان خواهید داشت.

بیشتر بخوانید:  سه نوع اصلی اعتماد به نفس و خودباوری و مشخصه های آن ها

چرا باید مسیر شغلی تان را اداره کنید؟مسیر شغلی و راه های اداره و مدیریت آن نه تنها یک حق انتخاب است، بلکه یک نیاز به منظور توقف یا جلوگیری از اهداف یا تغییر جهت شغل است. در توسعه ی برنامه ریزی شغلی، فعال باشید تا پاداش هایی را که تمرکز و انگیزش بیشتر و مدیریت بهتر می تواند به ارمغان بیاورد، از دست ندهید.

شاید مدیریت مسیر شغلی  در چند بخش و در قالب چند نکته و به این سادگی، قابل تشریح و توضیح نباشد که قطعاً هم همین طور است؛ اما این نکات می تواند آغاز راه برای یافتن مسیر  برای هر فردی باشد.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz