هنر اداره کردن افراد (بخش دوم) - بهینگی

هنر اداره کردن افراد (بخش دوم)

اشتراک گذاری :
هنر اداره کردن افراد (بخش دوم)

بهینگی در یکی از بخش هایی که مورد توجه قرار داده است به بررسی هنر مدیریت پرداخته است.

همه ما می دانیم که مدیریت یک علم است و علاوه بر اینکه برخی افراد ذاتاً مدیر هستند اما همه ی انسان های باید بدانند می توانند با مطالعه و تمرین این علم را کسب کنند.

در بخش اول از هنر اداره کردن افراد عواملی را توضیح دادیم و چگونگی انجام و تاثیرات آن ها را تشریح کردیم.

این بخش در ادامه ی بخش قبل به اثرگذاری مدیریت در کارآیی و بهره وری می پردازد.

هنر اداره کردن افراد (بخش دوم)استانداردهای کاری

برای کار استانداردهای بالا قرار دهید تا افراد را وادار به بسط کنید.

اگر دسترسی به اهداف آسان باشد، گروهتان دلسرد می شود. بر طبق تحقیقات، ۶۲% از کسانی که مشاغل دفتری و منشی گری را ترک می کنند از آن جهت به این تصمیم می رسند که توانایی های شغلی شان به طور کامل مورد استفاده قرار نمی گیرد. آیا بعضی از این ترک مشاغل نمی تواند به این علت باشد که زنان را معمولاً بر سر مشاغلی می گذارند که توانایی هایشان را به کار نمی گیرند؟

چالش مبازره طلبی

به مبارزه طلبیدن انگیزنده ای قوی است.

سعی کنید بر سر اهداف مشکل ولی قابل دستیابی با گروهتان به توافق برسید تا افرادتان همیشه مشغول باشند و وقتشان به طور کامل پر باشد.

به آسانی تحت تاثیر قرار نگیرید. مواظب باشید استانداردهایتان به اندازه ای بالا باشند که دلواپس رقبا نباشید.

 عمل به انجام عهدی که بسته اید

هرگز قولی ندهید که نتوانید به آن عمل کنید. منصفانه نیست قول پاداشی را بدهید که در تحقق آن قاصر هستید. قبل از اینکه قول یک پاداش رویایی را بدهید، مطمئن باشید روسای شما با آن موافق هستند.

کاری نکنید که کارکنانتان احساس عدم امنیت کنند. رفتار تهاجمی باعث بروز اشتباهات از جانب کارمندان می شود. مدیریت تهاجمی از آن جهت که بسیار زیانبار است در حال منسوخ شدن است.

امنیت شغلی بسیار مهم است، اما هرگز قول مادام العمر به کسی ندهید. هیچ سازمانی نمی تواند آینده به این دوری را پیش بینی کند. در عین حال هرگز افرادتان را تهدید نکنید. اخبار بد را صادقانه با کارمندان در میان بگذارید و به آنان بگوئید که برای آسان تر کردن وضعیت چه باید انجام داد، سپس آنان را آموزش دهید و تمام تلاشتان را به کار ببندید.

اسرار را بگوئید تا کارآیی بیشتر شود

اسرار را از کارمندانتان پنهان نکنید. اگر در مورد اطلاعات باز عمل کنید، احترام بیشتری کسب می کنید. وقتی ارقام را در اختیار سهامداران قرار می دهید، چه عیبی دارد اگر کارمندانی که هر روز تمام وقت برای شما کار می کنند و سهم بیشتری دارند نیز در جریان قرار دهید؟ در تجارت اسرار تنها محدود به جلسه هیئت مدیره می باشد. این حق قانونی کارمندان است که تمام اطلاعات مالی را درباره ی شرکت شما بدانند. اگر اطلاعات را از آنان دریغ کنید، گمان می کنند که قصد سوئی وجود دارد یا به طور مثال مورد استثمار قرار گرفته اند یا حقوق کم به آنان پرداخت می شود. بگذارید افرادتان بدانند شرکت آنان چه وضعیتی دارد.

هنر اداره کردن افراد (بخش دوم)

بیشتر بخوانید:  بهره وری عوامل تولید (قسمت اول): بهره وری نیروی کار

رابطه ی شما با کارمندانتان

همواره مودب باشید تا برای کارمندانتان الگو قرار گیرید. طرز تفکر دیگران در مورد افراد شما باید خوب و مثبت باشد، لذا طوری رفتار کنید که دوست دارید آن ها رفتار کنند. وقت شناس،کارا، هوشیار و به سازمان وفادار باشید. کارمندانتان باید به شما احترام بگذارند و با شما خودمانی باشند، وقتی وارد اتاق می شوید باید از دیدار شما احساس خوشحالی کنند. هرگز طوری رفتار نکنید که انگار مالک کارمندانتان هستید. حق ندارید کارمندانتان را اجبار کنید که تا دیر وقت و یا در ایام تعطیل کار کنند، چرا که هر کسی یک زندگی مهم خارج از فضای کار دارد. با ایجاد کارآیی و بهره وری بیشتر، کمتر نیاز به اضافه کار پیدا می کنید.

ارتباط انتقال و استعفا با رضایت شغلی

میزان غیبت و استعفای کارمندان را محاسبه کنید. این دو بهترین شاخص برای تعیین درجه و رضایت شغلی است. اگر کارمندان شما ناراضی باشند، احتمال اینکه واقعاً دچار بیماری باشند زیادتر است! تحقیقات نشان می دهد که ۵۰ تا ۶۰ درصد غیبت های استعلاجی عصبی است.
بنابراین باید از راه های مختلف در کاهش فشارهای عصبی بکوشید.

میزان انتقال و استعفای کارمندان را زیر نظر داشته باشید. اگر درصد استعفای سالانه بیشتر از ۱۰% باشد نشان دهنده ی آن است افراد ناراضی در حال ترک سازمان هستند. کارمندان خوب اول از همه شرکت را ترک می کنند و احتمالاً به رقبای شما ملحق می شوند. در این مورد نباید شرکت رقیب را مقصر بدانید، در عوض در ایجاد محیط مناسب بکوشید تا کارمندانتان میل به ماندن پیدا کنند.

هنر اداره کردن افراد (بخش دوم)با افراد به صورت اشخاص مستقل رفتار کنید.
تفاوت های آنان را در نظر بگیرید.

  • بعضی از مردم خلاق هستند
  • بعضی با ارقام بهتر کار می کنند
  • بعضی تمایل دارند به صورت انفرادی کار کنند
  • و برخی میل به کار گروهی دارند
    به هنگام انتخاب کارمند این خصیصه و ویژگی ها را در نظر بگیرید.

در دنیای امروز رابطه ی مدیران با کارمندان بسیار قابل توجه و اهمیت است. اگر شما مدیریت کارگاهی را بر عهده دارید باید به بسیاری موارد توجه کنید تا موفق شوید.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz