هفت راهکار کلیدی برای کسب درآمد بیشتر - بهینگی

هفت راهکار کلیدی برای کسب درآمد بیشتر

44
0
اشتراک گذاری :
هفت راهکار کلیدی برای کسب درآمد بیشتر

تمام موسسات و شرکت های اقتصادی از بزرگ گرفته تا کوچک برای بقای خود در سطح اجتماع به کسب درآمد هر چه بیشتر نیاز دارند اما زمانی درآمد کسب می شود که باید به درستی و با دقت از آن محافظت شود تا بتواند به رشد و شکوفایی خود در آینده برسد. اولویت تمام شرکت های اقتصادی، کسب درآمد بالا و رو به افزایش است.

هفت راهکار کلیدی برای کسب درآمد

برای این که یک موسسه اقتصادی پیشرفت کند باید راهکارهایی پیدا شود که حرکت آن شرکت را قوی تر از قبل سازد. باید راهبردهایی کشف کنید که میزان فروش تان را ارتقاء دهد تا پول و درآمد بیشتری را در جریان کار و فعالیت نصیب تان شود تا بر منافع و سود خود بیافزایید.

برای افزایش میزان درآمد می توان هفت اقدام کلیدی و زیربنایی را انجام داد. تسلط بر هر یک از این راهبردها می تواند بر میزان فروش شما تاثیرات رو به رشدی بگذارد و موفقیت را در هر هفت راهبرد کلیدی به واسطه تضمین رشد و شکوفایی حرفه تان ایجاد نماید.

۱- فروش خود را افزایش دهید

اولین و در عین حال مهم ترین راه برای افزایش درآمد و کسب سود، فروش فوق العاده و زیاد است و البته تنها راه دستیابی به این هدف این است که بر تعداد مشتریان خود بیافزایید.
اگر صاحب یک رستوران می باشید به نظرتان چگونه می توانید مشتریان بیشتری را برای رستوران خود جلب نمایید؟ اگر شغل و حرفه تان فروش قطعات و خدمات یدکی است چگونه می توانید بر میزان فروش خود بیافزایید؟ اگر به کارهای چاپی مشغول می باشید چگونه می توانید مشتریان بیشتری را به شرکت خود جلب نمایید؟

هفت راهکار کلیدی برای کسب درآمد بیشتر

۲- به مشتریان موجود در بازار کارتان، بیشتر و افزون تر بفروشید

علاوه بر افزایش تعداد مشتریان خود شما به راحتی می توانید با مشتریان فعلی خود فروش بیشتری داشته باشید. هزینه های جلب توجه مشتری به سمت حرفه خود می تواند بسیار هنگفت باشد. زمانی که مشتری ویژه ای را به سمت حرفه خود جلب می کنید باید به دنبال شیوه هایی باشید که او بتواند به شما اعتماد کرده و از شما نیز بیشتر خرید کند. علاوه بر افزایش فروش، شما قادر خواهید بود فروش سودمند تر و بیشتری را نصیب خود کنید.

بیشتر بخوانید:  ادراک برند : مشتریان چگونه از برند تاثیر می پذیرند؟

۳- فروش یک محصول یا انجام خدمات دیگر

علاوه بر افزایش تعداد خریدارن خود شما می توانید به مشتریان خود محصولات جدید هم بفروشید. افزایش درآمد مبتنی بر مشتری مداری است که موجب دستیابی به افزایش فروش خواهد شد.
لطفا از خودتان سوال کنید: ” این مشتری فعلی من چه نوع محصول یا کدام خدمات دیگری را می تواند از من خریداری نماید؟ ” به عنوان مثال، کسی که ماشین خود را به کارواش می برد امکان دارد به خرید روکش صندلی یا خوشبو کننده های اتومبیل نیز علاقه مند باشد و از آنجا خرید کند. کسی که کفش خریداری می کند این امکان وجود دارد که بخواهد کیف جدیدی نیز برای خود بخرد و غیره.

۴- بر حجم فروش های خود بیافزایید

روش دیگری برای افزایش فروش علاوه بر مشتری مداری وجود دارد؛ آن هم این مورد است که باید شما بر میزان خرید مشتری خود بیافزایید. اگر صاحب کارخانه ای بتواند از روشی استفاده نماید که هر مشتری بر میزان خریدهایش بیافزاید به راحتی قادر است فروش کلی خود را افزایش دهد. بنابراین شما چگونه می توانید بر حجم فروش خود به یک مشتری بیافزایید؟هفت راهکار کلیدی برای کسب درآمد بیشتر

۵- قیمت محصولات و خدمات خودتان را افزایش دهید

شاید ساده ترین روش کسب درآمد بالاتر، افزایش قیمت محصولات و خدماتی باشد که شما آن ها را تولید می کنید. اکنون این سوال مطرح می شود که شما چگونه می توانید رضایت مشتریان خود را جلب کنید در حالی که قیمت محصولات خودتان را افزایش داده اید؟

پاسخ این است که شما باید کاری کنید تا مشتری تان ارزش بیشتری برای محصولات و خدمات تان قائل شود. به این نکته توجه داشته باشید که رقابت، قیمت های شما را حراست می کند؛ بنابراین شما باید کاری کنید که بین کالاها و خدمات تولیدی تان و کالاها و خدمات تولیدی افراد دیگر تفاوت های چشمگیری را در نزد مشتری ایجاد کنید. برای دستیابی به این امر مهم شما می توانید بسته بندی های محصولات تان را به صورت نوین و بهتر کنید یا بر کنترل کیفیت کالاهای خود بیافزایید.

۶- بهره وری و سودمندی فروش خودتان را افزایش دهید

نکته اصلی برای انجام هر تجارت در هر شرکت اقتصادی، جریان نقدینگی آن شرکت می باشد. بنابراین هر شرکتی باید تلاش کند تا بر میزان بهره وری و سود خود بیافزاید. برای دستیابی به این هدف شما باید فروش خالص خود را افزایش دهید.

میزان بهره وری و سود هر یک از مشتریان خودتان را با دقت ارزیابی کنید. این امکان نیز وجود دارد تا به این نتیجه برسید که هر مشتری به میزان متفاوتی از بقیه به شما سود می رساند. برخی از مشتریان خواستار خدمات پس از فروش بیشتری می باشند. برخی دیگر از آن ها با توجه به سوابق شان، توانایی پس دادن هزینه محصولات خریداری کرده را خواهند داشت. حجم متوسط خرید مشتریان با هم متفاوت است به همین خاطر برخی از مشتریان کالاها و محصولات گران قیمت را خریداری می کنند. در حالی که هر کدام از این تغییرات روی میزان سود و بهره وری از هر گونه فروش تاثیرات زیادی می گذارند.

بیشتر بخوانید:  دستیابی به بهره وری در تولید ، چگونه؟

هفت راهکار کلیدی برای کسب درآمد بیشترعلاوه براین

بهره وری هر محصول و کالاهای خودتان را تعیین نمایید، اگر بیشتر از یک محصول را تحویل بازار روز می دهید باید به این امر توجه داشته باشید که برخی از آن ها در مقایسه با دیگر خدمات، سود و بهره وری بیشتری عایدتان می کنید. شاید با توجه به قیمت های تجاری حاشیه میزان سود آن ها در بازار بیشتر باشد. بنابراین اگر به محصولاتی که بیشترین سود را برای شما به ارمغان می آورند دقت و توجه کنید و روی آن ها فعالانه عمل کنید به راحتی می توانید بر میزان سود و بهره وری خود بیافزایید.

آیا از بهره وری هر یک از محصولات و مشتریان خود با خبر می باشید؟ برخورداری از این اطلاعات به شما این امکان را می دهد تا بر میزان سودتان بیافزایید و درآمد بیشتری را کسب نمایید.

۷- هزینه های فروش را کاهش دهید

برای دستیابی به فعالیت های اقتصادی سالم تر و منسجم تر باید کاری کنید که مشتریان خودتان را با هزینه های کمتری حفظ نمایید و بر تعداد آن ها در خرید محصولات خود بیافزایید. حال آیا مشتریان خودتان را می شناسید؟ آیا می دانید چگونه می توانید آن ها را با هزینه های کمتری به سمت خرید محصولات خود جلب کنید؟

روندهای فروش را یکی پس از دیگری ارزیابی نمایید. آیا بدون واسطه در بازار فروش می کنید یا از طریق توزیع کنندگان محصول در بازار این کار را انجام می دهید؟ اگر مالیات یا کمیسیون می پردازید، آیا ارقام آن مطلوب است؟ آیا حق الزحمه ای که می پردازید به اندازه کافی بالا هست که فروشندگان خوب و بیشتری را به سمت فروس محصولات و خدمات خود جلب نمایید؟ آیا هزینه های حق العمل تان به اندازه ای کم هست که بتوانید بر مبنای آن فعالیت نمایید؟

آیا روشی برای اندازه گیری هزینه های فروش خود دارید؟ اگر از این روش ها برخوردار نمی باشید شما می توانید در این مورد اقدامات لازم را به عمل آورید و هزینه های فروش تان را در صورت امکان بهینه کنید تا به سودآوری خوبی دست یابید.

سخن پایانی

شما باید مرتبا به دنبال راه ها و روش هایی باشید تا بر سود و بهره وری خود بیافزایید. به این نکته مهم توجه داشته باشید که در اوضاع و شرایط رقابت آمیز بازار تجارت، تنها دقت و توجه به سطح موجود هرگز کافی و بسنده نمی باشد. این سوال مطرح می شود که آیا به جلو حرکت می کنید یا به عقب؟ شما باید کاری کنید که بر میزان درآمدها و فعالیت های اقتصادی خود افزوده شود تا بتوانید به رشد و شکوفایی مطلوبی جهت دستیابی به نرخ و سود بهتر برسید.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 1٫00 out of 51 vote, average: 1٫00 out of 51 vote, average: 1٫00 out of 51 vote, average: 1٫00 out of 51 vote, average: 1٫00 out of 5

میانگین امتیاز 1٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz