نیمه شب در شهر خودباوری - بهینگی

نیمه شب در شهر خودباوری

اشتراک گذاری :
نیمه شب در شهر خودباوری

خودباوری

خودباوری ، واژه ای کلیدی که در طول تاریخ به عنوان یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت یک فرد معرفی شده است.

حس خودباوری – که با جملاتی مثل ((من میتوانم)) در فرد ظاهر میشود -، داشتن اعتماد به نفس و حفظ آن از مسائل روز میباشد. روان شناسان سرتاسر دنیا برای داشتن جامعه ای آرمانی، سعی در توانمندی افراد از طریق ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس در جامعه دارند.

نیمه شب در شهر خودباوری

اهمیت خودباوری

دولت های مختلف با امکانات مختلف فعالیتهای مبتکرانه و خاصی برای ایجاد این خصیصه در مردم انجام میدهند.  یکی از مهم ترین این فعالیت ها سینما میباشد. به تصویر کشیدن زندگی اسطوره ها و یا شخصیت های موفق در جامعه یکی از راه های افزایش انگیزه در جامعه و بیان چگونگی ایجاد اعتماد به نفس در خود و حفظ آن است.

یکی از فیلم هایی که به خوبی نگرش خودباوری به شما میدهد و از آن میتوانید راه های خوبی برای داشتن اعتماد به نفس پیدا کنید، فیلم نیمه شب در پاریس از کارگردان معروف هالیوودی وودی آلن است.

این فیلم در ژانر درام و عاشقانه است و بر خلاف فیلم های انگیزشی از موسیقی هیجان آور در آن استفاده نشده است. ولی به صورتی بسیار لطیف و به دور از منش مربی های ورزشی که با فریاد و شوک های فیزیکی سعی در بیداری شخص دارند، با نوازشی آرام اعتماد به نفس و قوای خودباوری را در شما بیدار میکند و شما را دعوت به شجاعت و یافتن راه خودتان میکند.

نیمه شب در پاریس

داستان این فیلم از این قرار است که یک زوج همراه با خانواده دختر که ثروتمند هستند برای تفریح از آمریکا به پاریس میروند. پسر به شدت علاقه مند به پاریس میشود و مجذوب ویژگی های شاعرانه پاریس میشود، نظری کاملا متفاوت با نظر نامزد خود. او بسیار به نویسندگی علاقه دارد ولی چون تا حالا موفقیتی در این زمینه بدست نیاورده است بقیه به آن اعتماد ندارند.تا اینکه شبی، تنها در کوچه های پاریس قدم میزند و سوار ماشینی قدیمی میشود و در زمان حرکت میکند و به سال ۱۹۲۰ که نویسندگان مورد علاقه اش در پاریس به سر میبرده اند و در جمع اسطوره هایی چون همینگوی،اسکات فیتز جرالد، گرچرد استاین و… داستان پیشرفت و به دست آوردن اعتماد به نفسش شروع میشود.

چیزی که او از موفقیت اسطوره های نسل خود در اینده میداند، تصوری نیست که خود آنها از خویش داشته اند و این کلید تحول در شخصیت اول داستان فیلم میشود.

رویای مشترک

بعضی آدما توی زندگی هرکدوممون هست که چنان به ما اعتماد دارن که میتونیم یه کاریو انجام بدیم که انگار از آینده اومدن و دیدن که اون عمل به دست ما انجام شده.

چنان به شجاعت ما ایمان دارن که انگار تیکه تیکه شدن مارو جلوی دشمن بخاطر محافظت از ارزشامون دیدن.

وقتی که میگی تو شب، خورشید میاد تو آسمون چنان به جملت ایمان دارن که فک میکنی که دیوونست یا اینکه واقعا معنی عرفان نا پخته تو رو توی صد سال آینده دیده و درک کرده.

بعضیا اینقد بهت اعتماد دارن که انگار خدا بهشون وحی کرده که اینا واقعا میتونن.

راستشو بخوای نمیتونم باور کنم  که از اینده اومدن یا بهشون وحی شده:

ولی حس میکنم که این افراد با ما رویای مشترک دارن رویایی که اونا همه ی زندگی میخواستن بهش برسن ولی نتونستن و شرایطیو همیشه برای رسیدن به اون هدف تصور میکردن که تو داری و همیشه فک میکردن داشتن ویژگی که الان تو داری اونا رو به هدف میرسونده.

تو هیچی کم نداری، شاید اصلا کلی اضافیم داری پس تلاش کن که به رویاهات برسی.

 

نشو یکی مث اونی که قراره به یکی دیگه شدیدا اعتماد داشته باشی که میتونه به هدفش برسه.

خودت شروع کن!

از بین کسایی که بهت اعتماد دارن به اونایی که سفر کردن گوش کن و از اونایی که فقط فرار کردن دوری.

یادت نره تو از دید خیلیا بهترین شرایطو برای ستاره شدن داری.

پس ستاره شو!

بیا تا بکوشیم و جنگ آوریم      برون سر از این بار ننگ آوریم

نیمه شب در شهر خودباوری

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz