نکات طلایی از برترین کارآفرین زن عرصه فنّاوری کدگذاری خانم کاترین پارسنز برترین کارآفرین زن

نکات طلایی از برترین کارآفرین زن عرصه فنّاوری کدگذاری

اشتراک گذاری :
نکات طلایی از برترین کارآفرین زن عرصه فنّاوری کدگذاری

خانم کاترین پارسنز برترین کارآفرین زن عرصه فنّاوری

نکات طلایی از برترین کارآفرین زن عرصه فنّاوری کدگذاری:

خانم کاترین پارسنز در سال ۲۰۱۱، Decoded را ابداع نمود که می‌توانست حتی به مبتدی‌ترین افراد کدگذاری را در عرض یک روز آموزش دهد.

او در سال ۲۰۱۳ برنده جایزه کارآفرین زن برتر دنیا از VeuveClicquot Business Woman Award شد!

خانم کاترین پارسنز اولین شرکت خود (شرکت تبلیغاتی اسکارلت مارک) را در سال ۲۰۰۸ راه‌اندازی نمود در سال ۲۰۱۱، او Decoded را ابداع نمود

که می‌توانست حتی به مبتدی‌ترین افراد کدگذاری را در عرض یک روز آموزش دهد. به‌عبارت‌دیگر، برنامه‌ای بنویسد که به کامپیوتر بگوید چه‌کاری انجام دهد

به‌جای اینکه به یک حرفه‌ای برای انجام این کار وابسته باشد.

لیست مشتریان قابل‌توجه این برنامه از شرکت‌های پرآوازه همچون گوگل، فیس‌بوک، نوکیا،بی‌بی‌سی، Ogilvy&Mather و Barclaycard گرفته تا سازمان‌های غیرانتفاعی و آموزشی.

این برنامه در لندن اجرا شده و اکنون نیز یک دفتر در منهتن نیویورک و هرجایی که تقاضایی وجود داشته باشد خدمات ارائه می‌کند.

این کمپانی کلاس‌هایی در شانگهای، سنگاپور، هنگ کنک، پالوآلتو و دوبلین برگزار کرده است.

در سال ۲۰۱۳ کاترین پارسنز نخستین برنده جایزه نسل جدید VeuveClicquot گردید. این جایزه به کارآفرینان زن برتر دنیا اهدا می‌شود.

بعلاوه او در سال ۲۰۱۳ برنده جایزه زنان برتر در عرصه تکنولوژی و دیجیتال گردید، برنامه او در مجموعه تلگراف/توشیبا در مجموعه ۵ نوآوری برتر انگلستان به تصویر کشیده شد.

 

از خانم پارسنز پرسیدیم که شما چگونه یک ایده به نظر غیرممکن را طوری به مرحله عمل تبدیل کردید که تبدیل به یک کسب‌وکار موفق شود؟

داستان موفقیت و نکات طلایی از برترین کارآفرین زن را در ادامه بخوانید:

رسیدن به اهداف نیازمند تلاش‌اند

هیچ‌کسی تابه‌حال در رشته ما شکست نخورده و این بررسی روی بیش از ۵۰۰۰ نفر انجام‌گرفته است.

من داشتم روی اختراعات دیجیتال کار می‌کردم و حس کردم که واقعاً از زبان پشت پرده آن چیزی متوجه نمی‌شوم.

من درزمینهٔ زبانشناسی کار می‌کردم، لاتین و زبان یونان باستان یاد گرفته بودم.آن زبان‌ها دقیقاً مثل کدهایی بودند که بایستی رمزگشایی می‌شدند.

به خاطر همین می‌خواستم که کد نویسی را یاد بگیرم همین مسئله روی بیشتر جنبه‌های زندگی‌ام تأثیر گذاشت.

اما نمی‌توانستم یک سال برای یادگیری آن‌ وقت بگذارم، می‌خواستم سریع یاد بگیرم.

برای من دقیقاً همانند مأموریت غیرممکن بود اما بعد از کار کردن با استیوهنری، که از شرکای کاری‌ام بود، احساس کردم که تاریکی از دنیای دیجیتال از بین رفت.

می‌توانستم در عرض یک روز به‌اندازه یک سال کار کردن به‌تنهایی تمرکز کنم. وقتی‌که توانستم کدهای نرم‌افزار خودم را بنویسم بسیار احساس قدرت کردم.

قصد و نیت ما این نیست که همه آدم‌ها برنامه‌نویس شوند، همه مردم هم نمی‌خواهند که برنامه‌نویس باشند این مسئله فقط در حد یک سواد دیجیتالی است.

هرکسی می‌تواند و بهتر است که این زبان را بلد باشد چون چیزی است که واقعاً به آن‌ها کمک می‌کند. درحالی‌که این‌یک کسب‌وکار زنانه شمرده نمی‌شود.

می‌توان گفت که در این حرفه حدوداً نیمی از مردان و نیمی از زنان مشارکت دارند. در امریکا و انگلستان زنان مشاغل مرتبط با تکنولوژی‌های روز را در سنین جوانی ترک می‌گویند.

برای انجام این حرفه هیچ تفاوتی بین زن و مرد ازلحاظ استعداد و توانایی نمی‌توان قائل شد. این‌یک تصور غلط است که چنین مشاغلی فقط مربوط به مردان است.

کد نویسی، ارتباط مستقیم با خلاقیت، مشارکت و همکاری و توانایی حل مسئله دارد. حال چه یک کودک ۸ ساله باشید و یا اینکه رئیس هیئت‌مدیره یک کمپانی بزرگ باشید، این یعنی آینده.

خود را از داخل لانه خرگوش بیرون بکشید!

اولین کارم را در سن ۲۶ سالگی راه‌اندازی کردم و تکامل برنامه رمز گشای من به همان دوران برمی‌گردد.

اگر سه سال قبل از من می‌پرسیدید که “دوست داری در آینده چه‌کاری انجام دهی؟” در آن هنگام شرکت اسکارلت مارک مثل نوزاد من بود

و من فکر می‌کردم که باید به همان شرکت تکیه کنم. اما زمانی که با استیو هنری برخورد کردم، احساس غیرقابل‌توصیفی در من به وجود آمد.

حس کردم که به ناگاه یک تونل دیدم، چون فکر می‌کردم داخل لانه خرگوش گیر افتاده‌ام. از آن لحظه به بعد تمام‌ روز و سرمایه‌ام را درراه این چالش گذاشتم.

اطرافیانم همیشه به من می‌گفتند که به روال عادی کاری خودم برگردم. خودم هم‌فکر نمی‌کردم که بتوانم به خاطر این ایده درآمدی به دست بیاورم.

یک سال تمام روی برنامه‌ریزی و کاوش این رشته وقت گذاشتم که بیشتر از آن چیزی بود که فکر می‌کردم.

در ابتدا مرا می‌ترساند اما بعد از مدتی یک اتفاق عجیبی افتاد، اولین جلسه را برگزار کردیم و فقط روی عجیب‌ترین و باورنکردنی‌ترین تحول شغلی دنیا تمرکز می‌کردیم.

برای اینکه به‌درستی آن باور داشتیم و هنوز هم باورش داریم، ما این توجه عمیق و وسواسی را برای ایجاد کامل‌ترین تجربه یادگیری دنیا صرف کردیم.

 

تجارت شما به یک هدف نیاز دارد

ما برای بازاریابی یا فعالیت تبلیغاتی پول زیادی صرف نکردیم و شاید این کار به نظر عاقلانه باشد.

پس باید روی دلیل کارتان تمرکز کنید، به هدفتان فکر کنید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید باکار خود خدمتی به دنیا بکنید؟

حرف افرادی که درزمینهٔ زبان‌های برنامه‌نویسی تحصیلات آکادمیک دارند فقط برای افرادی مثل خودشان قابل‌درک است

اما زبان برنامه‌نویسی ما همانند یک کتاب انجیل برای همه قابل‌فهم هست.

هرزمانی که به ۱۰ نفر این زبان را یاد می‌دهیم درواقع یک انجیل جدید برای دنیای دیجیتال خلق کرده‌ایم ؛ ۵۰% تجارت ما از طریق همین مرور کردن‌ها رونق می‌گیرد.

 

به خودتان و دیگران اعتماد کنید

حس خوبی دارم وقتی‌که می‌بینم می‌توانم کسب‌وکاری ایجاد کنم که ازنظر فرهنگی دارای ارزش و کلاس بالایی است.

ازنظر هیجان، دوستی، پذیرا بودن دیگران، مثبت نگری و رفتارهای انسانی.

هرکسی ممکن است در زندگی خود دچار اشتباهاتی شود اما اگر بتوانید به دیگران اعتماد کنید، مطمئن باشید که درست‌ترین کار زندگی‌تان را انجام داده‌اید.

اعتماد مهم‌ترین عنصر در ایجاد پیوند بین افراد یک گروه هست. به‌هرحال این‌یک حرکت متفاوت در عرصه تجارت فعلی است.

در دنیای تجارت تکنولوژیکی شما می‌بینید که افراد چقدر با روی باز و با روحیه همکاری بالا باهم دیگر برخورد می‌کنند و تجربیات خود را باهم در میان می‌گذارند .

این در توسعه تجارت ۵۰ سال اخیر یک امتیاز عالی محسوب می‌شود.

 

در زمان استخدام پرسنل، روی رزومه آن‌ها تکیه نکنید

من به‌طور مداوم در حال یادگرفتن این هستم که چگونه کسب‌وکاری شروع کنم و استخدام را نوعی آموزش می‌بینم.

داخل رزومه و پروفایل لینکدین افراد یکی از مهم‌ترین مسائل در نظر گرفته نمی‌شوند. چه چیزی باعث می‌شود که فردی برای کار انتخاب شود؟

چشم‌اندازها و آرزوهای این افراد چه چیزهایی هستند؟ این‌ها سؤال‌هایی هستند که هرگز پرسیده نمی‌شوند.

به‌جای بررسی اینکه آیا فرد برای عنوان کاری مناسب است یا نه! ابتدا از او می‌پرسیم که آیا خود او فکر می‌کند برای این کار مناسب است یا خیر.

سپس از او سؤالاتی در ارتباط با هوش و خلاقیت و مهارت‌های تخصصی می‌پرسیم. افرادی که از همه نظر کامل باشند بسیار نادر هستند.

اما بعضی وقت‌ها هم این اتفاق می‌افتد. شاید با روال‌های معمول سازگار نباشد اما دوست دارم فکر کنم که چنین رویه‌ای می‌تواند موفق باشد.

هرکسی درباره انتخاب افراد با وسواس و آن‌ها را با توجه به استعدادشان برمی‌گزیند اما فکر نمی‌کنم که رزومه افراد بتواند آن را کاملاً نشان دهد.

 

از نت ورکینگ استفاده کنید

به نظر من افراد فوق‌العاده شگفت‌انگیزند. این‌گونه به نظر می‌رسد که در نت ورکینگ شما برای به دست آوردن چیزی باید چینش انجام دهید اما بیشتر به کنجکاو بودن مربوط می‌شود.

شاید شما مجبور شوید که بین افراد یک رابطه کاری ایجاد کنید و این در حالی است که شاید واقعاً خودتان شناختی درباره آن‌ها نداشته باشید.

این شغلی است که بر مبنای ارتباطات و اهمیت آن بنا نهاده می‌شود و نباید دست‌کم گرفته شود.

شاید مردم خیلی درباره برنامه‌های شغلی یا زندگی خود صحبت کنند اما آینده غیرقابل‌پیش‌بینی است.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz