نقش سیستمهای اطلاعاتی در کسب و کار : مدیریت اطلاعات، پشتیبانی تصمیمات و فرایندها - بهینگی

نقش سیستمهای اطلاعاتی در کسب و کار : مدیریت اطلاعات، پشتیبانی تصمیمات و فرایندها

اشتراک گذاری :
نقش سیستمهای اطلاعاتی در کسب و کار : مدیریت اطلاعات، پشتیبانی تصمیمات و فرایندها

همه سازمانها به دنبال این هستند که در صنعت خود به پیشگام بازار تبدیل شوند. در شرایطی که عواملی مانند رکود، فشارهای تورم و رقابت فزاینده می توانند موانع جدی در رسیدن به این هدف باشند، سازمانها به دنبال استراتژی هایی جهت پیشگامی بازار و مزیت رقابتی نسبت به سایرین باشند. یکی از این استراتژی ها استفاده از سیستم های اطلاعاتی در کسب و کار است. سیستم های اطلاعاتی به شرکت کمک می کند تا از داده های خود به طور مناسب استفاده کند، فشار کاری را کاهش داده و با قوانین الزامی متعدد کسب و کار سازگاری داشته باشد. در این مطلب  به سه نقش سیستمهای اطلاعاتی در کسب و کار پرداخته می شود.

نگهداری و تحلیل اطلاعات

در دنیای امروزی کسب و کار، بسیاری از سازمانها دیگر از روشهای منسوخ بایگانی کاغذ برای نگهداری و مدیریت داده ها استفاده نمی کنند. با بکارگیری سیستم های اطلاعاتی رایانه ای، شرکت ها می توانند از پایگاه های داده پیچیده و جامعی استفاده کنند که تمام داده های قابل تصور در سازمان را نگهداری و مدیریت کند.

سیستم های اطلاعاتی نسبت به نگهداری، بروزرسانی و حتی تحلیل اطلاعات اقدام می کنند، به طوریکه شرکتها قادر می شوند تا از داده های فعلی برای ارائه راهکارها در مسائل کنونی و آتی استفاده کنند. علاوه بر این، سیستم های اطلاعاتی می توانند داده ها را از منابع مختلف – درون و بیرون شرکت – یکپارچه نموده و شرکت را در نقاط قوت و ضعف داخلی، فرصتها و تهدیدات بیرونی تقویت نماید.

نقش سیستمهای اطلاعاتی در کسب و کار : مدیریت اطلاعات، پشتیبانی تصمیمات و فرایندها

پشتیبانی در تصمیم گیری

موفقیت سازمان در طولانی مدت به دقت و کیفیت برنامه استراتژیک آن بستگی دارد. تیم مدیریت سازمان از سیستم های اطلاعاتی استفاده می کند تا برنامه های استراتژیک را تدوین کرده و تصمیماتی برای بقا و موفقیت سازمان بگیرد. با استفاده از سیستم های اطلاعاتی، اطلاعات جمع اوری شده از منابع مختلف از جمله منابع بیرونی مثل خبرگزاری ها، بورس، قانونگذاری ها و … در اختیار مدیران قرار می گیرد. تحلیل و مقایسه روندهای بازار می تواند منجر به افزایش دقت و کیفیت تصمیمات استراتژیک سازمان شود.

بیشتر بخوانید:  برنامه ریزی منابع بنگاه : سیستم های سازمانی

نقش سیستمهای اطلاعاتی در کسب و کار : مدیریت اطلاعات، پشتیبانی تصمیمات و فرایندهاپشتیبانی از فرایندهای کسب و کار

سیستم های اطلاعاتی به سازمانها در انجام فرایندهای با ارزش افزوده بیشتر کمک می کند. به عنوان نمونه، یک شرکت می تواند با ترکیب سیستم های اطلاعاتی و فرایند تولید خود مطمئن شود که محصولات مطابق با استادنداردهای مدیریت کیفیت تولید می کند . بکارگیری سیستم های اطلاعاتی موجب ساده سازی فرایندهای سازمانی و حذف فعالیتهای اضافی می شود.

سیستم های اطلاعاتی میتواند کنترلهای لازم در فرایندهای سازمانی اعمال نماید. کارهای تکراری را به رایانه واگذار نموده و دقت در فعالیتهای را افزایش دهد. به این ترتیب نیروی انسانی قادر است تا بر کارهای سطح بالاتر تمرکز داشته باشند.

ملاحظات پیاده سازی سیستمهای اطلاعاتی در کسب و کار

پیاده سازی سیستم های اطلاعاتی در سازمانها امری دشوار و هزینه بر است. هزینه های پیاده سازی نه فقط شامل هزینه های مستقیم نصب و راه اندازی سیستم بلکه آموزش کارکنان و تغییرات در فرایندهای جاری نیز هستند. از اینرو، کارکنان در مقابل سیستم های اطلاعاتی احساس خطر کرده و حضور آن را مانع امنیت شغلی خود در نظربگیرند، لذا مقاومت هایی در پیاده سازی سیستم های اطلاعاتی نشان دهند. بنابراین اینکه سیستم اطلاعاتی بتواند سه نقش اساسی فوق را بدرستی انجام دهد، نیازمند پیاده سازی موفق سیستم اطلاعاتی است.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz