نقش اهرم های هفت گانه در موفقیت های تجاری و شغلی - بهینگی

نقش اهرم های هفت گانه در موفقیت های تجاری و شغلی

اشتراک گذاری :

” ارشمیدس ” فیلسوف یونانی می گوید: ” به من میله بلندی بدهید تا بتوانم در یک مکان روی آن بایستم تا دنیا را زیر پاهایم تکان دهم “. کلمات این فیلسوف کاربردهای جهانی دارد. در حقیقت شما نیز می توانید از اصل اهرم استفاده کنید و بر توانایی ها و استعدادهای خود بیافزایید. با بکارگیری مطالبی که در ادامه بیان می کنیم می توانید در کار و تجارت تان بیش از اندازه به واسطه استفاده از توانمندی های ظاهری تان، به موفقیت برسید.

نقش اهرم های هفت گانه در موفقیت های تجاری و شغلی

اهرم های هفت گانه

هر کدام از این اهرم های هفت گانه می توانند زمینه ای را برای بررسی و ارزیابی استعدادها و توانمندی های تان فراهم نمایند. در نهایت متوجه خواهید شد که چگونه می توانید از کار، استعداد و تجارت دیگران به نفع خودتان استفاده کنید.

۱- بکارگیری انرژی و قابلیت های دیگران

موثرترین و فعال ترین افراد کسانی هستند که کارهای کم ارزش خود را به دیگران می سپارند. که در مطلب کارسپاری و تمرکز بر مهارت ها به صورت مفصل راجع به آن بحث شده است.

۲- از علم و آگاهی دیگران کمک بگیرید

استفاده از علم و دانش دیگران می تواند دنیایی از تفاوت و موفقیت را در کارتان ایجاد کند. یافتن و بکارگیری دانش و آگاهی می تواند موجب کسب پول و کارتان شود و شما به راحتی می توانید در سرمایه گذاری تان صرفه جویی داشته باشید.

افراد موفق را بررسی کنید، از کتاب ها، جملات، نوارها، مقالات و کنفرانس ها و کارگاه های آموزشی برای دستیابی به نقطه نظرها و عقاید برای دستیابی هرچه سریع تر به اهداف تان استفاده کنید. اکنون به واسطه اینترنت می توانید ساده تر و سریع تر به دانش و اطلاعات اشخاص دست پیدا کنید.

۳- از پول و سرمایه دیگران به عنوان یک اهرم استفاده کنید

اگر بدانید که چگونه از پول و امکانات مالی دیگران استفاده کنید، به منابعی دست پیدا می کنید و به موفقیت هایی می رسید که امکان ندارد به تنهایی از آن ها بهره بگیرید. از فرصت های مختلف برای قرض گرفتن و سرمایه گذاری استفاده کنید. بانک ها، موسسات وام دهنده، شرکت های سرمایه گذاری و منابع بخش های دولتی و خصوصی می توانند در این زمینه به شما کمک نمایند.

بیشتر بخوانید:  چهار گوشه پول نقد: کارمندی، شغل آزاد، صاحبان شرکت های بزرگ، سرمایه گذاران

کارفرمایان باید از همان ابتدا کارشان با بانک ها در تماس نزدیک و رابطه خوب باشند. با توجه به این موضوع باید متوجه باشید که بهترین زمان وام گرفتن موقعی است که به این وام نیاز ندارید. مبلغ کمی وام بگیرید. از این پول و سرمایه برای انجام سرمایه گذاری های مطمئن مثل (خرید اوراق قرضه) استفاده نمایید و در مدت چند ماه بدهی خود را به بانک بپردازید. اگر این کار را چندین بار تکرار کنید، با بانک خود ارتباط منسجم و مستحکمی برقرار می سازید و اعتبار و ارزش تان نزد آن بانک افزایش می یابد.نقش اهرم های هفت گانه در موفقیت های تجاری و شغلی

۴- از تجارب و موفقیت های دیگران بهره بگیرید

تجارت و موفقیت های افراد و شرکت ها را در نظر بگیرید تا به روند موفقیت آن ها پی ببرید. بررسی کنید که آن ها چگونه توانسته اند مسائل و مشکلات شان را حل و فصل نمایند. اغلب افراد موفق، توانایی غلبه بر مشکلات فراوان تحت به راس کار در آوردن حرفه و تجارت شان را دارند.

توصیف و ماجراهای افراد موفق را در دنیای تجارت مطالعه کنید. از افراد موفق نظر خواهی کنید و حتی از آن ها برای دستیابی به موفقیت حرفه ای خود راهنمایی بخواهید. بسیاری از این افراد در حرف زدن در مورد نحوه موفق شدن شان بسیار متواضعند.

زمانی که به اهداف خود دست پیدا می کنید هرگز این موضوع را فراموش نکنید که افرادی سخاوتمند در این زمینه شما را راهنمایی نموده اند. شما نیز می توانید به افرادی که تازه کارند کمک کنید و بر موضع و اعتبارشان ارزش بیافزایند.

۵- از شکست دیگران تجربه بگیرید

بنیامین فرانکلین از یکی از نوشته های خود این گونه می گوید: ” انسان ها علم و آگاهی را خریداری کنند یا آن را از دیگران قرض کنند. شخصی که خریدار آگاهی است بهای کامل آن را از منابع و فرصت های خود می پردازد. شخصی که آگاهی را قرض می گیرد به راحتی می تواند از شکست های دیگران درس بگیرد و آن ها را در کار و حرفه خود در نظر بگیرد.”

تاریخ مملو از مثال هایی است که در آن افرادی قادر بوده اند با مطالعه شکست های دیگران، به موفقیت های زیادی دست یابند. به اوضاع و احوال سرگذشت مشاغل و افرادی توجه نمایید که خودتان نیز از آن حرفه و شغل برخوردار می باشید و از شکست ها و موفقیت های آن ها به نفع خودتان بهره ببرید. پای صحبت مردان و زنان موفق در صدر اجتماع بنشینید. این افراد در طول صحبت با شما به شکست هایی که داشتند اشاره خواهند کرد.

در ضمن گوش دادن، به داستان های ناامیدی و شکست هایی که در طول زندگی حرفه ای شان وجود داشته گوش کنید و با دقت هرچه بیشتر به بهره گیری از نتایج آن ها می توانید در طول کار و حرفه خود موفق شوید.نقش اهرم های هفت گانه در موفقیت های تجاری و شغلی

بیشتر بخوانید:  داستان زندگی ژانگ ژین یکی از پرافتخارترین زنان صاحب کسب‌ و کار جهان

۶- از باورها و نقطه نظرهای دیگران استفاده کنید

یک ایده و باور منطقی و خوب می توند موفقیت تان را رقم بزند. شما هر چه بیشتر در معرض ایده و باورهای خوب و منطقی قرار بگیرید؛ با خواندن، مطالعه دقیق داشتن، تبادل و تعامل و تجربه کردن، امکان بروز موفقیت نیز افزایش می یابد. البته منظور از بیان موضوع فوق این نمی باشد که به یک ایده واحد کفایت کنید.

اما یک ایده و باور خوب می تواند نقطه شروع مناسبی باشد. بسیاری از افراد از آن نقطه نظرهای ارائه شده استفاده نمی کنند بلکه در این میان فردی را می یابند که در طول بکارگیری عقاید او به موفقیت و انسجام می رسند.

۷- بکارگیری نفوذ، اعتبار و ارزش های دیگران

تمامی افرادی که شما آن ها را می شناسید هر کدام برای خود دوستان موفقی دارند. هر کدام از آن ها با اشخاص حرفه ای در تماس می باشند. بسیاری از آن ها می توانند بر کار و حرفه تان اثر خوشایند بر جای بگذارند. شما در جمع افرادی که می شناسید کدامیک از آن ها می توانند درب های موفقیت را به روی شما باز نمایند؟ چه فردی می تواند شما را به افرادی معرفی نماید که بتوانید در برآورده کردن هر چه سریع تر اهداف تان از او کمک بگیرید؟

سخن پایانی

با توجه کامل به اهرم های هفت گانه ای که بیان شد، شما می توانید از موفقیت های بیشماری برخوردار شوید. این هفت اهرم را بخوانید و آن ها را در حرفه و تجارت تان بکار بگیرید و حتی چگونگی نفوذ کار و شکوفایی تجارت تان را به واسطه ارتقاء اعتماد به نفس خود بررسی نمایید.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz