نقشه ذهنی مدیریت زمان - بهینگی

نقشه ذهنی مدیریت زمان

اشتراک گذاری :
نقشه ذهنی مدیریت زمان

مدیریت زمان یکی از دغدغه های عصر کنونی برای همه افراد جامعه محسوب می شود. بارها خودمان به شکایت از کمبود زمان، اتلاف زمان و قدر ندانستن عمر پرداخته ایم. در عصر کنونی، زمان و عمر را یکی از مهمترین منابع تمام شدنی می دارند که در اختیار هر فرد قرار گرفته است.

بهینگی در مجموعه مطالبی به بررسی مفاهیم، ابعاد و روشهای مدیریت زمان پرداخته است. تلاش شده است در این مطالب از جهات مختلف و با ادبیات ها و مثالهای مختلف به موضوع مدیریت زمان توجه شود.

به منظور ایجاد جمع بندی از مطالب متنوع بهینگی درباره مدیریت زمان از یکی از روشهای جدید و اثر گذاری خلاصه برداری به نام نقشه ذهنی استفاده کرده ایم. در ادامه نقشه ذهنی مدیریت زمان را مشاهده خواهید کرد که چکیده ای از اهم موضوعات مدیریت زمان ارائه می کند.

نقشه ذهنی مدیریت زمان

نقشه ذهنی مدیریت زمان!

برای مشاهده تصویر در ابعاد واقعی روی آن کلیک کنید

مدیریت زمان

در یک تعریف ساده، انجام کار درست در زمان درست را مدیریت زمان می گوییم. دو عامل در مدیریت زمان اهمیت و فوریت فعالیت ها هستند. از خود بپرسید کدام فعالیت مهمتر است و چقدر زمان بایستی به آن تخصیص شود؟ بدانید چه فعالیتی زودتر بایستی انجام شود و کدام فعالیتها می توانند با تاخیر انجام شود؟

 نقشه ذهنی

نقشه ذهنی راهی خلاقانه برای ثبت و یادداشت برداری می باشد. نقشه ذهنی (mind map) یک تکنیک گرافیکی قوی است که کلید همگانی برای بازگشایی تمام توانمندیهای مغز است.

در نقشه ذهنی مطالب مورد بحث در یک تصویر مرکزی، متبلور شده است. نکات اصلی موضوع از تصویر مرکزی به صورت شاخه هایی منشعب می شوند. شاخه ها شامل یک شکل یا کلمه کلیدی می باشند که به خطوط متصل می شوند. به همین ترتیب موضوعات با اهمیت کم تر به عنوان شاخه هایی پیوسته به شاخه های با سطح بالاتر وصل می شوند.

krai

بیشتر بخوانید:  چگونه نقشه ذهنی رسم کنیم؟

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz