نقشه ذهنی مدیریت ریسک

نقشه ذهنی مدیریت ریسک

117
0
اشتراک گذاری :
نقشه ذهنی مدیریت ریسک

نقشه ذهنی مدیریت ریسکبرای مشاهده ی نقشه ذهنی مدیریت ریسک به صورت واضح تر بر روی آن کلیک کنید.

ریسک چیست؟

ریسک عبارت است از انحراف در پیشامدهای ممکن آینده. اگر تنها یک پیشامد ممکن باشد، انحراف و ریسک کمتر می‌شود ما در دنیای مخاطرات و ریسک زندگی می‌کنیم. باید ریسک‌ها را تحلیل کنیم، اگر با آن‌ها برخورد داریم باید آن‌ها را شناسایی و درمجموع تمام ریسک‌ها و نتایج آن‌ها را ارزیابی کنیم.

مدیریت ریسک چیست؟

مدیریت ریسک عبارت است از فرایند مستندسازی تصمیمات نهایی اتخاذشده و به‌کارگیری معیارهایی که می‌توان از آن‌ها جهت رساندن ریسک تا سطحی قابل‌قبول استفاده کرد. به‌عبارت‌دیگر فرآیند شناسایی، ارزیابی، انجام اقدامات کنترلی و اصلاح ریسک‌های اتفاقی بالقوه‌ای که مشخصاً پیشامدهای ممکن آن خسارت با عدم‌تغییر در وضع موجود می‌باشد.

مدیریت ریسک کمک به انسان‌ها برای حفاظت مستمر از خود، دارایی‌ها و فعالیت‌هایشان در برابر حادثه‌هایی است که در طول تاریخ زندگی انسان‌ها، همواره او را با مخاطره روبرو کرده است.

نقشه ذهنی چیست؟

نقشه ذهنی نموداری است که برای سازماندهی اطلاعات بصورت بصری استفاده می شود. این نمودار اغلب در ارتباط با یک مفهوم ایجاد می شود. مفهوم یا موضوع موردنظر در مرکز صفحه کشیده می شود و سایر مولفه ها و ایده های مربوط به آن بصورت سلسله مراتبی و مانند شاخه هایی منشعب از آن قرار می گیرند. نقشه ذهنی را میتوان برای هر موضوعی از زندگی اعمال کرد که موجب یادگیری بهتر و تفکر واضح تر انسان می شود.

نقشه ذهنی مدیریت ریسک

بهینگی در راستای رسالت خود به عنوان مرجع تفکر بهبود در زندگی مطالب متعددی در موضوعات مختلف تهیه و تدوین کرده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد. به منظور ایجاد تصویر کلی و همچنین آشنایی اولیه با هر موضوع، نوعی از جمع بندی مطالب در قالب نقشه های ذهنی به مخاطب ارائه می شود. در این مطلب نیز نقشه ذهنی مدیریت ریسک ارائه شده است.

در تهیه مطالب این نقشه ذهنی از مطالب زیر استفاده شده است:

محتوای نقشه ذهنی مدیریت ریسک:

مدیریت ریسک چیست؟

مدیریت ریسک با اصول اخلاقی ارتباطی دارد؟ (مدیریت ریسک مطلوب)

 

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz