نقشه ذهنی مدیریت استعداد

نقشه ذهنی مدیریت استعداد

165
0
اشتراک گذاری :
نقشه ذهنی مدیریت استعداد

نقشه ذهنی مدیریت استعدادبرای مشاهده تصویر نقشه ذهنی مدیریت استعداد به صورت واضح تر روی آن کلیک کنید.

استعداد چیست؟

ادمیشل، جونز و الکس رود در کتابی با عنوان جنگ استعدادها، استعداد را به عنوان «مجموعه‌ای از توانایی‌های یک شخص» تعریف کرده‌اند که شامل ذوق ذاتی، دانش، هوش، شایستگی، غریزه و توانایی یادگیری است. استعداد داشتن در یک زمینه اغلب به عنوان حدی بالاتر از میانگین توانایی‌ها تعبیر می‌شود.

مدیریت استعداد چیست؟

مدیریت استعداد برای توصیف مفهوم و یکپارچه‌سازی فعالیت‌های مدیریت منابع انسانی با اهداف جذب و نگهداشت افراد مناسب برای پست‌های کلیدی در زمان مناسب است. سازمان‌ها به وسیله افراد حرکت می‌کنند و این استعداد افراد است که تعیین کننده موفقیت سازمان‌هاست. بنابراین مدیریت استعدادها هسته اصلی مدیریت است.

نقشه ذهنی چیست؟

نقشه ذهنی یک روش بسیار موثر برای دریافت اطلاعات از داخل و خارج از مغز شماست. نقشه ذهنی یک وسیله خلاقانه و منطقی برای یادداشت برداری است؛ به این معنا که ایده های شما را تبدیل به “نقشه” می کند.

نقشه ذهنی مانند یک آینه بیرونی است که برداشت های ذهنی پیرامون یک موضوع را بوسیله یک فرآیند گرافیکی قدرتمند نمایان می کند. در واقع کلید عمومی را برای باز کردن پتانسیل پویای مغز فراهم می کند.

نقشه ذهنی مدیریت استعداد

بهینگی در راستای رسالت خود به عنوان مرجع تفکر بهبود در زندگی مطالب متعددی در موضوعات مختلف تهیه و تدوین کرده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد. به منظور ایجاد تصویر کلی و همچنین آشنایی اولیه با هر موضوع، نوعی از جمع بندی مطالب در قالب نقشه های ذهنی به مخاطب ارائه می شود. در این مطلب نیز نقشه ذهنی مدیریت استعداد ارائه شده است.

در تهیه این نقشه ذهنی از مطالب زیر استفاده شده است:

محتوای نقشه ذهنی مدیریت استعداد:

مدیریت استعداد چیست؟

فرآیندهای مدیریت استعداد

عوامل راهبردی در مدیریت استعداد

مدل های مدیریت استعداد در سازمان

 

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz