نقشه ذهنی بهره وری : مفاهیم بهره وری - بهینگی

نقشه ذهنی بهره وری : مفاهیم بهره وری

اشتراک گذاری :
نقشه ذهنی بهره وری : مفاهیم بهره وری

بهینگی تلاش می کند در کنار ارائه مطالب در موضوعات مختلف نسبت به خلاصه و جمع بندی آنها نیز اقدام نماید. نقشه ذهنی به عنوان یک روش گرافیکی خلاصه سازی همواره مورد توجه بهینگی بوده است. در این مطلب به نقشه ذهنی بهره وری می پردازیم که در آن مفاهیم پایه بهره وری ارائه شده است.

مشاهده سایر نقشه های ذهنی بهینگی

تعریف بهره وری

واژه بهره وری در زبان فارسی ترجمه ای برای لغت productivity است. این لغت از یک سو واژه ای تکنیکی در علم اقتصاد، مدیریت و مهندسی است و از سوی دیگر یک واژه عمومی در محاورات کارگزاران، مدیران، کارکنان سازمان و سایر اقشار جامعه است.

امروزه به سختی میتوان تعریف جامع و همه پسندی از بهره وری ارائه کرد. انعطاف پذیری تعریف بهره وری و قابلیت مصطلح شدن آن در تمام فعالیت های روزمره بشری باعث شده است که هر کس بسته به نوع نگرش و دیدگاه و زمینه مورد بررسی خود، تعریفی از آن ارائه دهد که با تعاریف رایج در کشورها و رشته های دیگر متفاوت باشد.

به طور کلی بهره وری، ارتباط بین خروجی (به عنوان مثال کالاهای تولید شده) را به ورودی (به عنوان مثال مصرف منابع) در فرآیند تغییر شکل ورودی به خروجی (مثلا تولید) تعریف می شود. با توجه به این تعریف بهره وری با ارزش افزوده نیز رابطه نزدیکی دارد. در حین فرایند چه میزان بر ارزش ورودی ها افزوده می شود تا به خروجی مطلوب تبدیل شوند.

نقشه ذهنی بهره وری

نقشه ذهنی بهره وری : مفاهیم بهره وری

برای مشاهده نقشه ذهنی در ابعاد واقعی روی آن کلیک کنید

بیشتر بخوانید:  چگونه نقشه ذهنی رسم کنیم؟

ماهیتهای مختلف بهره وری

مطالعات نشان می دهد که مفهوم بهره وری باید متفاوت از چهار واژه مشابه باشد: سودآوری، عملکرد، کارایی و اثربخشی. برای مطالعه بیشتر در این خصوص به مطلب بهره وری یعنی چی؟ مراجعه کنید. از بین ۴ اصطلاح فوق، کارایی و اثربخشی برخی اوقات جایگزین بهره وری می شود. در ادامه تعریفی از این دو واژه ارائه می شود.

اثربخشی و کارایی

دو اصطلاح اثربخشی و کارایی این مسئله را حتی پیچیده تر نموده است. اثربخشی معمولا “انجام کارهای صحیح” توصیف می شود در حالی که مفهوم کارایی “انجام صحیح کارها” می باشد.

اکثر محققان توافق دارند که کارایی به شدت با استفاده از منابع و عمدتا تاثیر نهاده بر بهره وری ارتباط دارد. در مقابل نگاه اثربخشی بر سمت خروجی ها و ستانده هاست.

در ادامه دو تصویر که می تواند بهتر تفاوت اثربخشی و کارایی را نشان دهد، مشاهده می کنید.

نقشه ذهنی بهره وری : مفاهیم بهره وری ( کارایی و اثربخشی)

 

نقشه ذهنی بهره وری : مفاهیم بهره وری ( کارایی و اثربخشی)

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz