معرفی و دانلود نرم افزار آزمون شخصیت برای اندروید - بهینگی

معرفی و دانلود نرم افزار آزمون شخصیت برای اندروید

اشتراک گذاری :
معرفی و دانلود نرم افزار آزمون شخصیت برای اندروید

همه ی ما تا به حال در فضای مجازی با انواع و اقسام تست های روانشناسی و آزمون های شخصیت مواجه شده ایم، از شخصیت شناسی بر اساس رقم دهگان معدل دیپلم(!) گرفته تا طالع بینی بر اساس نام پدر! در این مطلب از بهینگی امّا با معرفی نرم افزاری ایرانی و دارای چندین آزمون معتبر شخصیت شناسی و خودشناسی در خدمت شما هستیم. نرم افزار آزمون شخصیت، نرم افزاری تخصصی و دقیق در زمینه ی آزمون های روانشناسی است که توسط گروه برنامه نویسی ورسک برای گوشی های هوشمند دارای سیستم عامل اندروید عرضه شده است.
این نرم افزار شامل تست های MBTI، برتری نیمکره های مغز، هوش هیجانی(EQ)، سنجش خلاقیت تورنس، هوش چندگانه، آزمون نئو و آزمون شخصیتی آیزنک می باشد. ضمنا در نسخه ی آینده آزمون تعیین سبک تفکر و همچین آزمون ابعاد موفقیت پارکر-کازمایر به این نرم افزار افزوده می شود.
در ادامه به معرفی مختصر تست های موجود در نرم افزار آزمون شخصیت اندروید می پردازیم.

تست MBTI

آزمون MBTI یکی از برجسته ترین آزمون های سنجش شخصیت می باشد که بر اساس تئوری تیپ های شخصیتیِ روانپزشک مطرح سوئیسی، کارل گوستاو یونگ، توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز طراحی شده است.
این تست با طرح ۶۰ سوال، به بررسی شخصیت از چهار بُعدِ مختلف می پردازد و ترجیحات درونی افراد را در زمینه ی نوع دریافت انرژی(درونگرایی یا برونگرایی)، نوع درک اطلاعات(حسی یا شهودی)، نوع تصمیم گیری(احساسی یا منطقی) و در نهایت سبکِ زندگی(منضبط یا ملاحظه گر) مورد بررسی قرار می دهد. در انتها نیز مطابق با پاسخ های وارد شده در پرسشنامه، تیپ شخصیتی شما با یک ترکیب چهار حرفی مشخص شده و جزئیات آن نیز ارائه میگردد.
تست MBTI نرم افزار آزمون سنجش شامل ۶۰ سوال دو گزینه ای می باشد. در بهینگی به صورت مفصل در مورد تیپ های شخصیتی MBTI صحبت شده است.

بیشتر بخوانید:  نظریه های روانشناسی یونگ-تیپ های شخصیتی

نرم افزار آزمون شخصیت MBTI اندروید

آزمون NEO

آزمون نئو برگرفته از مدل پنج عاملی(Big Five) است که انسان را از نظر پنج صفت اصلی شخصیت مورد کنکاش قرار می دهد و به هر کدام از این صفات یک امتیاز اختصاص می دهد. پنج صفت اصلی که در این آزمون مورد بررسی قرار میگیرند عبارتند از بی ثباتی هیجانی(N)، برونگرایی(E)، اشتیاق به تجارب جدید(O)، سازگاری(A) و وجدان گرایی(C). لازم به ذکر است هر کدام از این پنج صفتِ مدلِ پنج عاملی، خود به شش ویژگی جزئی تر شخصیتی تفکیک می شوند و بدین صورت این آزمون می تواند افراد را به طور دقیقی توصیف کند.
آزمون نئو علاوه بر استفاده ی گسترده در انتخاب شغل، برای ازدواج هم پرسشنامه ای معتبر محسوب می شود، بدین صورت که هر چه امتیازهای کسب شده ی طرفین در این آزمون به هم نزدیک تر باشد احتمالا سازش بیشتری بین آنها وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:  روانشناسی موسیقی-شما درونگرا هستید یا برونگرا؟

آزمون نئو اندروید

آزمون شخصیتی آیزنک(EPQ)

آزمون شخصیتی آیزنک یکی از پرسنامه های ساده و متداول در زمینه ی شخصیت شناسی است که سه فاکتور دروغ سنجی، برون گرایی و روان رنجوری را در شما بررسی می کند. این تست شامل ۵۷ سوال دو گزینه ای(بله/خیر) می باشد که به سه فاکتور ذکر شده در بالا از ۱ تا ۱۰۰ امتیاز می دهد و در نهایت افراد را به چهار گروه درونگرای با ثبات، برونگرای با ثبات، درونگرای بی ثبات و برونگرای بی ثبات دسته بندی می کند.

نرم افزار آزمون شخصیت اندروید - تست آیزنک

تست برتری نیم کره های مغز

هماهنطور که می دانید نیمکره ی چپ و راست مغز دارای تفاوت های اساسی در رویکرد می باشند که شرح مفصل آن از حوصله ی این مطلب خارج است. به طور کلی نیم کره ی راست مغز پیروی شهود، احساسات، عواطف، تخیلات و درک کلیات هر پدیده می باشد، اما نیمکره ی چپ مغز بیشتر پیروی استدلال، منطق، جزئیات و واقعیات عینی است.
با نرم افزار آزمون شخصیت می توانید به این مهم پی ببرید که کدام نیم کره از مغزتان فعالیت بیشتری دارد و با توجه به آن به درک بهتری از خود رسیده و انتخاب های بهتری در زندگی داشته باشید. برای مثال فردی که نمیکره ی راست فعال تری دارد شخصی مناسب برای شغل حسابداری نیست، یا فردی که نیمکره ی چپ فعال تری داشته باشد احتمالا نمیتواند یک شاعر خوب شود. این تست شامل ۲۵ سوال سه گزینه ای می باشد.

بیشتر بخوانید:  نیم کره ی راست و چپ: دیدگاه افراد در مورد نیم کره ی راست

نرم افزار آزمون شخصیت - نیم کره های مغز

تست سنجش خلاقیت تورنس

این آزمون در زمینه ی سنجش میزان خلاقیت و ابتکار، یکی از آزمون های متداول و استاندارد تلقی می شود که برای رنج های سنی مختلف کاربرد و استفاده ی وسیعی دارد. در آزمون سنجش خلاقیت تورنس امتیاز کمتر از ۵۰ بیانگر خلاقیت بسیار پایین، امتیاز ۵۰ الی ۷۵ بیانگر خلاقیت پایین، ۷۰-۸۵ حاکی از خلاقیت متوسط، ۸۵ الی ۱۰۰ بیانگر خلاقیت زیاد و امتیاز ۱۰۰ الی ۱۲۰ نشانگر خلاقیت بسیار بالا در یک فرد می باشد.

بیشتر بخوانید:  زبان بدن؛ از بیان مالکیت تا ابراز توافق با چالش غیرکلامی

نرم افزار آزمون شخصیت - آزمون خلاقیت

آزمون سنجش هوش هیجانی(EQ)

این آزمون به بررسی واکنش ها و عکس العمل های شما در برابر روابط اجتماعی، احساسات، شرایط کاری و شرایط ویژه ی دیگر می پردازد. کسانی که دارای هوش هیجانی بالاتری هستند قادرند عواطف خود و تعاملشان با محیط و دیگران را بهتر مدیریت کرده و راحت تر به سمت اهدافشان حرکت کنند. در نرم افزار آزمون شخصیت، علاوه بر محاسبه ی امتیاز کلی EQ، به چهار کارکرد اصلی آن که شامل مدیریت رابطه، خود مدیریتی، خود آگاهی و آگاهی اجتماعی هستند نیز به صورت مجزا نمره دهی می شود.

بیشتر بخوانید:  هوش هیجانی چیست؟

نرم افزار آزمون شخصیت EQ

آزمون هوش چندگانه

این آزمون توسط هاوارد گاردنر پایه ریزی شد و هوش انسان ها در آن به هشت دسته تقسیم شده است. گاردنر معتقد بود همه ی افراد همزمان این هشت نوع هوش را دارند و فقط میزان ظهور و بلوغ هر کدام از آنها در هر فرد متفاوت می باشد، همچنین از دید گاردنر یک فرد ممکن است با پرورش ذهن به صورت همزمان در چند نوع هوش شاخص و درخشان جلوه کند.
این آزمون در مدارس و آموزشگاه ها کاربرد فراوانی دارد و به وسیله ی آن میتوان افراد مناسب برای فعالیت های متفاوت را استعدادیابی کرد و با پرورش هوش در جهت رشد آن ها برآمد.

نرم افزار آزمون هوش چندگانه

در بالا تمامی بخش های نرم افزار آزمون شخصیت اندروید به طور مختصر شرح داده شدند و برخی از ویژگی های آن ها ذکر شد. بهینگی به شما توصیه می کند برای تسلط بیشتر بر شخصیت خودتان و تعامل بهتر با دنیای اطراف، پس از تکمیل پرسشنامه ها و دریافت نتیجه، به مطالعه ی بیشتر در مورد نتایج به دست آمده پیرامون شخصیتتان بپردازید. ضمنا در قسمت های مختلف این مطلب لینک هایی تحت عنوان “بیشتر بخوانید” برای تکمیل اطلاعات درج شده که خواندن آنها نیز خالی از لطف نیست.

ورژن ۱٫۳
۲٫۶ مگابایت
اندروید
با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz