میزان همکاری و همفکری افراد در کار: در واقع او طرف کیست؟ - بهینگی

میزان همکاری و همفکری افراد در کار: در واقع او طرف کیست؟

34
0
اشتراک گذاری :
میزان همکاری و همفکری افراد در کار: در واقع او طرف کیست؟

آیا او طرف شماست یا در مقابل تان قرار دارد؟ اگر فکر می کنید ممکن است فردی تلاش های شما را از بین ببرد، در حالی که همکار و همدم به نظر می آید، از تکنیک های زیر استفاده کنید تا سریعا متوجه شوید که او سمت چه کسی است.

۱- برای کمک، چه کاری می توانم انجام دهم؟

این تکنیک در فرضیه ای ساده و شناخته شده کاربرد دارد: فردی همفکر و همکار، تمایل دارد برای هر نوع کمکی، هر کاری را که می تواند انجام دهد. اما فرد خرابکار فقط می خواهد این تصور را ایجاد کند که در حال همکاری است، ولی در واقع، نمی خواهد به شما کمک کند! او آگاه است که هر شاخصی از همکاری، بهتر از زمانی است که بخواهد آشکارا از کمک کردن امتناع نماید. هدف این است که در یابد آیا فرد مورد نظر، تصوری از همکاری را ایجاد می کند یا در حقیقت همکاری می نماید.

برای رسیدن به هدف تان، همکاری را به چیزی تبدیل کنید که او باور کند ماهیتا قابل مشاهده نیست و او آزاد است که براساس علاقه ی خود عمل کند. اگر او فردی خرابکار باشد، سعی می کند از این آزمون شانه خالی کند!

مثال

کارآگاه پلیس، مظنونی را حبس کرده است؛ بازجو، مظنون را مطلع می کند که در مدت کوتاهی آزمونی ارائه شود تا تعیین گردد که او صداقت دارد یا خیر. برای اینکه چنین آزمونی کاربرد داشته باشد، او باید سعی کند تا جایی که ممکن است آرامش خود را حفظ کند. در غیر این صورت، آزمون عملی نمی شود.

در این جا روانشناسی پشت این فرآیند را بیان می کنیم. فرد مظنون معتقد است که دقت آزمون به سطح همکاری او بستگی دارد. بنابراین، اگر او بتواند آنچه را انجام دهد که برای همکاری لازم است، بی گناهی او ثابت می شود( که در این مورد خاص، به حفظ آرامش محدود می شود) ولی، اگر او سعی کند موثر بودن این آزمون را تضعیف کند، متوجه می شویم که نمی خواهد همکاری کند.میزان همکاری و همفکری افراد در کار: در واقع او طرف کیست؟

اکنون می بینیم این مکالمه چگونه خواهد بود:

بازجو، مظنون را می نشاند و می گوید: “بسیار خوب جان، فکر می کنم ما می توانیم این مساله را هر چه سریع تر برطرف کنیم. می خواهم آزمون جدیدی را به تو بدهم که فقط چند دقیقه طول می کشد. برای عملی شدن این آزمون، مهم است که تا حد امکان آرام و خونسرد باشی؛ در غیر این صورت، آزمون عملی نخواهد شد. اگر تو بتوانی چند نفس عمیق بکشی و چند دقیقه به اطراف حرکت نکنی، می توانیم هنگام اجرا کردن آزمون دقت بیشتری داشته باشیم؛ اگر بی قراری کنی و یا به اطراف حرکت کنی، دقت آزمون کم می شود و اصلا نمی توان از آن استفاده کرد.”

سپس، ناگهان بازجو فراخوانده می شود و اتاق را ترک می کند، در حالی که مظنون مورد مشاهده قرار می گیرد. برای فرد گناهکار، این فرصتی است ناگهانی و بسیار خوب برای باطل کردن آزمون و او نمی تواند از آن صرف نظر کند. اگر فرد مظنون در جای خود بماند و سعی کند آرامشش را حفظ کند، تمایل دارد آزمون عملی شود تا بی گناهی اش را ثابت کند. ولی، اگر به اطراف حرکت کتد، بی قراری کند و یا مواردی از این قبیل، احتمالا گناهکار است. به خاطر داشته باشید، فرد گناهکار تمایل دارد برگزاری یک آزمون دقیق را بی اثر سازد، در حالی که فرد بی گناه می خواهد تا حد امکان، آزمون دقیق برگزار شود.

با ارزیابی سطح همکاری واقعی مظنون و این که چقدر سعی دارد آرامش خود را حفظ کند، شما می توانید سریعا و با اطمینان بالا، گناهکار بودن یا بی گناهی او را ثابت کنید.

بیشتر بخوانید:  آیا قادر به شناسایی نشانگرهای زبان بدن اطرافیانتان هستید؟

۲- یک مبادله آزاد

فردی که می خواهد به شما کمک کند، همیشه نیاز دارد تا اطلاعات به درستی مبادله شوند. وقتی او می داند شما چه چیزی می دانید و شما می دانید او چه چیزی می داند، او در بهترین جایگاه برای کمک به شما قرار دارد. اما، وقتی او اهمیتی نمی دهد که شما همه حقایق را در اختیار دارید، یا برخی از اطلاعات را کسب نکرده اید، متوجه می شوید که او کاملا، یا حتی تا حدودی، برای کمک به شما متعهد نیست.

مثال

برای ملاقات با یک مشتری، همکار شما می گوید کمکتان خواهد کرد تا آماده شوید. شما مطمئن نیستید انگیزه ی او چیست و او را این گونه می آزمایید: اطلاعاتی را که او می داند صحت ندارد، در اختیارش قرار می دهید و منتظر می مانید که ببینید آیا این اطلاعات را تصحیح می کند یا خیر. ممکن است شما چیزی شبیه به این بگویید: ” نانسی، مشتری به دنبال مبارزه ای تبلیغاتی و جدی است، اما کمی حس شوخ طبعی در آن نقش دارد. آن چه را که سال پیش برایشان انجام دادیم، آنها واقعا دوست داشتند، بنابراین فکر می کنم باید کاری را انجام دهیم که در ادامه ی همان مسیر باشد. ”

واقعیت این است که از مبارزه تبلیغاتی سال پیش، مشتریان راضی نبوده اند و نانسی این را می داند. بنابراین اگر او چیزی نگوید، طرفدار شما نیست و می خواهد شما را تخریب کند.
دفعه ی بعد که می خواهید دریابید حقیقتا فرد سمت چه کسی است، در مکالمه خود، یک فرض غلط را پیش بکشید، چیزی که او می داند حقیقت ندارد و می تواند برای شما آسیب رسان باشد؛ سپس توجه کنید که آیا مکالمه شما را تصحیح می کند یا خیر.میزان همکاری و همفکری افراد در کار: در واقع او طرف کیست؟

۳- کاسه داغ تر از آش

در این تکنیک، شما می توانید میزان وفاداری شخص را بسنجید تا متوجه شوید که در شرایطی خاص، او چقدر با شما موافق است. چالش معمول این است که فرد خرابکار، به نظر موافق می آید! شما باید مقداری روانشناسی مبادی آداب بکار ببرید؛ چنین روشی، به این صورت کار می کند: شما از فرد می خواهید تا چیزی را به شما دهد که می تواند برای خودش بدون خطر باشد. سپس شما علایق شخصی او را در مخاطره می اندازید و خواسته ی خود را کمی بیش تر می کنید. این تکنیک باید در دو گام صورت گیرد.

مثال

شما افسر پلیسی هستید و می خواهید برای شاهدان، صحنه ی جرمی را بازسازی کنید. به فردی نزدیک می شوید که فکر می کنید آنچه را اتفاق افتاده، دقیقا دیده است. اگر صریحا از او بپرسید: “آیا چیزی دیدی؟ ” و او بگوید: ” نه ” و به مسیر خود ادامه داده و از شما دور شود، تا حدود زیادی آزادی عمل را از دست داده اید! شما هنوز نمی دانید آیا او چیزی دیده و نمی خواهد همکاری کند، یا واقعیت را می گوید.

بنابراین با سوالی بی ضرر شروع می کنید و توجه تان را معطوف می کنید به این که آیا تغییری در همکاری و لحن مکالمه او صورت می گیرد یا خیر. برای مثال، ممکن است بپرسید: ” آیا از زندگی در این محل احساس راحتی می کنید؟ ” یا ” آیا در حوالی این محل بزرگ شده اید؟ ” می بینید که این سوالات کاملا بی ضرر و بدون تهدید هستند. هنگامی که او را با حرف های بی ضرر خود درگیر مکالمه می کنید، تمرکز را تغییر می دهید و سوال اصلی خود را می پرسید: ” آیا دیدید چه اتفاقی افتاد؟ ” اگر بگوید نه و سعی کند دور شود، متوجه می شوید او شاهدی غیر همکار است که ممکن است بداند چه اتفاقی افتاده ولی، نخواهد درگیر شود.

اگر بگوید نه، اما بماند و به مکالمه ادامه دهد، احتمالا با شما هماهنگ است و حقیقتا تمایل دارد به شما کمک کند. البته، اگر هر زمانی متوجه شود که چیزی را دیده است، می توانید فرض را بر این بگذارید که تمایل دارد کمک کند.

۴- آزمون شش ستاره

به طور کلی، اگر می خواهید بدانید آیا فردی دوست خوبی است یا از شما بهره برداری می کند، از روش زیر استفاده کنید تا حقیقت وفاداری او را بسنجید:میزان همکاری و همفکری افراد در کار: در واقع او طرف کیست؟

علاقه

معیاری مهم برای تعریف یک دوست: چقدر این فرد به زندگی شما علاقه مند است. درباره اتفاق قابل توجهی با او صحبت کنید که در زندگیتان در حال وقوع است، و ببینید آیا می خواهد ادامه دهید و تمایل دارد که دریابد چه اتفاقی افتاده است. اگر از این طریق موفق نشدید، با او تماس بگیرید و ببینید آیا از موضوع مطرح شده، حرفی به میان می آورد. در پایان، اگر حرفی به میان نیاورد، اشاره ای کنید و ببینید آیا او اصلا مکالمه قبلی را به خاطر می آورد یا خیر!

بیشتر بخوانید:  سنجیدن سطوح علاقه : آیا او علاقه مند است یا شما وقت تان را تلف می کنید؟

وفاداری

درباره یک دوست مشترک، رازی را بگویید و ببینید آیا این راز را به آن دوست مشترک ارجاع می دهد. در رابطه ها، دوستان واقعی ارزش اعتماد را می دانند. برای چنین عملی، ابتدا مطمئن شوید اجازه دوست مشترک خود را برای بیان این راز، کسب کرده اید.

غرور

هر کسی می تواند به شما بگوید هورا بکشید؛ این کار باعث می شود که آنها احساس خوبی پیدا کنند. اما برای یک کار خوب، چه کسی شما را نوازش می کند؟ دوستانی که حسادت نمی کنند، شما را ستایش خواهند کرد. دوستان حقیقی شما، به دستاورد های شما می بالند، نه این که به موفقیت های تان حسادت ورزند. افراد زیادی هستند که تمایل دارند وقتی همه چیز خوب پیش نمی رود برایتان هلهله به پا کنند! اما، مشکل می توان فردی را پیدا کرد که وقتی امور خوب پیش می روند، به شما تبریک بگوید.

صداقت

دوست حقیقی، چیزی را به شما می گوید که نمی خواهید بشنوید. حتی اگر ناراحت کردن تان به شما کمک کند، ترجیح می دهد شما را ناراحت کند. آیا برای منفعت شما، او صحبتی می کند؟ گرچه می داند ممکن است این صحبت شما را ناراحت کند.

احترام

به او بگویید در زندگی تان، اتفاقی هیجان انگیز به خوبی پیش می رود و در حال حاضر شما ترجیح می دهید در مورد آن صحبت نکنید. ببینید جهت بازگو کردن اتفاقات زندگی تان برای دیگران، آیا شما را تحت فشار قرار می دهد یا خیر. بین کنجکاوی و نگرانی تفاوت وجود دارد. اگر دیگران ” باید بدانند” او به شایعات علاقه دارد، نه به شما! یک دوست خوب به خواسته تان احترام می گذارد و به شما زمان می دهد. ممکن است او گاهگاهی این موضوع را مطرح کند زیرا، به موضوع علاقه مند است ولی، اگر برایش روشن شود که در حال حاضر نمی خواهید در موردش بحث کنید، دائما شما را تحت فشار قرار نمی دهد.

اگر شما از یک راز مثبت استفاده می کنید، نه از رازی منفی، دلیلش این است که یک دوست خوب، وقتی احساس می کند اشتباهی رخ داده و یا حال تان خوب نیست، برای دانستن موضوع اصرار می ورزد زیرا، او نگران شماست. از طرفی، شما نمی خواهید دوست خود را با این شیوه بیازمایید، چون نمی خواهید او را نگران سازید.میزان همکاری و همفکری افراد در کار: در واقع او طرف کیست؟

فداکاری

اگر چیزی شما را خوشحال می کند، آیا او تمایل دارد آن را به شما بدهد؟ آیا او برای سعادت شما، شادی اش را فدا خواهد کرد؟ چه کسی تصمیم می گیرد که چه کاری را به همراه یکدیگر انجام دهید؟ آیا واژه ی “سازش” در دایره لغات او قرار دارد؟ وقتی امور به خوبی پیش نمی روند، اکثر افراد سعی می کنند از نفع شخصی خود حمایت کنند. توجه کنید، آیا او فردی است که ایده یا برنامه ای برای کمک به شما دارد، و یا سعی می کند خودش را از مهلکه نجات دهد و از منافعش حمایت کند؟

بیشتر بخوانید:  راهنمای مدیران برای کار با افراد مشکل ساز مجموعه

بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید: در زمان های گوناگون، همه ی ما به سمت زندگی خودمان جذب می شویم و نمی توانیم بر روی زندگی فرد دیگری، به سادگی تمرکز کنیم، حتی وقتی عمیقا برای آن ها نگران هستیم. بنابراین، این فرد را بر اساس برخورد هایی جداگانه قضاوت نکنید بلکه، بر اساس یک دوره ی زمانی مناسب این قضاوت را انجام دهید.

۵- فروش بزرگ

با این تکنیک، در واقع شما نگرانی خود را مطرح می کنید؛ نگرانی از این که ممکن است او حقیقتا همراه و متحد نباشد! تنها کاری که باید انجام دهید این است: خلق او را بسنجید. اگر فردی واقعا متحد و همرا باشد، وقتی اتهام بی وفایی به او وارد می شود، مقداری آزردگی، ناراحتی و یا حداقل سوالاتی دارد. ولی، اگر او واقعا یک خرابکار باشد، تمایل دارد موضوع را تغییر دهد و شما پس از کمی صحبت با او، متوجه تغییر بزرگی در خلق او می شوید، البته در جهت مثبت.

راز این جا، در سنجیدن خلق او نیست، چون هنگام صحبت درباره ی موضوع، می تواند بازیگری متقاعد کننده باشد! توجه کنید، زمانی که در حال پیشرفت هستید، آیا او برای فروختن شما، از خودش راضی است، یا برای زیر سوال بردن وفاداری اش، از شما ناراحت است؟ نکته ی مهم این تکنیک: به او اجازه دهید باور کند که آنچه می گوید، شما کاملا می پذیرید، بدون هیچ اما و اگری! بنابراین، باور نمی کند که باید شما را دوباره بفروشد، که در این مورد به نظر می آید هنوز هم آزرده است.

” بخشیدن دشمن، آسان تر از بخشیدن دوست است! “

” ویلیام بلیک “

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz