مقابله با اهمال کاری : 8 نکته مدیریت کارها برای انجام کارهای بیشتر - بهینگی

مقابله با اهمال کاری : ۸ نکته مدیریت کارها برای انجام کارهای بیشتر

211
0
اشتراک گذاری :
مقابله با اهمال کاری : 8 نکته مدیریت کارها برای انجام کارهای بیشتر

صدها استراتژی مدیریت زمان در سالهای اخیر توسط افراد مختلف ارائه شده است تا به کمک آن، کارها در زمان کمتری انجام شود. در ادامه ۸ نکته مدیریت کار برای مقابله با اهمال کاری ارائه می شود. این نکات هم برای محیط کار و هم برای زندگی شخصی بسیار مفید خواهد بود.

۱- کارهای خود را روی کاغذ سازماندهی و مدیریت کنید.

به طور کامل برای انجام کارها اماده شوید. هر مرحله از کار را از قبل بنویسید. قبل از شروع، کار را به اجزای سازنده آن تقسیم کنید. نوشتن مراحل کار، جزییات آن و آماده شدن برای کار قبل از شروع آن موجب توقف اهمال کاری خواهد شد

۲- برای هر کار کاملا آماده شوید.

برای انجام هر کار کاملا آماده شده باشید. وقتی می خواهید پشت میز خود بشینید و کار را شروع کنید، مطمئن باشید هر آنچه موردنیاز است را فراهم کرده اید. نیازی نباشد که برای هر بار تهیه لوازم موردنیاز کار را ترک کرده و از جای خود بلند شوید. کاملا آماده بودن برای کار یک انگیزاننده قوی برای چسبیدن به کار تا اتمام آن است.

مقابله با اهمال کاری : 8 نکته مدیریت کارها برای انجام کارهای بیشتر

مقابله با اهمال کاری : ۸ نکته مدیریت کارها برای انجام کارهای بیشتر

 

۳- با قدمهای کوچک شروع کنید.

قانون ۲۰-۸۰ می گوید که ۲۰ درصد یک کار اغلب ۸۰ درصد ارزش آن کار را ایجاد می کند. احتمالا همان چیزی است که کنفوسیوس گفته است: ” سفر هزار کیلومتری هم با گام اول آغاز می شود” .

وقتی گام های کوچک اول را برای شروع کار بر می دارید، شما اغلب خود را به ادامه کار تا زمان اتمام آن مقید می بینید.

۴- کارهای خود را تکه تکه کنید

همانطور که معروف است تنها راه خوردن فیل تکه تکه کردن آن است، برای انجام کار نیز نباید همه ی کار را یکباره شروع نمود. برخی وقتها بهترین راهکار در برابر اهمال کاری در انجام یک کار بزرگ، تکه تکه کردن آن و اتمام هر تکه از آن است. مثل اینکه هربار یک تیکه از فیل را میل می کنید!

وقتی تکه ای کوچک از کار را انتخاب می کنید و نسبت به انجام آن انضباط دارید و موفق به انجام آن می شوید، شما را به حرکت وا میدارد تا از سکون دوری کرده و اهمال کاری را متوقف نمایید.

۵- یک کار ۵ دقیقه ای را انتخاب کرده و شروع کنید.

 یک بخش ۵ دقیقه ای از کار را انتخاب کرده و فقط آن را انجام دهید. در باره کل کار نگرانی نداشته باشید.
به عنوان مثال اگر می خواهید یک مقاله یا کتاب بنویسید، کار را به تکه های کوچکی تبدیل کنید که مقدار مشخصی زمان می برند. و هروقت که فرصت داشتید، فقط یک تکه از کار را انجام دهید.
بسیاری از نویسندگان با نوشتن یک صفحه در روز شروع می کنند. اگر در حال تحقیق یا کار مطالعاتی هستید، می توانید هر بار یک مقاله رو مطالعه کنید. بسیاری از افراد کتابهای خود را در سفرهای هوایی می نویسند.و اکر هر روز یک صفحه بنویسید، در انتهای سال کتابی با ۳۶۵ صفحه خواهید داشت.

۶- کاری را انجام دهید که بیشتر از آن می ترسید یا شما را مضطرب می کند.

اغلب بایستی بتوانیم بر ترس از شکست و یا رد شدن توسط افراد دیگر غلبه کنیم. این ترس در فروش، ممکن است مربوط به پیش بینی باشد. در مدیریت، ممکن است مربوط به اخراج یک کارمند باشد. در ارتباطات، ممکن است برقراری ارتباط با فردی باشد که خوشایند ما نیست.

در هر مورد، اگر در ابتدا با هر آنچه که بیشترین نارضایتی، ترس، احساس ناخوشایند را در شما ایجاد می کند، مواجه شوید، بسیار اثربخش تر خواهید بود.
رعایت این موضوع موجب جبران عقب ماندگی ها، بازکردن بن بست ها در کار و آزادسازی ذهنی و احساسی شما می شود.

۷- روز خود را با ناخوشایندترین کار آغاز کنید.

اگر کار ناخوشایند را در ابتدای روز انجام دهید، هر چیزی که برای ادامه روز باقی می ماند، در مقایسه با آن بسیار ساده خواهد بود.
یک تحقیق اخیرا دو دسته از افراد را مقایسه کرده است. افرادی که برنامه ورزشی را ابتدای صبح انجام می دهند. گروه دیگری که همان برنامه ورزشی را عصر بعد از کار انجام میدهند. نتایج نشان میدهد که پس از شش ماه، ورزش صبحگاهی با احتمال بیشتری در برنامه ورزشی روزانه افراد قرار است.
شروع روز با تمرین ورزشی به احتمال زیاد منجر به عادات روزانه می شود. به نسبت وقتی که برنامه ورزشی را به انتهای روز پس از کار روزانه موکول کنید، معمولا منجر به بهانه تراشی و اهمال کاری خواهد شد.

 ۸- به پیامدهای منفی انجام نشدن کار فکر کنید.

چه اتفاقی خواهد افتاد اگر کاری طبق زمانبندی مربوطه انجام نشود؟
ترس و امید ( خوف و رجا) هر دو انگیزاننده های بزرگ برای رفتار انسانی هستند. برخی اوقات می توانید به امید پاداشهای اتمام کا،ر انگیزه پیدا کنید. برخی اوقات نیز می توانید خود را با تفکر درباره پیامدهای منفی عدم انجام کار در موعد مقرر انگیزه دهید.

جمع بندی مقابله با اهمال کاری

قبل از اینکه جمع بندی کنیم، بایستی به نوعی تفکر اشاره کرد که می توانید با دیگران به اشتراک بگذارید. در ذهن خود از انتها شروع کنید. اگر کار خود را در موعد مقرر و با کیفیت عالی و کامل انجام دهید، چه خواهد شد؟

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz