معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ: بزرگ اندیشی ، اصول و قواعد - بهینگی

معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ: بزرگ اندیشی ، اصول و قواعد

اشتراک گذاری :
معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ: بزرگ اندیشی ، اصول و قواعد

جادوی فکر بزرگ چگونه کتابی است؟ چه می گوید؟ چرا یک بحث تمام عیار را درباره ی جادوی فکر بزرگ (بزرگ اندیشی) آغاز کرده ایم؟ هر سال حدودا دوازده هزار جلد کتاب جدید منتشر خواهد شد. چرا یک جلد بیشتر؟ هدف از تدوین این کتاب چیست؟

از زبان نویسنده:

چندین سال پیش در جلسه ی مدیران فروش یکی از شرکت ها موضوع فوق العاده تکان دهنده ای رخ داد. رئیس بخش بازاریابی شرکت، با حالتی هیجان زده در انتظار آغاز سخنرانی خود بود. او می خواست نکته مهمی را تفهیم کند. در کنار او در جایگاه سخنرانی، موفق ترین نماینده ی شرکت، با ظاهری عادی ایستاده بود، این نماینده توانسته بود درآمد حاصل از فروش خود را در سال قبل به حدود بیست و پنج هزار دلار برساند. در حالی که درآمد سایر نمایندگان به طور متوسط حدود پنج هزار دلار بود.

رئیس بخش بازاریابی، اعضای گروه را با چنین جملاتی مورد خطاب قرار داد: « از شما می خواهم نگاه دقیقی به هری بیندازید. به او نگاه کنید و بگویید هری چه خصوصیاتی دارد که شما ندارید؟ هری توانسته است درآمد خود را به پنج برابر درآمد شما برساند، ولی آیا پنج برابر هم از شما باهوش تر است؟ مسلما نه. براساس تست هایی که از ارزیابی کارمندان خود در دست داریم و من آنها را بررسی کرده ام، هوش هری نسبت به سایر همکارانش در حد متوسطی است. »

« آیا هری پنج برابر بیشتر از شما کار کرده است؟ نه، گزارش ها که چنین چیزی را نشان نمی دهند. راستش را بخواهید هری از اکثر شما بیشتر در مرخصی بوده است. »
« آیا منطقه ی کار هری بهتر است؟ دوباره باید تصریح کنم که نه. آمار نشان می دهد که وضعیت همه مناطق کمابیش یکسان است. هری تحصیلات بالاتری دارد؟ باز هم نه. هری کاملا یک آدم معمولی است؛ البته به استثناء یک چیز. »

راه موفقیت

معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ: بزرگ اندیشی ، اصول و قواعدمعاون مدیر کل گفت: « تفاوتی که بین هری و سایر شما وجود دارد، این است که او پنج مرتبه بزرگ تر از شما می اندیشد. »
او در ادامه ی سخنانش نشان داد که موفقیت افراد بیش از آنکه به میزان هوش آنها بستگی داشته باشد به تفکر آنها وابسته است.

این سخنان چنان نیرویی داشت که در ذهن همه ماندگار شد. هرچه بیشتر فکر کردم؛ هرچه با افراد بیشتری صحبت کردم و عوامل موثر در موفقیت را ژرف تر کاویدم، موضوع واضح تر می شد. شواهد زنده و حقیقی، یکی پس از دیگری گواهی می دادند که میزان پول در حساب های بانکی، میزان خوشحالی و میزان خشنودی از زندگی، به میزان تفکر شخص بستگی دارد. در بزرگ اندیشی افسونی نهفته است.

بیشتر بخوانید:  سبک تفکر تیم را چگونه طراحی کنیم؟

« اگر بزرگ اندیشی تا به این حد موفقیت آمیز است، چرا همه افراد اینگونه فکر نمی کنند؟ » من بارها در پاسخ این پرسش گفته ام – و این کتاب نیز به همین منظور نوشته شده است – که همه ی ما، بیش از آنکه خود متوجه باشیم، محصول تفکرات پیرامون خویش هستیم.

متاسفانه، بیشتر این تفکرات، خرد و ناچیز است، نه بزرگ. محیطی که شما را دربرگرفته است، می خواهد شما را مغلوب کند؛ می خواهد شما را تا خیابان های پست شهرتان پایین بکشد. هر روز دارید به طعنه می شنوید: « رئیس قبیله زیاد داریم، سرخ پوست به قدر کافی نیست. » به عبارتی می خواهند بفهمانند که میزهای ریاست بسیارکم است و همه می خواهند رئیس بشوند. پس فعلا به همین میز کارمندی کوچکی که داری، قانع باش.

«رئیس قبیله زیاد داریم، سرخ پوست به قدر کافی نیست»

اما نظریه « رئیس قبیله ها خیلی زیادند » با واقعیت همخوانی ندارد. مدیران شاغل همان گونه که به من گفته اند به شما نیز می گویند که « مشکل واقعی، انبوه سرخ پوستان است که به تعداد کافی رئیس قبیله ندارند. »

این محیط حقارت بار چیزهای دیگری هم می گوید. مثلا سعی دارد به شما القا کند که « هرچه پیش آید خوش آید » سرنوشت تو به دست خودت رقم نمی خورد بلکه این « تقدیر » است که حرف آخر را می زند. پس رویاهایت را می خواستی و خلاصه، زندگی بهتر را از یاد ببر. تن به قضا بسپار؛ بنشین و در انتظار مرگ باش.

و چه کسی این جمله را نشنیده است که « برای دستیابی به موفقیت نباید بهای گزافی پرداخت. » گویی که باید روح، زندگی خانوادگی، وجدان و همه ارزش های خود را بفروشیم تا به جایی برسیم. اما حقیقت آن است که موفقیت خرجی برنمی دارد. بلکه هر قدم که به پیش برداشته شود بهره ای نیز می بخشد.

از جمله دیگر القائات این محیط به ما آن است که رقابت بر سر مدارج عالی، بیش از اندازه زیاد است ولی آیا واقعیت چنین است؟ مدیر یک اداره ی کاریابی به من گفت که تعداد متقاضیانی که می خواهند با درآمد چهار هزار دلار در سال استخدام شوند، پنجاه و گاهی دویست و پنجاه برابر تعداد متقاضیانی است که در جست و جوی شغل های سطح پایین، دست کم پنجاه برابر بیشتر از رقابت بر سر شغل های سطح بالاست.

محل بیشتر شغل های سطح بالا در خیابان های کوچک و کم رفت و آمد است. آنجا میزهای خالی بسیاری در انتظار آدم های چون شما لحظه شماری می کند. آدم هایی که پروای بزرگ اندیشی ندارند.

معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ: بزرگ اندیشی ، اصول و قواعدشالوده کتاب

اصول و قواعدی که شالوده ی کتاب جادوی بزرگ اندیشی را تشکیل می دهد، از منابع عالی و اصیل و نیز بهترین و بزرگترین مغزهای متفکری که تا کنون بر کره ی خاک زیسته اند برگرفته شده است. بزرگانی مانند داوود نبی که گفت: « هر کس آن چیزی است که در ضمیر می پندارد ». یا امرسون که گفت: « مردان بزرگ کسانی هستند که می دانند اندیشه ها بر جهان حکم می رانند.» متفکرانی چون میلتون که در بهشت گمشده نوشت: « ذهن بر تخت خود نشسته است و می تواند در درون خود بهشتی از جهنم و جهنمی از بهشت بسازد. » و ادراک های محیرالعقولی نظیر شکسپیر که معتقد بود: « چیزی به نام خیر و شر وجود ندارد و این مفاهیم ساخته ی ذهن است ».

شاید بپرسید معیار سنجش ما چیست؟ از کجا بدانیم اندیشمندان بزرگ به خطا نرفته اند؟ پرسش بجایی بود. گواه این مدعا، زندگی برگزیدگانی است که در میان ما هستند و با دستیابی به موفقیت، تحقق بخشیدن به آرزوهای خود و چهره هایی شادمان ثابت می کند که بزرگ اندیشی جادو می کند.

روش های ساده ای را که دراین کتاب ارائه کرده ایم، آرا و نظریات نسنجیده ای نیست که جنبه ی شخصی و فردی داشته باشد. همه ی این ها نقطه نظریات اثبات شده ای است که هماهنگ با مقتضیات زندگی تنظیم شده است. تمامی روش ها و راه حل های ارائه شده، برای عموم افراد قابل اجرا و نتیجه بخش است.

بیشتر بخوانید:  قدرت جادویی فکر ؛ تصویر سازی ذهنی و ارتباط روحی

جادوی فکر بزرگ؛ نردبان موفقیت

اینکه شما در حال مطالعه ی این نوشته هستید، نشان می دهد به موفقیت بزرگی دل بسته اید. می خواهید خواسته های خود را جامه ی عمل بپوشانید. از یک سطح خوب در زندگی برخوردار شوید. می خواهید زندگی چهره ی خوبش را به شما نشان بدهد. علاقمندی به کسب موفقیت، قابلیت فوق العاده ای است.

شما خصلت خوب دیگری نیز دارید، اینکه چنین کتابی را به دست گرفته اید، نشان می دهد که از هوش لازم برای جست و جوی وسیله ای که شما را به مقصد برساند برخوردارید. ما برای ساختن هر چیز مانند اتومبیل، پل و موشک نیازمند وسایل هستیم. بسیاری از مردم در کوشش برای ساختن یک زندگی موفق فراموش می کنند وسایلی برای وصول به هدف آنها وجود دارد. ولی شما فراموش کرده اید. پس می توان گفت از دو شرط اساسی برای درک فایده های حقیقی این کتاب برخوردار هستید: اشتیاق برای موفقیت بیشتر و هوشی که وسیله ی مناسب را برای کمک به درک آن اشتیاق انتخاب کند.

بزرگ اندیشی

بزرگ بیندیشید تا بزرگ زندگی کنید. بزرگی زندگی، در خوشحالی و کامیابی است. بزرگی در درآمد، بزرگی در تعداد آشنایان و بزرگی در احترام. وعده و وعید کافی است.
از همین حالا شروع کنید. کشف کنید که چگونه تفکر شما برایتان جادوگری می کند. با این تفکر از فیلسوف بزرگ دیزرائیلی آغاز کنید: « زندگی کوتاه تر از آن است که دست کم گرفته شود ».

در تمام فصل های این کتاب، ده ها نظریه ی علمی و عملی، تکنیک و قاعده ی کلی وجود دارد که به شما امکان می دهد نیروی عظیم بزرگ اندیشی را در خود تقویت کنید. در سایه ی چنین قدرتی، موفقیت، شادکامی و خشنودی را که همیشه در جستجوی آن بوده اید، به دست می آورید. سعی کرده ایم که هر یک از تکنیک ها را با مددگیری از تجارب و شواهد زندگی افراد و ترسیم حالات واقعی آنها به گونه ای قابل فهم ارائه کنیم. خواننده نه تنها در می یابد که چه باید بکند، بلکه از همه مهم تر کشف می کند چگونه هر قاعده ی کلی را در موقعیت های عملی و در رویارویی با مشکلات به کار ببندد.

مزایای جادوی فکر بزرگ

پس اینجا، کارهایی را که در این کتاب برایتان انجام می دهد ملاحظه می کنید و امکان می یابید:

معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ: بزرگ اندیشی ، اصول و قواعدبا الهام از نیروی ایمان، خود را به سوی موفقیت سوق دهید، به پیروزی خود ایمان پیدا کنید و آن را به چنگ آورید، بی اعتقادی و نیروی ویرانگر حاصل از آن را نابود کنید، از بزرگ اندیشی، نتایجی بزرگ بگیرید، ذهن خویش را وادارید تا افکار مثبت ایجاد کند، یک برنامه ی موفقیت آمیز و جدی طراحی کنید، کشف کنید که چرا هوش به تنهایی در برابر تفکر ارزشی ندارد.
از ذهن خود برای اندیشیدن استفاده کنید نه برای انبار کردن اطلاعات، با اعتماد به نفس عمل کنید تا می توانید به اعتماد به نفس بیندیشید. روشهای غلبه بر ترس را به کار ببندید. دریابید که میزان موفقیت شما با وسعت تفکرتان نسبت مستقیم دارد.

بیشتر بخوانید:  اعتماد به نفس و انگیزش (قسمت دوم)

به حرفه ی خود به شکلی « بزرگ اندیشانه » بنگرید. خود را بیازمایید، دریابید که بزرگ اندیش تر از آنید که خود تصور می کنید. فکر کنید دارید کار مهمی انجام می دهید تا آدم با اهمیتی شوید. شخصیت خود را براساس شعار سازنده ی « خود را دست کم نگیرید » بنا کنید. محیط پیرامون خود را به سود خود تغییر دهید. در اوقات فراغت، به خود استراحت روحی کامل بدهید. سعی کنید که همه ی کار ها را به نحو احسن انجام دهید. دیدگاهی را برگزینید که شما را سریع تر به خواسته هایتان برساند.

خوش بینی

با خوش بینی نسبت به مردم، توجه و حمایت آنان را به سوی خود جلب کنید. سعی کنید که شنونده ی خوبی باشید تا دوستان جدید پیدا کنید. بزرگ بیندیشید! حتی زمانی که اوضاع بر وفق مرادتان نیست. عادت کنید که اقدام را جایگزین تعلل کنید، صبر کنید تا شرایط کاملا آماده شوند. اهمیت واژه ی « الان » را درک کنید. کشف کنید که شکست، چیزی جز یک حالت خاص ذهنی نیست. از هر مانعی که بر سر راهتان قرار می گیرد، درسی بگیرید. از نیروی سازنده ی انتقاد از خویش بهره ببرید. از پشتکار و آزمایش نتایج مثبتی بگیرید.

هدف و مقصد کاملا مشخصی را برای زندگی خودتان تعیین کنید. برای ده سال آینده ی خود هدف و نقشه ی معینی طرح کنید. با تعیین اهداف مشخص، نیروی خود را چند برابر کنید. اهدافی را برگزینید که موفقیت و شادکامی شما را تضمین کند. برای داشتن آینده ای ثمر بخش روی خودتان سرمایه گذاری کنید. اصول رهبری را یاد بگیرید. نیروی خود را برای تبادل نظر با افرادی که می خواهید آنها را تحت تاثیر قرار دهید، افزایش دهید. به پیشرفت بیندیشید. به پیشرفت ایمان داشته باشید. برای پیشرفت بکوشید. خود را بسنجید تا ببینید آیا ترقی خواهانه فکر می کنید یا خیر. در بحرانی ترین لحظات زندگی، از جادوی بزرگ اندیشی استفاده کنید.

معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ: بزرگ اندیشی ، اصول و قواعد

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz