سومانترا گوشال : "فرهنگ سازمان شما کلکته است یا پاریس؟" - مشاهیر مدیریت - بهینگی

سومانترا گوشال : “فرهنگ سازمان شما کلکته است یا پاریس؟” – مشاهیر مدیریت

148
0
اشتراک گذاری :
مشاهیر مدیریت : سومانترا گوشال

یک فیزیکدان با صدای ملایم، سومانترا گوشال [۱] (۱۹۸۴-۲۰۰۴)، اولین کارش را در شرکت نفت هند[۲] آغاز کرد. وقتی او وارد دانشکده های مدیریت شد، سابقه مستحکمی در شرکت ایجاد کرده بود. پس از کسب دکترا در هاروارد[۳] و MTI  او در INSEAD ، مدرسه اروپایی کسب و کار[۴] درفونتبلو[۵] در فرانسه و مدرسه کسب و کار لندن [۶] بعنوان استاد مدیریت و استراتژی کار می کرد. وی در سن ۵۵ سالگی درگذشت.

سومانترا گوشال : "فرهنگ سازمان شما کلکته است یا پاریس؟" - مشاهیر مدیریت

اولین نظریه های سومانترا گوشال

تاثیر سومانترا گوشال بسیار بیشتر از نوشته های تالیفی وی بود. او سخنران الهام بخش و انگیزاننده، دانشگاه مشهور و یک مرد اصیل بود. او اولین نشانه ها از خود را در یک مقاله انتقادی در خصوص فرم ماتریسی ساختار سازمانی به جا گذاشت. در ساختار ماتریسی رایج به مدیران از دو جهت گزارش داده می شد: از جهت کارکردی و از جهت مرزهای جغرافیایی.

وی در این مقاله که با همکار نزدیکش، کریستوفر بارتلت[۷] نوشته بود معتقد بود که این گزارش دوگانه منجر به “سردرگمی و تعارض[۸]” می شود. در سازمانهای بزرگ چند ملیتی ” که با مرزهای فاصله، زبان، زمان و فرهنگ جدا می شوند، مدیران متوجه شده اند که تشخیص سردرگمی و حل تعارضات تقریبا غیرممکن است”.

استعاره های جدید در مدیریت

بارتلت و گوشال معتقدند که سازمانها بایستی روانشناسی سازمانی( هنجارها و اعتقادات مشترک) و فیزیولوژی سازمانی( سیستمی که اجازه می دهد اطلاعات درون سازمان جریان یابد) را تغییر دهند. این دو تغییر پیش نیاز و مقدمه ی تغییر ساختار آنها می باشد( خطوط گزارش دهی). این کار منشا یک سری تحقیقات شد که استعاره های جدید سازمانی را به ادبیات مدیریت اضافه کرد. این استعاره ها از زیست شناسی تا روانشناسی قرض گرفته شده بودند: به عنوان نمونه DNA سازمانی[۹] و نیمکره چپ مغز سازمانی.

بیشتر بخوانید:  نقش مدل ذهنی مدیران در فرآیند تغییر سازمانی

تئوری بهاری سومانترا گوشال : کلکته یا پاریس؟

یکی از مشهورترین سخنرانی های گوشال مربوط به “تئوری بهاری[۱۰]” بود. او درباره سفر خود در فصل بهار به کلکته سخن می گفت. سفری که برای دیدن والدین انجام می شد. او در ادامه می گفت: ” گرما، رطوبت، سروصدا و آلودگی کلکته در این فصل را تصور کنید. این فضا تمام انرژی شما را می خورد، مغز شما را خشک کرده و قوه تعقل شما را خسته می کند.”

سپس وی شنوندگان را به بهار در جنگل فونتنبلو می برد. او به این موضوعات در خصوص بهار فونتنبلو اشاره دارد: “بوی درختان، خشکی مطبوع هوا، گلها، چمن زیبا. اینها باعث می شود انسان قوت قلب گرفته، انرژی بگیرد و خلاقیت بالاتری داشته باشد.” هر وقت که وی وارد سازمان می شد، او این داستان را تعریف می کرد و از شنوندگان می خواست تا بگویند سازمان کلکته است یا فونتنبلو. از نظر وی وظیفه مدیر اینست که شرایط کاری مثل فونتنبلو ایجاد کند، نه کلکته.

سومانترا گوشال : "فرهنگ سازمان شما کلکته است یا پاریس؟" - مشاهیر مدیریتسومانترا گوشال : "فرهنگ سازمان شما کلکته است یا پاریس؟" - مشاهیر مدیریت

مدیریت : علم است یا هنر؟

درست کمی قبل از اینکه از دنیا برود، گوشال یکی از بحث برانگیزترین مقالات خود را نوشت. به اعتقاد وی مقصر اصلی شکست سازمانها در اوایل قرن ۲۰۰۰ را باید مدارس کسب و کار دانست. در این مدارس مدیریت به عنوان یک علم آموزش داده می شود. چنین روشی هیچ جایی برای اخلاقیات[۱۱] باقی نمی گذارد. همانطور که گوشال بیان می کند، “مدارس کسب و کار به صورت فعالانه دانشجویان را از احساس مسئولیت نسبت به اخلاقیات آزاد می کنند”. انتقاد گوشال از آموزش در کسب و کار هم جهت با نظرات هنری مینتزبرگ[۱۲] و وارن بنیس[۱۳] بود.

بیشتر بخوانید:  مدیریت موثر: تقابل برون گرا و درون گرا

سومانترا گوشال: معلم و سخنران

علی رغم اینکه کتاب “مدیریت فراتر از مرزها[۱۴]” از سوی مدیران توجه بسیار زیادی را جلب کرد. این کتاب از نظر نشریه Financial Times به عنوان یکی از ۵۰ کتاب اثرگذار مدیریت در قرن بیستم معرفی گردید و به نه زبان دنیا ترجمه شده است. اما همکار نویسنده وی کریستوفر بارتلت پس از مرگش گفت ” این کتاب هیچ وقت برای گوشال موضوع مهمی نبود”. او بیش از اینکه نویسنده باشد، علاقه و انگیزه داشت تا یک معلم و سخنران دیده شود.

سومانترا گوشال : "فرهنگ سازمان شما کلکته است یا پاریس؟" - مشاهیر مدیریت

سامانترا گوشال بنیانگذار مدرسه کسب و کار هند[۱۵] در حیدرآباد نیز بود.

سومانترا گوشال : "فرهنگ سازمان شما کلکته است یا پاریس؟" - مشاهیر مدیریتمهمترین تالیفات:

سومانترا گوشال ۱۲ کتاب تالیف کرده است. او حدود ۶۰ مقاله نیز در ژورنال های علمی منتشر کرده است. تحقیقات او جوایز متعددی کسب کرد و به عنوان یکی از اثرگذارترین رهبران جهانی در مدیریت و کسب و کار محسوب می شود.

با بارتلت، ” مدیریت فراتر از مرزها، انتشارات مدرسه کسب و کار هاروراد[۱۶]“، ۱۹۸۹٫

با بارتلت، “مدیریت ماتریسی: یک ساختار نیست، بلکه چارچوب ذهنی است[۱۷]“، بررسی کسب و کار هاروارد[۱۸]، ژولای- آگوست ۱۹۹۰

Birkinshaw, J. and Piramal, G. (eds), “Sumantra Ghoshal on Management: A Force for Good”, Pearson Education, 2005

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz