اینفوگرافیک: مردم جهان به چه کارهایی مشغولند؟ همانطور که می دانید امروزه

اینفوگرافیک: مردم جهان به چه کارهایی مشغولند؟

اشتراک گذاری :
اینفوگرافیک: مردم جهان به چه کارهایی مشغولند؟

برای مشاهده ی اینفوگرافیک به صورت واضح تر بر روی آن کلیک کنید.

مردم جهان

همانطور که می دانید امروزه چیزی بالغ بر ۷ میلیارد نفر در دنیا زندگی می کنند. اقوام، ملیت، مذاهب و ادیان مختلفی نیز در بین آن ها رواج دارد و برای امرار معاش به مشاغل مختلفی روی می آورند. از کارهای خدماتی گرفته تا کارهای کشاورزی و تولید در صنایع مختلف از جمله کارهایی است که افراد بدان مشغولند.

مردم و شغل ها

همانطور که گفتیم مشاغل مختلفی در دنیای امروز وجود دارد، اما افرادی هم هستند که به دلایل مختلفی توانایی یا شرایط انجام کاری را ندارند. از جمله این دلایل می توان به سن کم یا زیاد آن ها اشاره کرد. در هر صورت در زیر به بررسی افراد و مشاغل آن ها و همچنین تعداد افرادی که در هر یک از مشاغل فعالیت می کنند می پردازیم.

بیشتر بخوانید:  مشاغل و آسیب های اجتماعی : انتخاب شغل مناسب

کشاورزی

کشاورزی در زمان های بسیار دور به تولید مواد غذایی پرداخته است و کشاورزان با زراعت و جنگل داری و البته دامداری به این فعالیت مشغول بوده اند. امروزه در دنیا ۱٫۴ میلیارد نفر به این کار می پردازند.

خدمات

خدمات یا سرویس ها به هر گونه فعالیت گفته می شود که از یک طرف به طرف دیگر ارائه می شود. حال این طرف ها می تواند افراد یا شرکت ها و موسساتی باشند. درحال حاضر ۱٫۷ میلیارد نفر از مردم در بخش خدمات فعالیت می کنند.

صنعت

در بسیاری از تعاریف می بینیم که تعریف واحد و جامعی وجود ندارد. صنعت نیز یکی از همین موارد است و اختلاف نظر های بسیاری بین صاحب نظران این حوزه وجود دارد. اما مایکل پورتر که به پیامبر برنامه ریزان راهبردی شهره است صنعت را چنین تعریف می کند: “صنعت عبارت است از گروه شرکت هایی که فرآورده های آن ها جایگزین نزدیکی برای هم می باشند.”

امروزه نیز حدود ۸۰۰ میلیون نفر در دنیا در حوزه ی صنعت فعال هستند.

علاوه بر موارد بالا بیش تر از ۴۰۰ میلیون نفر از مردم جهان کارآفرین و موسس شرکت ها هستند.

از بین افرادی که کار نمی کنند، ۱٫۹ میلیارد نفر را کودکان و نوزادانی تشکیل می دهند که برای کار بسیار جوان هستند و ۵۷۷ میلیون نفر نیز مسن تر از آن هستند که بتوانند کار کنند. در این بین ۴۳۰ میلیون نفر با وجود داشتن توان و سن مناسب برای کار، بیکاران را تشکیل می دهند.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz