چگونه می توانیم بحران و مسائل چالش برانگیز را مدیریت کنیم؟ - بهینگی

چگونه می توانیم بحران و مسائل چالش برانگیز را مدیریت کنیم؟

47
0
اشتراک گذاری :
چگونه می توانیم بحران و مسائل چالش برانگیز را مدیریت کنیم؟

در حیطه کاری ناآرام که مرتبا تغییرات سریعی ایجاد می شود و رقابت شدیدی میان شرکت ها حکم فرما است، هر دو یا سه ماه یکبار شما با نوعی بحران مواجه خواهید شد. حتی این امکان وجود دارد که یک بحران مالی، خانوادگی، شخصی یا یک بحران فیزیکی را با همان شدت تجربه نمایید.

در تعریف های متعدد بحران به یک مشکل یا شکست بزرگی اطلاق می شود که کاملا دور از حد انتظار اتفاق می افتد و به نوعی یک عامل مخرب است و بر هر کار دیگری که شما در آن لحظه در حال انجامش می باشید، اولویت می یابد. بحران شما را مجبور می کند تا همیشه در حال آماده باش قرار بگیرید.

بحران، یک لحظه حیاتی در هنگام انجام کار محسوب می شود، کاری که شما مصمم به انجام آن می شوید یا در انجام آن کوتاهی می کنید به طور چشم گیری مهم بوده و پیامدهای مثبت یا منفی قابل توجهی را در آینده زندگی فردی یا شغلی شما بر جای می گذارد.

فورا انجام وظیفه کنید

زمانی که در شغل یا زندگی تان بحرانی روی می دهد، چهار اقدام ضروری را باید سریعا انجام دهید:

۱- ناراحتی و غصه خوردن را کنار بگذارید. به کنترل ضرر و خسارت ها بپردازید و بدانید که می توانید جلوی ضرر را بگیرید.
۲- اطلاعات لازم را کسب نمایید. در جست و جوی حقایق باشید و با اشخاص مهم و مطرح حرف بزنید تا به طور دقیق درک کنید که با چه چیزی سر و کار دارید.
۳- مسائل و مشکل تان را حل و فصل نمایید. خودتان را به این موضوع عادت دهید که فقط به راه حل ها و عملکردهایی که می توانید برای کوچک کردن ابعاد خسارت و از بین بردن مشکل انجام دهید، بیندیشید.
۴- در محور عمل و فعالیت مناسب قرار بگیرید و به اقدام بعدی تان دقت و تمرکز کنید. گاهی اخذ یک تصمیم، بهتر از تصمیم نگرفتن است.

چگونه می توانیم بحران و مسائل چالش برانگیز را مدیریت کنیم؟به خودتان خاطر نشان کنید که زندگی شما به انجام این اقدام بستگی دارد. شما می توانید مسئولیت انجام آن را بر عهده بگیرید و برای حل و فصل این مشکل به دنبال واکنشی برای از بین بردن بحران باشید. شما باید از تمامی مهارت ها، هوش، تجربه و توانایی های ضروری برای کنترل و رفع اثربخش بحران برخوردار باشید. همواره بخاطر داشته باشید که یک جواب یا یک راه وجود دارد و مسئولیت تان یافتن آن است. گاهی هم در خود مشکل یک راه حل وجود دارد.

بیشتر بخوانید:  چگونه میتوان بر شرایط بحرانی تسلط پیدا کرد؟ (بکارگیری شهامت و حقیقت جویی)

فکر کردن را در خودتان تمرین و تقویت کنید

یکی از اندیشه های مهم در موفقیت شغلی و شخصی، پیش بینی بحران است. بسیاری از افراد ردیف اول مدیران، رؤسا، تجار و رهبران به خصوص رهبران نظامی این سیاست را در زندگی شان به کار بستند. شما می توانید با نگاهی به آینده یعنی سه، شش، نه یا دوازده ماه بعد و جویا شدن این سوال که چه اتفاقی امکان دارد زندگی شغلی و فردی مرا دچار اختلال کند؟ پیش بینی بحران را در زندگی تان تمرین کنید. از تمام اتفاقاتی که امکان دارد رخ دهد، بدترین شان کدامند؟

با ذهن خود بازی نکنید و مدعی نشوید که بعضی از این حوادث هرگز برای شما اتفاق نخواهد افتاد. این طرز تفکر، فاجعه آمیز و گاهی هم بیهوده است. در ذهن خود این ساختار پرسشی را که ” اگر این حادثه رخ دهد، آنگاه چه می شود؟” را ایجاد نمایید. حتی اگر ذره ای احتمال وقوع اتفاقی تلخ وجود داشته باشد. شخص متفکر فردی است که به دقت هرچه تمام تر پیامدهای احتمالی آن اتفاق تلخ را در نظر می گیرد و خودش را براساس آن آماده می سازد.

یک نقشه احتیاطی طرح کنید

برای مواجه شدن با این وضعیت فوق العاده یا بحران غیرقابل پیش بینی، ضروری است که یک طرح احتیاطی را برای خود طراحی کنید. بنابراین چه اقداماتی را انجام خواهید داد؟ اگر دچار اشتباهی شوید باید سریعا چکار کنید؟ در قدم دوم چه خواهید کرد؟ چه عکس العملی از خودتان بروز خواهید داد؟

یک میز گرد ترتیب دهید و یک طرح سناریویی در آن شرح دهید که چگونه از عهده شرایط منفی برمی آیید. این عملکرد ” تفکر تخمینی ” نامیده می شود و نشانه اشخاصی است که در حل مسائل و مشکلات مهارت دارند. آن ها به آینده برتر سفر می کنند و هر آنچه را امکان دارد اتفاق افتد را در ذهن خود مجسم می کنند. سپس به زمان حال برمی گردند و جلوجلو برای حوادث احتمالی برنامه ریزی می کنند.چگونه می توانیم بحران و مسائل چالش برانگیز را مدیریت کنیم؟

روزی از کارخانه دار، انگلیسی به نام ” جی پائول گتی ” که زمانی از ثروتمندترین افراد جهان بود در خصوص طرز فکرش در مورد ریسک کردن سوال شد. او جواب داد زمانی که وارد معامله می شود، اولین چیزی که از خودش جویا می شود این است که ” بدترین چیزی که ممکن است در این اوضاع و شرایط اتفاق افتد چیست؟ ” و سپس همه همت و تلاش خود را برای ایجاد اعتماد و اطمینان جهت عدم بروز بدترین نتیجه به کار می گیرد، شما نیز باید اینطور عمل کنید.

بیشتر بخوانید:  اهمیت ریسک در رسیدن به موفقیت

جلوی بحران های تکراری را بگیرید

در تعریف، بحران به یک اتفاق غیرمنتظره منفی اطلاق می شود که تنها یکبار و در یک زمان غیرمنتظره حادث می شود. بنابراین اگر یک بحران تکراری در شرکت یا زندگی شخصی تان رخ دهد، به این معنا که آن بحران مرتبا در حال تکرار می باشد، به خصوص یک بحران مالی آن وقت با یک مشکل پیچیده تر که معمولا بی کفایتی یا ضعف نهادی است، مواجه می شوید.

برای آن که از تکرار نشدن بحران مطمئن شویم پس از حل و فصل بحران برای اولین بار، گزارشی کامل در خصوص آن مشکل تهیه و تدارک ببینید که اطمینان یابید دقیقا چه اتفاقی افتاده است. چگونه این اتفاق افتاده است؟ از این اتفاق چه تجربه ای را کسب نمودید؟ چه کاری باید انجام دهید تا دوباره دستخوش چنین حادثه ای نشوید؟

تحقیقات دانشگاه ” استنفورد ” روی مدیران درجه یک در میان هزار شرکت موفق نشان داد که مهم ترین خصوصیات مدیران موفق، توانایی و عملکرد آن ها در برابر بحران غیرمنتظره می باشد. عملکرد و اقدامات شما در از بین بردن بحران، سنجش درستی برای تعیین سطح تجربه و استعدادتان است. توانایی های تان در پیش بینی یک بحران و کسب تجربه به عنوان یک عامل کاملا ضروری در آماده سازی برای غلبه بر بحران های پیش رو می باشد.

” بزرگ ترین ممنوعیت های ما این است که هرگز دستخوش شکست قرار نگیریم، بلکه افتخار بزرگ در این است که در هر باری که با شکست مواجه می شویم، دوباره بلند شویم. “

” کونفوسیوس “

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz