چگونه می توانیم بحران های مالی کسب و کارمان را مدیریت کنیم؟ - بهینگی

چگونه می توانیم بحران های مالی کسب و کارمان را مدیریت کنیم؟

اشتراک گذاری :
چگونه می توانیم بحران های مالی کسب و کارمان را مدیریت کنیم؟

حدود ۸۵ درصد از مشکلات زندگی فردی و شغلی بسیاری از افراد نشات گرفته از ناتوانایی ها در ایجاد رابطه تاثیرگذار با افراد مهم اطرافشان می باشد. در یک موقعیت بحرانی و چالش برانگیز، شما می بایست اشخاص سرشناس و مهم داخل و خارج از حیطه کارتان را از آنچه که روی می دهد مطلع سازید! این عملکرد مشخص کننده موفقیت یا شکست شماست.

باید مصمم شوید که در رابطه با افراد، سیاست خاص خودتان را بکار بگیرید. به این گروه از افراد “شگفت انگیزان” می گویند که اصولا آن ها چندان سودمند نمی باشند. هیچ فردی دوست ندارد که اخبار ناخوشایند را از این سو و آن سو بشنود؛ بخصوص اگر حس کند که این اخبار به خاطر یک سری دلایل از او کتمان شده است.

افراد در رابطه با پول یا شغل شان تا حد زیادی احساساتی می باشند. بسیاری از آن ها با خطر از دست رفتن دارایی و ثروت شان به هر علتی، عکس العمل منفی از خود بروز می دهند. کارمندان در صورتی که حس کنند شغل یا حقوق شان، از سوی افراد دیگری مورد تهدید قرار گرفته، احساس خطر می کنند و کاملا دستخوش هیجانات منفی و مرموز می شوند.

مسائل و مشکلات مالی را حل و فصل نمایید

در اکثر اوقات بروز بحران های مالی به طور مثال یک کسری قابل توجهی در میزان هزینه ای که شما برای ادامه کارتان به آن نیاز دارید موجب بروز بحران در اداره تان می شود. در این مورد شما می بایست سریعا دست به کار شوید تا جلوی پیشرفت ضرر و خسارت های بعدی را بگیرید و اشخاصی که تحت تاثیر این مسائل و مشکلات مالی قرار خواهند گرفت را آرامش خاطر بدهید.

چگونه می توانیم بحران های مالی کسب و کارمان را مدیریت کنیم؟

کارمندان تان را به دور هم جمع کنید و اوضاع و شرایط را برای شان توضیح دهید. پس واضح است که با عدم هرگونه مبالغه یا عدم بروز هرگونه هیجان، کارمندان تان قادر به درک احساسات و بیانات درونی تان نخواهند بود. اگر شما بتوانید دقیقا هر آنچه را که اتفاق افتاده، برای شان توضیح دهید.

به آن ها بگویید که چه عملکردهایی را برای حل و فصل بحران و مسائل چالش برانگیز انجام داده اید و هر یک از آن ها چه مسئولیتی در کمک به اراده تان در عبور از این دوران به دوش خواهند داشت. در این میان شما می بایست نظرات و پیشنهادات آن ها را در خصوص شیوه های مناسب برای قطع هزینه ها یا افزایش پرداخت ها جویا شوید. از آن ها تقاضا کنید تا برای کمک هرچه بیش تر به اداره در برابر با بحران حاضر، نظرات مفید و چاره سازی را ارائه دهند. با این عملکرد قطعا از کیفیت پیشنهادات و ایده هایی که از سوی کارمندان تان دریافت می کنید شگفت زده خواهید شد.

بیشتر بخوانید:  چگونه می توانیم بحران و مسائل چالش برانگیز را مدیریت کنیم؟

اخبار بد و ناخوشایند سریعا پخش و منتشر خواهد شد

تنها موردی که سرعت آن بالاتر از سرعت نور است انتشار شایعه درمورد شغل تان چه در داخل و چه در خارج حیطه آن می باشد البته اهمیتی ندارد که شما به چه میزان برای کتمان موردی خاص تلاش می کنید زیرا ناخوشایند ترین اخبار ممکن، سریع تر از برق یک صاعقه به گوش بدترین افراد می رسد. سرعت دریافت و انتقال این اخبار به واسطه مردم جامعه بسیار بالاتر از سرعت اینترنت است.

در دوران کودکی همیشه بزرگ تر ها به ما گوشزد می کردند که ” خبرهای خانه را هرگز به جای دیگر نبریم ” به نوعی هرگز نباید در زندگی شغلی و مالی خود اجازه دهید تا اخبار احوالات خصوصی و کاری تان به گوش افراد عیب جو برسد. اطمینان داشته باشید که شما اولین فردی هستید که این اخبار را بیان می کنید.چگونه می توانیم بحران های مالی کسب و کارمان را مدیریت کنیم؟

از یک ترفند مدیریتی استفاده کنید

در جدال استقلال آمریکا ” جورج واشنگتن ” مرتبا با قرار دادن افسرانش در شرایط بحرانی و سخت طی مشاوره با آن ها توانست ارتش خود را به طور متحدگونه ای در کنار هم قرار دهد و در نهایت جنگ را به نفع خود به پایان برساند. در طول مدت این جنگ بسیاری از پیشنهادات و اندیشه هایی که از آن کنفرانس مطرح شد در طول دستیابی به پیروزی به کار گرفته شد تا به عملکردهایی که در نهایت منجر به پیروزی می شود، در مسیر جنگ دست یابند.

از طرف دیگر ” ژنرال کورن والیس ” فرمانده ارشد نیروهای انگلستان هرگز اخبار و اطلاعاتی را در اختیار افسرانش قرار نمی داد و تمامی اطلاعات را پیش خود حفظ می کرد و سپس در جایگاه های خود حاضر می شد و به افسران ارتش اعلام می کرد که چه کاری باید انجام دهند. هرچند که در آغاز او از نیروهای ارتش برتری برخوردار بود، اما در خاتمه جنگ با یک ارتش نامنظم و نامنسجم که بر مبنای بحث و مشورت عمل می کردند، دستخوش شکست شد. این می تواند یک درس عبرتی برای تمامی ما به حساب آید.

در اوضاع و مشکلات مالی سیاست شگفت انگیزان را بکار بگیرید

اگر با مسائل و بحران های مالی رو به رو شده اید اصل سیاست شگفت انگیزان را در برابر بانک و هریک از طلبکاران خود بکار بگیرید و به نوعی موقعیت خویش را برای آن ها بیان نمایید. قبل از آن که خودشان به طور غیرمستقیم به آن دست یابند، شما هرکاری را که می خواهید انجام دهید اما بحران اقتصادی یا وجود مانع در پرداخت بدهی های تان را کتمان نکنید.

شما باید به طور شخصی به بانک موردنظرتان بروید و با رئیس آنجا حرف بزنید و با او در خصوص موقعیت بحرانی تان صحبت کنید و به او توضیح دهید که این شرایط موقتی بوده و شما در حال انجام عملکردهایی برای حل مسائل و بحران های مالی تان می باشید و به آن ها پیشنهاد می کنید تا زمان بهبود و ارتقاء موقعیت تان تنها می توانید بهره وام های تان را بپردازید.

آنچه که بسیاری از تجار قادر به درکش نمی باشند این است که عدم پرداخت وام منجر به بروز یک اتفاق خطر آفرین برای رئیس بانک و مسئولان حساب های شان می شود. در حالی که براساس قوانین بانک او هیچ چاره ای ندارد مگر آن که سریعا با توقیف حساب بانکی تان یا حتی مصادره اموال تان که به بانک سپرده اید برای حفظ دارایی های بانک وارد فعالیت شود.
اما اگر شما موافقت کنید که تنها بهره بپردازید وام مربوط فعال خواهد ماند و هیچ گونه عواقبی در بر نخواهد داشت. یادگیری این تجربه کوچک ممکن است زندگی مالی و اقتصادی شما را نجات دهد.

بیشتر بخوانید:  در هر لحظه باید جلوی ضرر و خسارت را بگیرید؛ راهکارهایی برای مدیریت بحران

چگونه می توانیم بحران های مالی کسب و کارمان را مدیریت کنیم؟فرد صادقی باشید

با طلبکاران تان به طور شخصی تماس تلفنی برقرار کنید یا با آن ها ملاقات داشته باشید و موقعیت تان را برای شان بیان نمایید. از پرداخت صورت حساب های تان خودداری نکنید، بلکه آن ها را دیرتر از زمان مقرر پرداخت نمایید یا برای صورت حساب هایی که از بودجه کافی برخوردار نمی باشید چک ضمانت دار بدهید و به آن ها پیشنهاد کنید تا وقتی که بتوانید موقعیت اقتصادی تان را تحت کنترل درآورید، آن ها را به صورت ماهیانه با مقادیر وجهی کمتر پرداخت خواهید کرد. فروشنده های تان کاملا مطلع اند که مشتریان تان گاهی دستخوش بحران اقتصادی می شوند. به طور معمول آن ها تاجران با تجربه ای هستند و به همین خاطر قادرند کاملا منطقی رفتار کنند.

اما در عین حال به صداقت و روراستی طرف مقابل شان علاقه مندند و هرگز میانه خوبی با حقه بازی و حرف های کذب ندارد. اگر شما صادقانه به آن ها بگویید که دچار رکود اقتصادی شده اید و سپس آن ها را مطمئن سازید تا به محض ارتقاء سطح مالی بدهی تان را به طور کامل پرداخت خواهید کرد. آنگاه آن ها هم آرام می شوند و کاملا با توجه به موقعیت بحرانی تان با شما کنار می آیند.

جبهه شغلی تان را با سیاست درست فرماندهی و کنترل کنید

یک اصل مهمی در اینجا دایر است، کارهایی وجود دارند که شما قادر می باشید انجام آن ها را به دیگران محول سازید و بعضی امور را باید خودتان به طور فردی انجام دهید. به نوعی شما در انجام امور کاری تان به عنوان فرمانده ارشد می باشید. زمانی که در شغل تان با بحران اقتصادی و مالی روبه رو می شوید این فقط شما هستید که باید به طور فردی با طلبکارهای تان برخورد نمایید. شما قادر نمی باشید این مشکل را بر عهده حسابدار یا یکی از کارمندان شرکت بگذارید. این کاری است که فقط شما قادر می باشید آن را انجام دهید که جزء وظایف مهم مدیریت تان به حساب می آید.

برای توسعه وضعیت گردش پول در کار و حرفه تان باید به سراغ مشتریانی که به شما بدهکارند بروید و از آن ها بخواهید تا سریعا بدهی شان را پرداخت نمایند.

درصورت نیاز برای پرداخت فوری، به آن ها تخفیف قائل شوید. شما گاهی می توانید با در نظر گرفتن قیمتی فوق العاده برای تولیدات و خدمات خویش در صورت پرداخت طوری آن ها را تشویق نمایید تا بیشتر از نیازشان از شما خرید کنند. بسیاری از افراد با یک تماس تلفنی کوتاه به بهترین مشتریان خود و جلب توجه در کمک گرفتن از آن ها خودشان را به هر زحمتی که هست از یک بحران مالی و اقتصادی نجات می دهند.چگونه می توانیم بحران های مالی کسب و کارمان را مدیریت کنیم؟

در صورت نیاز یک واکنش جدی از خودتان نشان دهید

اگر مسائل و مشکلات اقتصادی تان به واسطه مشتریانی که بدهی خودشان را پرداخت نکرده اند، ایجاد یا بدتر شده است، شما می بایست به سراغ شان بروید و از آن ها بخواهید تا بدهی های گذشته شان را پرداخت نمایند. این نکته را به خاطر داشته باشید که این حالت یک لحظه بحرانی است و می بایست خودتان را آماده کنید تا در صورت عدم پرداخت آن ها را به اقدام قانونی تهدید نمایید.

طبق اصول تجاری ما، کوتاهی در هزینه های پرداخت صورت حساب ها زمانی که موعد مقرر آن بر سر آمده، طلبکار این فرصت را می دهد که به دادگاه برود و درخواست ورشکستگی شرکت بدهکار را ارائه کند. دادگاه هم به سرعت برای تعطیلی شرکتی که بدهی هایش را پرداخت نکرده عمل می کند.

معمولا در صورتی که فکری جز تعطیلی شرکت توسط قانون وجود نداشته باشد، شرکت موردنظر به هر راهی می رود تا پول و درآمد کافی برای رهایی از دست شما را پیدا کند.
گذشته از این مسائل می بایست در ارتباط و تماس با افراد مهمی که تحت تاثیر مسائل و بحران های مالی و اقتصادی تان قرار دارند، شجاع و پر جرات باشید. هرگز فرد شرمگین و خجالت زده ای نباشید. این یک تجربه عادی طبیعی و گریزناپذیر است که با هر شغل و حرفه ای همراه است.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 4٫00 out of 51 vote, average: 4٫00 out of 51 vote, average: 4٫00 out of 51 vote, average: 4٫00 out of 51 vote, average: 4٫00 out of 5

میانگین امتیاز 4٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz