در هر لحظه باید جلوی ضرر و خسارت را بگیرید؛ راهکارهایی برای مدیریت بحران - بهینگی

در هر لحظه باید جلوی ضرر و خسارت را بگیرید؛ راهکارهایی برای مدیریت بحران

اشتراک گذاری :

انعطاف پذیری یکی از خصوصیات مهم در موفقیت شغلی در قرن ۲۱ به حساب می آید. با افزایش سطح دانش و تکنولوژی و توسعه بازارهای رقابتی چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی موجب می شود تا تولید، فرایندهای خط تولید، بازار و مشتریان به مراتب بیشتر از قبل و با سرعت بیشتری در حال تغییر و تحول باشند. در رویارویی با این تغییر و تحولات سریع و اجتناب ناپذیر شما می بایست انعطاف پذیر باشید تا به راحتی بتوانید سلامت ذهنی خودتان را حفظ کنید.

این نکته را به یاد داشته باشید که در طول یک زمان مشخص حدود ۷۰ درصد از تصمیمات کاری غلط و حتی ناامید کننده می باشند. این جمله بدان معناست که ۷۰ درصد از تولیدات و خدمات شما در بازار با موفقیت مواجه نمی شوند یا این که تا حد معقول و مورد قبولی به موفقیت دست نمی یابند و ۷۰ درصد از کارمندان تان آن کیفیتی که در انتظار شماست را عرضه نمی کنند. حتی بهترین تصمیماتی را که اخذ کرده باشیم هم ممکن است اعتبار و ضمانت کارایی چندانی نداشته باشند. زیرا اوضاع و شرایط در این فاصله زمانی دستخوش تغییر و تحول خواهند شد.در هر لحظه باید جلوی ضرر و خسارت را بگیرید؛ راهکارهایی برای مدیریت بحران

از آگاهی و علم کاملی نسبت به کاری که می خواهید انجام دهید برخوردار باشید

احتمالا مهمترین روندی که می توانید در کمک و پیگیری آن در اوضاع و شرایط نابسامان به صورت قابل تغییر و انعطاف پذیر بمانید و از پس این اوضاع بحرانی برآیید، چیزی است که به آن ” تفکر صفر محور ” می گوییم.

در تفکر صفر محور باید کمی تامل کنید و بی طرفانه به امور کاری تان بپردازید و به گونه ای که انگار فرد غریبه در حال انجام است، آن گاه این پرسش را از خودتان جویا شوید که ” اگر من بخواهیم همین کار را از ابتدا آغاز کنم با توجه به آنچه که در حال حاضر می دانم، کدامیک از کارهایی که امروز انجام می دهم را دیگر تکرار نخواهم کرد؟”

خودتان را عادت دهید که این پرسش را صادقانه و به طور منظم از خودتان بپرسید و در پی جواب کامل تان باشید. این روش به جرات و شهامت زیادی برای مواجه شدن با حقیقت فعلی نیازمند است. آیا تولیدات یا خدماتی هم وجود دارد که شما از آگاهی کافی به آنچه که در حال حاضر انجام می دهید برخوردار باشید در حالی که قصد داشته باشید کارتان را از همین امروز مجددا شروع کنید؟

اگر چنین چیزی وجود دارد پرسش بعدی تان این است که چگونه ارائه این تولید یا خدمات را می توانیم متوقف نماییم و با چه سرعتی؟

بیشتر بخوانید:  تفکر از مبدا صفر ؛ تاثیر عادات مولد بر زندگی

کنارگذاری سازنده

در هر لحظه باید جلوی ضرر و خسارت را بگیرید؛ راهکارهایی برای مدیریت بحران

بنیانگذار مدیریت نوین به نام ” پیتر دراکر ” که متخصص در امور مدیریت است، این حالت را یک روند کنارگذاری سازنده معرفی می کند. شما می بایست خودتان را آماده کنید که از هرگونه تولید یا خدماتی که زمان و منابع را فاسد می کند یا مانع از فروش و تحویل محصولات و خدمات مفید و مناسب می شوند کناره گیری کنید.

پرسشی که در خصوص تمامی موارد باید جویا شوید

آیا فعالیت یا فرایند کاری خاصی وجود دارد که با دانش خود به آنچه که در حال حاضر دارید، دیگر از امروز به انجام آن اصرار نکنید؟
آیا در مراحل فعالیت شغلی تان هزینه، روش یا روال کاری خاصی وجود دارد که با دانش خود که امروز از آن برخوردارید، دیگر به ادامه آن مبادرت نمی ورزید؟
آیا در حرفه و شغل شما اشخاصی وجود دارند که با علم به آنچه در حال حاضر می دانید، دیگر حاضر به فعالیت با آن ها و استخدام آن ها نباشید؟
اگر این اشخاص اکنون برای حرفه فعلی تان درخواست کار و استخدام دهند آیا شما با استخدام آن ها موافقت می کنید؟ آیا در حرفه و شغل تان شخصی وجود دارد که شما دیگر برای ماموریت دادن به او امتناع نمایید؟

آیا در زندگی فردی تان هر نوع ارتباط یا موقعیتی وجود دارد که با دانشی که اکنون از آن برخوردارید، دیگر به سمت آن ها نروید؟

اگر چیزی وجود دارد که امروز شما با دانشی که در حال حاضر از آن برخوردارید دیگر به طرفش نمی رفتید، پس باید سریعا دست به کار شوید و آن را از زندگی فردی یا شغلی تان حذف کرده و به سرعت خودتان را از ناکارآمدی های آن رها نمایید. کوتاهی در پاسخ صادقانه به این پرسش می تواند منجر به یک شکست کاری شود.

کارتان را مجددا در آن سمت خیابان از سر بگیرید

شیوه دیگری برای شناخت مکانی که می توان در آن جلوی ضرر و خسارت را گرفت این است که تصور کنید یک روز صبح وارد محل کارتان شده اید و متوجه می شوید که از شرکت یا اداره تان چیزی به جز خاکستر به جای نمانده است.

البته در این میان خوشبختانه کارمندان تان سالم هستند و در محوطه پارکینگ اداره در حال نظاره کردن شعله های وحشتناک آتش هستند. شرکت هایی در آن سوی خیابان هستند که شما می توانید سریعا به آنجا بروید و کارتان را مجددا از نو آغاز کنید.

بیشتر بخوانید:  تاثیرات خونسردی و اعتماد به نفس در تقابل با شرایط بحرانی

در هر لحظه باید جلوی ضرر و خسارت را بگیرید؛ راهکارهایی برای مدیریت بحران

اگر چنین حادثه ای برای تان رخ داد و شما کارتان را مجددا شروع کنید:

۱- تولیدات چه محصولات یا خدماتی را برای فروش سریعا شروع می کنید؟
۲- با کدامیک از مشتریان خود سریعا تماس می گیرید؟
۳- چه محصولات یا خدماتی را دیگر به بازار عرضه نخواهید کرد؟
۴- ابتدا در چه فعالیت هایی برای سرمایه گذاری مشارکت خواهید کرد؟
۵- اگر کارتان را مجددا شروع کنید به سمت کدامیک از فعالیت های کاری، روندها، سرمایه گذاری ها و هزینه ها نخواهید رفت؟
۶- کدامیک از کارمندان تان را با خود همراه کرده و کدامیک را در محوطه پارکینگ برای حراست می گذارید؟ مهم ترین اشخاص برای انجام کارتان کدام هستند و برای ادامه چه مسئولیتی آن ها را استخدام می کنید؟

اگر برای حفظ و ارتقای کارتان نیاز به توقف یا حذف هر چیزی داشتید آن را بدون هیچ گونه طمعی انجام دهید.
تمام هزینه های اضافی را حذف کنید و از ارقام فعالیت های غیرلازم چشم پوشی کنید. به زیرساخت ها برگردید و حداکثر دقت و توجه تان را به ۲۰ درصد محصولات، خدمات یا افرادی معطوف نمایید که بخش زیادی از نتایج تان را به خود اختصاص می دهند.

تمایل شما به اخذ تصمیمات جدی در این بحران و متوقف ساختن هر چه زودتر خسارت، تا حدود زیادی موفقیت یا شکست تان را هم در کوتاه مدت و هم در دراز مدت، مشخص می کنند.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz