مخاطبین وبسایت را بشناسید : دوره آموزشی وبمستری گوگل ( درس سوم ) - بهینگی

مخاطبین وبسایت را بشناسید : دوره آموزشی وبمستری گوگل ( درس سوم )

50
0
اشتراک گذاری :
مخاطبین وبسایت را بشناسید : دوره آموزشی وبمستری گوگل ( درس سوم )

قبل از اینکه سراغ تهیه محتوا برای وبسایت بروید، بایستی مخاطبین وبسایت را مشخص کنید. مخاطبین همان افرادی هستند که می خواهید از وبسایت شما بازدید کنند. به عنوان نمونه، مخاطب وبسایت فرضی این درس یعنی brandonsbaseballcards.com افرادی هستند به کارتهای بیسبال علاقمندند. وقتی مخاطبین خود را مشخص کردید، می تواند محتوایی تهیه کنید که برای آنها مفید و متناسب با آنهاست.

شناخت مخاطبین وبسایت با استفاده از گوگل ترندز (Google Trends)

برای شناخت کلمات کلیدی که توسط مخاطبین جستجو می شود، می توانید از ابزار بسیار کاربردی و قوی به نام گوگل ترندز (Google Trends) استفاده کنید. به عنوان مثال، وقتی عبارت baseball را در گوگل ترندز جستجو کنید، کلمات مشابه و مرتبط با آن را می بینید که در اینترنت جستجو شده است. می توانید ببینید این جستجوها مربوط به کدام منطقه جغرافیایی و چه زمانی بوده است، و همچنین میزان جستجو برای هر کلمه را نیز مشاهده کنید.

همچنین گوگل ترندز روند جستجوی کلمه موردنظر را در طول زمان نشان میدهد. با شناخت کلمات کلیدی که با وبسایت شما مرتبط است، می توانید نقشه راهی برای ایجاد محتوای موردنیاز مخاطبین وبسایت تهیه کنید. در نتیجه هر چقدر محتوای وبسایت با آنچه توسط مخاطبین جستجو می شود، تطابق بیشتری داشته باشید، افراد بیشتری وبسایت را پیدا خواهند کرد.

مخاطبین وبسایت را بشناسید : دوره آموزشی وبمستری گوگل ( درس سوم )

استفاده از مخاطبین آزمایشی

وقتی طراحی و محتواگذاری اولیه وبسایت انجام شد، می توانید وبسایت را به خانواده، دوستان و آشنایان خود نشان داده و بازخوردهای آنها را کسب کنید. از آنها بخواهید که به عنوان یک مخاطب چه فکر و احساسی درباره وبسایت دارند. همچنین می توانید با استفاده از پرسشنامه نظرخواهی کنید.

سوالات تاثیر گذار بپرسید : مثلا انتظار دارید چه چیزی در وبسایت مشاهده و پیدا کنید؟ چه اطلاعاتی می توانست مفید باشد و در وبسایت نیست؟ شنونده نظرات مخاطبین درباره وبسایت باشید، به این ترتیب خواهید توانست ارتباط بهتری با مخاطب برقرار کنید.

خب، پس از اینکه مخاطبین خود را مشخص کرده و شناختید، اکنون می توانید با در نظرگرفتن مخاطبین، نسبت به تهیه محتوا اقدام کنید.

درس قبلی آکادمی وبمستر گوگل :

بیشتر بخوانید:  راه اندازی وبسایت جدید : دوره آموزشی وبمستری گوگل (درس دوم)
با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای آشنایی با وبمستر تولز ( آکادمی وبمستر گوگل):

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz