محیط کاری word - آموزش کاربردی و فارسی word 2016 ( قسمت پنجم ) - بهینگی

محیط کاری word – آموزش کاربردی و فارسی word 2016 ( قسمت پنجم )

146
0
اشتراک گذاری :
پرینت سند (printing documents): آموزش کاربردی word 2016 (قسمت چهاردهم)

آشنایی با محیط کاری :

مقدمه :

در این قسمت باز هم به نکاتی چند پیرامون آشنایی با محیط کاری word میپردازیم. انواع فرمت های موجود در نرم افزار word آموزش داده میشود همچنین نحوه تبدیل یک فایل به فرمت های مربوطه نیز آموزش داده میشود در ادامه کار با انواع روش های منتشر کردن یک سند آشنا میشوید.

فرمت اسناد :

بصورت پیش فرض اسناد در word با فرمت .docx ذخیره میشوند. با این حال ممکن است بعضی اوقات نیاز به استفاده از نوع دیگر فرمت را داشته باشید نظیر : PDF یا WORD 97-2003. براحتی میتوانید اسناد را از WORD به سایر فرمت های متنوع تبدیل کنید.

تبدیل یک سند به یک فایل pdf :

تبدیل اسناد به فرمت Adobe Acrobat document ، معمولا با نام pdf شناخته میشود. این فرمت زمانی که شما قصد دارید فایلی را با فردی به اشتراک بگذارید که نرم افزار word را ندارد میتواند بسیار مفید باشد. یک فایل PDF این امکان را برای مخاطب فراهم میسازد که او بتواند فایل مذکور را ببیند اما نمیتواند روی آن ویرایشی انجام دهد. ( البته در برخی موارد با نرم افزارهایی خاص میتوان فایل های PDF را به WORD و سایر  فرمت ها تبدیل نمود)

مراحل ساختن یک فایل pdf :

مرحله ۱ :

روی گزینه file کلیک نمایید تا به backstage view دسترسی پیدا کنید. سپس گزینه : export را انتخاب نمایید و سپس روی گزینه create PDF/XPS کلیک نمایید.

مرحله ۲:

کادر محاوره ای save as نمایان خواهد شد، مکانی که میخواهید فایل مورد نظر در آنجا ذخیره شود را انتخاب نمایید همچنین یک نام برای فایل نیز بنویسید. سپس روی گزینه publish کلیک کنید.

تبدیل یک سند به سایر فرمت ها :

ممکن است تبدیل یک سند به سایر فرمت ها برای شما بسیار مفید ( مهم ) باشد. مثلا برای اشتراک گذاری یک سند word 97-2003 با کسی که از یک نسخه ی قدیمی تر word استفاده میکند. یا اگر خواسته باشید یک فایل تکست را ( txt file.) به یک متن معمولی تبدیل نمایید.

مراحل تبدیل یک سند به سایر فرمت ها :

مرحله ۱ :

روی گزینه file کلیک کرده تا به backstage view دسترسی پیدا کنید، گزینه export را انتخاب نمایید سپس گزینه : Change File Type را انتخاب کنید.

مرحله ۲ :

یک نوع فرمت دلخواه را انتخاب کرده و روی گزینه save as کلیک کنید.

مرحله ۳ :

کادر محاوره ای save as نمایان خواهد شد. یک مکان و یک نام برای فایلی که قصد ذخیره کردن آن را دارید را انتخاب کرده و روی گزینه : save کلیک نمایید.

همچنین شما میتوانید از کادر کشویی save as برای انتخاب فرمت مورد نظر خود نیز اقدام نمایید.

منتشر کردن اسناد :

word اشتراک گذاری و همکاری در اسناد ( همکاری برای ویرایش اسناد ) را با استفاده از on drive آسان میکند.

زمانیکه فایلی را از طریق word منتشر میکنید شما دقیقا دسترسی به همان فایل را به مخاطب میدهید. این امکان به شما و افراد این اجازه را میدهد که نسخه ویرایش شده فایل را بدون داشتن نسخه های متفاوت و زیاد منتشر نمایید.

مراحل انتشار یک سند :

مرحله ۱ :

روی گزینه file کلیک کنید تا به backstage view دسترسی پیدا کنید سپس روی گزینه share کلیک کنید.

 

مرحله ۲ :

کادر share نمایان خواهد شد.

تمرین قسمت پنجم آموزش :

تمرین ۱ ) یک فایل word را تبدیل به یک فایل pdf نمایید و سپس از طریق ایمل آن را برای دوست خود بفرستید.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz