محتوای وبسایت : کلید اصلی در ایجاد وبسایت درجه یک - آموزش وبمستری گوگل ( درس چهارم ) - بهینگی

محتوای وبسایت : کلید اصلی در ایجاد وبسایت درجه یک – آموزش وبمستری گوگل ( درس چهارم )

37
0
اشتراک گذاری :
محتوای وبسایت : کلید اصلی در ایجاد وبسایت درجه یک- آموزش وبمستری گوگل ( درس چهارم )

می دانید کلید اصلی در ایجاد یک وبسایت عالی چیست؟ با استفاده از محتوای ارزشمند، اصل، دستِ اول و با کیفیت تجربه خوبی برای مخاطبین وبسایت ایجاد کنید. اگر افراد سایت شما را مفید و دستِ اول بدانند، علاوه بر اینکه دوباره به وبسایت برمی گردند، محتوای وبسایت را نیز در وبسایتهای خود لینک خواهند کرد. به این ترتیب افراد بیشتری را به مرور به وبسایت خود جذب خواهید کرد. درباره اهمیت وبسایت همین جمله به قدر کافی گویا است که  :  Content is King

ویژگیهای محتوای خوب در وبسایت چیست؟

همچنان که به دنبال تهیه محتوا هستید، مطمئن شوید که وبسایت شما :

  • مفید و اطلاع دهنده باشد : اگر وبسایت برای رستوران ایجاد کرده اید، بایستی مکان، ساعت کار، اطلاعات تماس، منوی غذایی و رویدادهای آتی داشته باشید. ضمن اینکه می توانید یادداشت ها و مقالاتی مرتبط با وبسایت را نیز منتشر کنید.
  • از سایر وبسایتهای مشابه مفیدتر و ارزشمندتر باشید: اگر می خواهید مطلبی برای کاشتن گل در آپارتمان بنویسید، مطمئن باشید که مطلب شما بین هزاران مطلب موجود در اینترنت مفیدتر و با ارزشتر باشد.

محتوای وبسایت : کلید اصلی در ایجاد وبسایت درجه یک- آموزش وبمستری گوگل ( درس چهارم )

  • اعتبار وبسایت را بالا ببرید : اگر می خواهید اعتبار وبسایت خود را بالا ببرید، از تحقیقات جدید، ارجاعات و لینک ها، مرور ها و بازبینی ها، و تقدیرنامه ها استفاده کنید. بیوگرافی نویسنده یا تقدیرنامه از مشتریان حقیقی می تواند قابلیت اعتماد و شهرت وبسایت شما را به سرعت افزایش دهد.
  • کیفیت وبسایت را بالا ببرید : محتوای وبسایت بایستی منحصر به فرد، خاص و دارای بالاترین کیفیت باشد. مطلب نبایستی به صورت انبوه یا براساس مطالب سایر وبسایت ها تولید شده باشد. همیشه به خاطر داشته باشید که مطلب شما بایستی به قدری درجه یک باشد که به مخاطبین وبسایت حس و تجربه خوبی بدهد.
  • مشارکت و مشغولیت کاربر را بالا ببرید : رنگ، شادابی و زندگی را به وبسایت خود بیاورید تا مخاطبین درگیر وبسایت شوند. از تصاویر محصولات، تیم کاری یا خودتان استفاده کنید. مواظب باشید که کاربران به دلیل اشکالات گرامری، املایی و … از وبسایت زده نشوند. حجم زیاد تبلیغات نیز می تواند حواس مخاطبین را پرت کند. با مخاطبین خود از طریق بروزرسانی منظم وبسایت، باکس پیام های وبسایت، و یا شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید.

,f

بیشتر بخوانید:  آشنایی با آکادمی وبمستر : آموزش گام به گام وبمستر گوگل

خطاها در محتوای وبسایت

نهایتا مراقب مواردی باشید که موجب کاهش اعتماد مخاطبین و نهایتا ترک وبسایت می شود:

  • خطاهایی مانند لینک های از دست رفته یا اطلاعات نادرست
  • اشتباهات گرامری یا املایی
  • حجم بالای تبلیغات
  • اسپم مانند کامنت ها و پیام های اسپم در انجمن ها

محتوای وبسایت : کلید اصلی در ایجاد وبسایت درجه یک- آموزش وبمستری گوگل ( درس چهارم )

راهنمای وبمستر گوگل برای محتوای وبسایت

برای آگاهی بیشتر در خصوص محتوای خوب وبسایت، آشنایی با راهنمای وبمستر گوگل ( Webmaster Guidelines) بسیار ضروری است. در این راهنما به اقداماتی اشاره شده است که می تواند تاثیر منفی بر عملکرد سایت در جستجوی گوگل داشته باشد. اگر محتوی وبسایت هریک از خطوط اصلی را رعایت نکند، از طریق کنسول جستجوی گوگل اطلاع داده می شود. این خطوط راهنما در درسهای آتی بررسی می شود.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz