ماهیت بحران و نحوه ی مدیریت آن - بهینگی

ماهیت بحران و نحوه ی مدیریت آن

اشتراک گذاری :
ماهیت بحران و نحوه ی مدیریت آن

به لحظه ی بحران خوش آمدید. این که چه کسی هستید و به چه کاری مشغول می باشید مهم نیست، زیرا هر شخصی یا موسسه ای با یک سری مشکلات و دشواری ها هنگام بروز تغییرات غیرمنتظره مواجه می باشند که آرامش را از آن ها سلب می کند و باید هر چه زودتر از پیش رو برداشته شوند.

مواجهه با بحران شغلی و بحران فردی

بر اساس تحقیقات انجام شده بسیاری از مشاغل هر چند ماه یکبار با یک سری بحران ها روبرو می شوند که این بحران ها اگر به سرعت و با قوای فکری درست کنترل و برطرف نشوند به راحتی قادرند بقای شرکت را به مخاطره بیاندازند.

هر فردی نیز در طول زندگی اش هر چند ماه یکبار با بحران های فردی، مالی و اقتصادی، خانوادگی یا حتی ناراحتی های جسمانی مواجه می شود که این بحران های ایجاد شده می توانند تمرکز اعصاب او را بر هم بزنند و او را از دستیابی به اهداف خود منحرف سازند. تنها از طریق رو به رو شدن با بحران هاست که شما به خود و دیگران نشان می دهید که نهان و بنیانتان از چیست و به طور واقعی از چه اهداف و نقطه نظراتی برخوردار می باشید.

ماهیت بحران و نحوه ی مدیریت آن

پیامدهای بحران

یک فیلسوف یونانی در این مورد بیان کرده است که “شرایط، هرگز هیچ انسانی را نمی سازد بلکه تنها او را به خود، حتی دیگران نشان می دهد.” این امکان نیز وجود دارد که بحران و چالش های زندگی شما به صورت کاهش میزان فروش “داد و ستد” کاهش درآمد و گردش پولی اندک ظاهر شود. حتی امکان دارد یکی از مشتریان اصلی خودتان را در انجام یک معامله بزرگ از دست بدهید.

برای مثال:

زمانی که شما در بخشی از کارتان تمام سرمایه و هزینه خودتان را از دست می دهید، این امکان وجود دارد که با هزینه یا تغییرات غیرمنتظره ای مواجه شوید و حتی این احتمال نیز وجود دارد که افرادی در داخل یا خارج از شرکت یا موسسه تان، بی کفایت یا فریبکار از آب درآیند و شما تحت فریب و خیانت آن ها قرار بگیرید.

این اتفاقات غیرمترقبه ممکن است برای هر کسی رخ بدهد، هر لحظه از زندگی می تواند لحظه ی بحران باشد، زیرا امکان دارد یکی از مشتریان خوب و بزرگ، قبل از پرداخت بدهی اش به شما، ورشکست شود و شما را از لحاظ مالی دچار بحران اقتصادی کند.

بیشتر بخوانید:  سرمایه گذاری ، شناسایی بازده و ریسک های سرمایه گذاری

بانک به واسطه بدحسابی تان کاری می کند که اعتبار بانکی و پس اندازتان از بین برود یا یکی از منابع عمده درآمد حاصل از فروش یا وام امکان دارد برای همیشه قطع شود. حتی امکان دارد شما به طور غیرمنتظره از محل کار خود اخراج شوید و برای چند مدت بیکار و بی پول باشید. حتی امکان دارد از نظر خانوادگی، اقتصادی، سلامتی از یک سری بحران های غیربرنامه ریزی شده ای برخوردار شوید.ماهیت بحران و نحوه ی مدیریت آن

در تمامی این موارد، شما به یکباره خودتان را در برابر یک مانع می بینید. در یک لحظه ی بحرانی، جایی که موفقیت مالی و عاطفی در زمره ای از ابهامات قرار می گیرد، شما دستخوش نفوذ بحران هایی شده اید که تنها با مدیریت و یک اندیشه ی درست می توانید از آن خلاص شوید.

بررسی بروز واکنش به چالش های بحرانی

در بین سال های ۱۹۴۳ تا ۱۹۶۱ “آرنولد توینبی” یکی از تاریخ دانان مشهور انگلیسی، به تالیف مجموعه دوازده جلدی به نام “سیری در تاریخ” پرداخت که در آن فراز و فرود بیست و شش تمدنی را طی ۳۰۰۰ سال مورد ارزیابی قرار داد. بسیاری از یافته های تحقیق او در مورد چرخه زندگی حاکمان بود که توانسته بودند در برابر رکود یا صعود جنایت های اقتصادی شغلی بزرگ و کوچک و … واکنش های مفیدی از خودشان بروز دهند.

درس ها و تجربیاتی که از مطالعه این یافته ها به دست می آید بر مبنای تحقیقات، تئوری چالش ها و واکنش های تاریخی است. او در میان این بررسی ها متوجه شد که هر تمدن از یک قبیله ی کوچک یا گروهی از مردم، سازماندهی شده بود که ناگهان با بحران هایی از دنیای بیرون که اصولا گروهی از افراد تصاحب گر بودند، رو به رو می شوند.

سازماندهی و هدایت لازمه ی بقا در مواجهه با بحران

ماهیت بحران و نحوه ی مدیریت آندر جنایت های شغلی و موارد مشابه آن، معمولا رقبای متقاضی در بازار وجود دارند. آرنولد توینبی متوجه شد که برای بروز واکنش های تاثیرگذار به این دسته از تهدیدات خارجی، حاکم اگر خواستار بقا و حفظ قبیله یا گروه خود باشد، باید بدون هیچ تاملی، آن را از نو سازماندهی و هدایت کند. اگر او تصمیمات درستی اتخاذ می کرد، قبیله اش به راحتی می توانست بر بحران های موجود پیروز شود و دشمن را شکست دهد و برای ادامه ی پیشرفت خود، قدرتمندانه تر عمل کند.

اما در طول رشد و شکوفایی قبیله این امکان وجود داشت که با یک قبیله ی بزرگ تر و سلطه جوتری مواجه شوند که می توانست یک چالش دیگر را خلق کند. تا وقتی که رهبر و قبیله برای مقابله با بحران های گریزناپذیر به راه خود ادامه می دادند، بقا و شکوفایی نیز ادامه می یافت. با تداوم رشد و توسعه ی قبیله از طریق مقابله موفقیت آمیز با بحران های گریزناپذیر، حتی یک قبیله کوچک مثل مونگول ها، می توانست به یک سرزمین پهناوری با گنجینه های عظیم مردمی تبدیل شود.

بررسی رشد شخصیتی

اکنون آن چیزهایی که “توینبی” از چرخه ی زندگی تمدن ها کسب نمود را شما هم می توانید در زندگی فردی و شغلی خود به کار بگیرید، درست در همان لحظه ای که شما کارتان را شروع می کنید، با یک سری مشکلات، سختی ها و شکست های موقت و انواع چالش های بحرانی مواجه می شوید زیرا آن ها هرگز تمام شدنی نمی باشند.

مثلا هنوز مدت زمان زیادی از بروز یک مشکل نگذشته که با مشکل دیگری که اغلب می تواند بزرگ تر و پیچیده تر باشد، رو به رو می شوید. مشکلات و بحران های ناگهانی، گاهی بخاطر ماهیت مبهم شان بی اختیار بوده و سرزده وارد زندگی تان می شوند، گاهی عواقب بدی هم به دنبال دارند، به علاوه آن ها اجتناب ناپذیرند و هرگز نمی توان آن ها را به طور کامل برطرف کرد.

واکنش های تاثیرگذار

تنها بخشی از معادله ی بحران واکنش را می توانید تحت کنترل و تسلط خود درآورید که تمامی آن ها به نوع واکنش و فراز و فرود های زندگی شخصی و کارتان برمی گردد. زیرا واکنش شما تحت کنترل شماست، به همین خاطر میزان توانمندی های شخصی تان، تعیین کننده ی بقاء موفقیت، سلامتی و شادی شماست.

از طریق واکنش های تاثیرگذار، شما می توانید بر بحران های گریزناپذیری که در زندگی تان با آن ها مواجه هستید، غلبه کنید. در تلاش برای یادگیری نوع واکنش دهی موثر، دانش، تجربه و پختگی خود می توانید بر رشد و توسعه فردی خود دست یابید. یک فیلسوف بزرگ آلمانی به نام “فردریش نیچه” می گوید: ” آنچه مرا نمی کشد، قوی تر و منسجم ترم می سازد.”

بیشتر بخوانید:  کنترل و نظارت ضامن بقای موفقیت آمیز سازمان ها

مدیریت بحران

تنها چیزی که منجر می شود تا شما در شناخت استعداد واقعی خود در دستیابی به آنچه که توانایی اش را دارید کمک کند، بروز اقدامات موثر در لحظات بحران و چالش انگیز است. تنها وسیله ی شما برای دست یابی به اهدافتان، بروز واکنش های موثر در مقابل بحران های گریزناپذیر است که در زمره ی زندگی روزمره تان قرار دارد.

ماهیت بحران و نحوه ی مدیریت آن

شاه کلید ایجاد عملکرد های مناسب در لحظات بحرانی در دست شماست، به این منظور که در عوض مشکلات بر دستیابی به راه حل هایی تمرکز کنید. شما هرچه بیشتر به راه حل های احتمالی و بهینه فکر کنید، راه حل های بیشتری به دست خواهید آورد. قبل از بروز هر نوع مشکل، به راه حل هایش فکر کنید. باید بدانید که می توانید بسیار خلاق تر، متمرکز و مثبت اندیش تر باشید. هر چه بیشتر در ارتباط با اقدامات خاص که می توانید به عمل آورید بیاندیشید، بیشتر و بهتر تحت نفوذ و کنترل خواهید بود.

توانایی حل مشکلات

از مهمترین خصوصیات مدیریت مطلوب، توانایی انجام اقداماتی است که برای از بین بردن یک بحران مناسب است. این طور می توان گفت که مدیریت، توانایی حل انواع مسائل از جمله مشکلات عظیمی است که به طور ناگهانی و غیرمنتظره خلق می شوند. موفقیت، توانایی حل هر مشکل است.

سرشناس ترین و در عین حال، مهمترین افراد در هر زمینه ای، از جمله افرادی هستند که بیشتر از هر کس توانایی دارند تا از پس رفع هر مشکلی که در زمینه کاری شان ایجاد می شود، فائق آیند.

هر انسانی، جوهره ی مقابله با هر نوع بحران را در وجودش دارد و هیچ مشکلی در زندگی افراد وجود ندارد که نتوانند با بهره مندی از هوش و خلاقیت خود، آن ها را حل و فصل نمایند و هیچ نوع گرفتاری وجود ندارد که افراد نتوانند با تمرکز و دقت عمیق، آن ها را برطرف نمایند. هیچ گونه چالش یا مانعی وجود ندارد که افراد نتوانند با اراده و پشتکار کافی، آن ها را پشت سر بگذارند، وظیفه ی هر فردی هنگام مواجه شدن با لحظات بحرانی، رویارویی با چالش ها و به کار گیری کارکرد های موثر برای در پیش گرفتن حرکت های صعوی است.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz