اینفوگرافیک : مارک زاکربرگ موسس فیس بوک چگونه شروع کرد؟ - بهینگی

اینفوگرافیک : مارک زاکربرگ موسس فیس بوک چگونه شروع کرد؟

اشتراک گذاری :
اینفوگرافیک : مارک زاکربرگ موسس فیس بوک چگونه شروع کرد؟

مارک الیوت زاکر برگ متولد ۱۴ می ۱۹۸۴ در وایت پلینز آمریکا است. در خانواده ای نسبتا مرفه و تحصیل کرده بزرگ شده است. پدرش دندانپزشک و مادرش روان شناس است. مارک زاکربرگ در حال حاضر یکی از شناخته شده ترین افراد در حوزه ی برنامه نویسی یارانه در جهان است. وی بنیانگذار شبکه ی اجتماعی آنلاین فیس بوک در آمریکا می باشد.

در دانشگاه هاروارد تحصیل کرده است و در سال ۲۰۰۴ به همراه هم اتاقی های خود فیس بوک را پایه گذاری کرد. مجله ی تایم از جمله معتبر ترین مجلات دنیا، در سال ۲۰۱۰ مارک را به عنوان شخصیت سال معرفی کرده است.

 

برای مشاهده ی اینفوگرافیک به صورت واضح تر بر روی آن کلیک کنید.

زندگی در دوره جوانی

زاکر برگ از دوره ی نوجوانی شروع به درخشیدن کرد؛ در همان دوران دبستان در زمینه های دیاضیات، نجوم و فیزیک استعداد بالقوه ای نشان داد. زبان های انگلیسی، فرانسه، لاتین، عبری و یونانی باستان را یاد گرفت. بعد از آنکه با دختری چینی-آمریکایی ازدواج زبان چینی را هم یاد گرفت.

کار با یارانه را از همان دوران کودکی شروع کرد. برنامه نویسی را ابتدا از پدرش یاد گرفت ولی چون علاقه و استعداد زیادی داشت تحت تعلیم یک معلم خصوصی قرار گرفت. وی معلمش را هم شگفت زده کرد به طوری معلمش وی را “نابغه ی کوچک” خطاب کرد.

سال های تحصیلی در دانشگاه هاروارد

زمانی که در دانشگاه مشغول به تحصیل بود همه او را به عنوان یک نابغه ی برنامه نویسی می شناختند. او در رشته های علوم کامپیوتری و روان شناسی به تحصیل می پرداخت.

در سال های ابتدایی دانشگاه چند برنامه نوشت و هدف از طراحی چنین برنامه هایی را سرگرمی بیان کرد. در پروژه های سایر دانشجویان آن ها را همراهی می کرد.

سر انجام ایده ی فیس بوک در اتاقش و با کمک دوستانش شکل گرفت. ابتدا بین مارک و هم اتاقی هایش بود سپس آن را بین دوستان و سایر کلاس ها معرفی کردند. با استقبال دانشجویان از فیس بوک، بین دانشکده های مختلف انتشار یافت.

مارک در ابتدا قصد داشت فیس بوک تنها بین دانشجویان بماند اما با گسترش بی نظیر آن تصمیم گرفت تا آن را جهانی کند. سرانجام در سپتامبر سال ۲۰۰۶ یعنی تنها دو سال بعد از تاسیس آن، فیس بوک را به روی همه گشود.

در حال حاضر فیس بوک نزدیک به ۲ میلیارد کاربر دارد.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz