قدرت جادویی فکر ؛ تصویر سازی ذهنی و ارتباط روحی - بهینگی

قدرت جادویی فکر ؛ تصویر سازی ذهنی و ارتباط روحی

اشتراک گذاری :
قدرت جادویی فکر ؛ تصویر سازی ذهنی و ارتباط روحی

جادو، هنری است که با بهره گیری از ترفند ها و شگرد های خاص، آرزو های انسان ها را برآورده می کند. صفات زیادی برای جادو قائل شده اند. مثلا می گویند جادوی زیبایی، جادوی موسیقی و جادوی کلام و … . جادو همان نیرویی است که می تواند ما را به عالم اوهام و خیالات ببرد و در آن حال شعبده باز با دستی که به کلاهی می کشد خرگوشی از آن بیرون بیاورد و یا کسی را غیب کند.

نیروی نامرئی درون

در نظر شماری از مردم، جادو، نتیجه و فراگرد نیروی ناشناخته است و به هر حال مفهومی نسبی است که اگر فرآیندهای آن برای شخص شناخته شود فاقد ابهام می گردد.

مثالی می زنیم: در همین عصر و زمانه، در گوشه و کنار گیتی هنوز هم می توان مردمانی را یافت که به صورت بدوی زندگی می کنند و هواپیما و رادیو و تلویزیون ندیده اند و آن ها را اشیاء و وسایل جادویی می پندارند. همانگونه که در ۱۵۰ یا ۲۰۰ سال پیش نیز پیشینیان و مردم آن عهد چنین می انگاشتند.

هیچ کس خدا را ندیده ولی قدرت و حضور او را در تمام مراحل زندگی لمس کرده است.

ما به درستی، چنانکه باید و شاید هنوز هم از کم و کیف نیروی برق آگاه نیستیم ولی با کاربردهای آن آشنا هستیم، گرچه نیروی درون آن هم، همچنان برایمان ناشناخته است؛ همانگونه که از قدرت جادویی و وجود خویش بی خبریم و یا بدان توجهی نداریم.قدرت جادویی فکر ؛ تصویر سازی ذهنی و ارتباط روحی

با نیروی جادویی خود هماهنگ شویم

اگر بتوان با جادوی بیکرانی که در هستی خویش داریم رابطه برقرار کنیم و همخوان و هماهنگ شویم تحولاتی شگرف در زندگی، به وجود خواهیم آورد که خود از آن در شگفت خواهیم شد.

زیرا با بهره گیری از این نیروی شگفت انگیز می توانید مسائل و مشکلات زندگی خود را حل کنید و با کشف استعدادهای ذاتی و بکر و دست نخورده خود می توانید بیماری و ضعف و خمودگی را از جسم و جان خویش دور کنید.

بیشتر بخوانید:  مهندسی تفکر : درباره چگونه فکر کردن (معرفی کتاب)

ارتباط روحی یا تله پسیکو چیست؟

تله (Tele)  به معنای ارتباط و پسیکه (Psyche)  به معنای روح و جان و روان و فکر است. وقتی که دعا می کنید با روح یا «من عالی» خود تماس و ارتباط برقرار می سازید و آن هم -بر حسب ایمان و اعتقاد و شناختی که از آن دارید- پاسخ لازم را می دهد.

در ادامه شما را با یک داستان کوتاه آشنا می کنیم:

پرستار جوانی قصد سفر با هواپیمایی را داشت که بلیت آن را از قبل تهیه کرده بود. شب قبل از پرواز خواب عجیبی دید. در رویا دید که هواپیما در دام ربایندگان مسلحی افتاده و در همان حالت ترس و اضطراب از خواب پرید. پس از چند دقیقه فکر کردن به خواب، تصمیم گرفت پرواز خود را به تعویق بیندازد و به نجوای درونی اش پاسخ مثبت دهد.

شگفت آنکه چند ساعت بعد، از اخبار شنید که همان هواپیما ربوده شده است.

قدرت جادویی فکر ؛ تصویر سازی ذهنی و ارتباط روحیاصل هدایت و هشداری که در ضمیر باطن وجود دارد باعث شده بود تا عین ماجرا را بدون کم و کاست در سراپرده ذهنش تماشا کند. واقعیت این بود که او قبل از خوابیدن دست به دعا نشسته بود که مسافرتی بی خطر داشته باشد. ضمیر باطن، خواست او را اجابت کرده و پاسخ مناسبی را از اعماق ضمیرش به صورت رویایی بر وی آشکار ساخته بود.

دعایی که او هر شب قبل از به خواب رفتن می خواند چنین بود:

« عشق و محبت پروردگار پیش از من می رود تا مرا مشمول خود کند و برایم شادمانی و آرامش به همراه بیاورد. من در دایره لطف ابدی خداوند قرار دارم و او همیشه از من مراقبت می کند و زندگیم به خوبی و خوشی می گذرد.»

دعای بالا نمونه کامل یک ارتباط روحی یا تماس و رابطه تنگاتنگ و آنی از هوش بیکران ضمیر باطن است، که همه چیز را می بیند و همه چیز را می داند و براساس طبیعت و سرشت و تفکر شخص بدان پاسخ می دهد؛ در واقع نمودی از قدرت جادویی فکر است.

 به ضمیر باطن خود تصویری بدهید

هر تصویری که در ذهن خود خلق و ترسیم می کنید، به خصوص اگر با احساسات و عاطفه همراه باشد، حتما ثبت می گردد و تحرک پیدا می کند و در درون یا بیرون آثار و علائم خود را نشان می دهد.

قدرت جادویی فکر ؛ تصویر سازی ذهنی و ارتباط روحیحال اگر به نحوی مانع از تجلی و نمایش آن بشوید، این فرایند به گونه ای دیگر در درون بازتاب پیدا می کند و عامل آشوب و اختلالات درونی و بیرونی و روحی و جسمی می شود. فقط باید مواظب  بود تسلیم آن تصویرهای ذهنی که مایل به تجلی و نمود آن ها در بیرون نیستیم نگردیم و اصولا آن ها را به ذهن راه ندهیم.

بیشتر بخوانید:  مدلهای ذهنی یعنی چی؟

مدیر عامل یک شرکت بازرگانی در مورد تجربه های خود می گوید:

« در جای خلوت و آرام می نشینم و فکر و تنم را از تنش و تشویش و اضطراب رها می کنم و مدت ها به دیوار سفید پیش رویم خیره می شوم. در همان حال ارقام فروش مورد نظر خود را در پایان سال در نظر مجسم می کنم. تمام مدت دقت خود را روی جمع فروش سالیانه و دلخواهم متمرکز می کنم و چشم از آن برنمی دارم و آرام آرام آن ها را روانه ضمیر باطنم می کنم تا جایی که رئیس شرکت را می بینم که به خاطر فروش خوبم به من تبریک می گوید و اینگونه باعث رشد و توسعه و سرافرازی شرکت شدم».

تمرین ارتباط روحی در مرد و زن یکسان است

الهام یا ارتباط با قدرت بیکران کائنات به سهولت هوایی که تنفس می کنیم، در اختیار ماست و می تواند ما را از خود بهره مند سازد. همانگونه که به آسانی و به راحتی به دم زدن می پردازیم و نفس را به مشام جان می کشیم، قادر خواهیم بود از نفخات هوش نامتناهی و ذات خلاق آفریدگار در فکر و روح و روان خود بی هیچ تلاش و کوششی استفاده کنیم و ثمرش را ببینیم.

بسیاری از مردم برداشت ها و دیدگاه های نادرست و غلطی درباره ی الهام، این پدیده ی نفسانی دارند.

چه بسا گمان می کنند که الهام باید از غیب بیاید و اصولا از آنِ انسان های والا و اهل معنویت است. حال آنکه این ایده ای است کاملا نادرست:

درست ترش این است که هر چند اشخاصی که در عالم بالا و معنوی سیر می کنند و به مادیات اعتنایی ندارند بیشتر از الهامات غیبی برخوردار می شوند ولی این را هم باید دانست که یک فرد عامی و یک کاسب معمولی هم می تواند به گونه ای با روی آوردن به هوش و خرد بیکران و جاودانه خویش منبع الهام را بیابد و نصیبی از این اکتشاف و ارتباط باطنی ببرد.قدرت جادویی فکر ؛ تصویر سازی ذهنی و ارتباط روحی

الهام یا ارشاد و رهنمود الهی می تواند شامل حال هر تابنده ای گردد و هر مسئله و موضوعی را در برگیرد. به عبارت بهتر، اگر در پی دانستن هر مطلبی هستید و هر اطلاعی که می خواهید درباره کسب و کار و شغل و پیشه تان کسب کنید و یا به دنبال راه حلی برای برون رفت از مشکلی می گردید، کافی است که روی به جانب او بیاورید و از قدرت لایزال کائنات و گیتی بخواهید تا جواب روشن و کامل معمایتان را بدهد.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz