قدرت بیان! حرف بزن تا برنده شوی (معرفی کتاب) - بهینگی

قدرت بیان! حرف بزن تا برنده شوی (معرفی کتاب)

42
0
اشتراک گذاری :
قدرت بیان! حرف بزن تا برنده شوی (معرفی کتاب)

افراد موفق می دانند که خوب صحبت کردن به شما کمک می کند مورد احترام دیگران قرار بگیرید و از نظر دیگران ارزش بیشتری داشته باشید، در معاملات موفق شوید و مورد توجه افراد تاثیرگذاری قرار بگیرید که می توانند دریچه های مهمی برای زندگی و حرفه شما باز کنند.

قدرت بیان و اعتماد به نفس

توانایی شما در صحبت کردن با اعتماد به نفس، با هر تعداد یا هر نوع مخاطب، صعود از نردبان موفقیت را هموار می کند، به علاوه، تصور می شود افرادی که خوب صحبت و سخنرانی می کنند با استعداد تر و باهوش تر از بقیه هستند.

اما بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند مردم جهان به دو بخش تقسیم شده اند: کسانی که با اعتماد به نفس متولد شده اند و می توانند با مهارت و بدون این که عرق کنند برای مخاطبان زیاد سخنرانی کنند و کسانی که ممکن است ایده های بی نظیری داشته باشند اما وقتی رو به روی مخاطبان قرار می گیرند، دست پاچه می شوند و تپق می زنند.

قدرت بیان! حرف بزن تا برنده شوی (معرفی کتاب)هنر صحبت کردن

خبر مسرت بخش این است که هنر صحبت کردن را می توان از روی قاعده آموخت – و اگر تمایل، نظم و اراده لازم برای این کار را داشته باشید – مانند یکی از بزرگترین سخنرانان جهان یعنی معلم تان، می توانید به سخنران با استعدادی تبدیل شوید.

برایان تریسی، تکنیک های بهترین سخنرانان جهان را مطالعه کرده و در کتاب ” قدرت بیان ” راهکارهایی به شما معرفی می کند که می توانید به کمک آن ها در جلسات غیر رسمی یا جلوی تعداد زیادی از مخاطبان، به نحوی تاثیرگذار و ترغیب کننده سخنرانی کنید.

قدرت بیان! حرف بزن تا برنده شوی (معرفی کتاب)در این کتاب می آموزید:

۱- جلوی مخاطبان با اعتماد به نفس، خوش بین و راحت باشید
۲- از همان ابتدای سخنرانی توجه مخاطبان را جلب کنید
۳- برای مشارکت دادن شنوندگان از زبان بدن، ابزار و تکنیک های صوتی استفاده کنید
۴- به صورت یکنواخت از نکته ای به نکته دیگر اشاره کنید
۵- از شوخ طبعی، داستان، نقل قول و سوالات با مهارت استفاده کنید
۶- تردید مخاطبان را از بین ببرید
۷- سخنرانی را با اقتدار تمام کنید

این کتاب فراتر از اصول صحبت کردن است و قوی ترین اسرار را برای شما فاش می کند تا به کمک آن ها دیگران را با سخنرانی هایتان تحت تاثیر قرار بدهید و نه تنها با دیگران ارتباط موثر برقرار کنید، بلکه با مهارت، ذهن آن ها را در رابطه با مسائلی که برای موفقیت تان ضروری هستند، تغییر بدهید.

این کتاب موثر که سرشار از استراتژی های اثبات شده است، به شما کمک می کند سریع تر در حرفه تان پیشرفت کنید، مورد احترام دیگران قرار بگیرید و به بزرگ ترین اهدافتان برسید.

حرف بزن تا برنده شوی

توانایی خوب صحبت کردن، به دیگران ثابت می کند که شما با استعداد تر و باهوش تر از کسانی هستید که نمی توانند به خوبی شما صحبت کنند. ارزشمند ترین دارایی شما ذهنتان است. یکی از گران بهاترین مهارت های شما توانایی خوب فکر کردن و بیان واضح منظورتان است. این مهارت بیش از هر مهارت دیگری به کسب منافع بیشتر و پیشرفت شما کمک می کند. به علاوه، تنها راه نشان دادن تسلط به یک موضوع، ابزار واضح افکار و ایده ها به صورت شفاهی و کتبی است. وقتی شما خوب صحبت می کنید، مردم می گویند: ” او متوجه است درباره چه چیزی صحبت می کند. ”

ذهن و سازماندهی افکار

خبر مسرت بخش این است که ذهن شما مثل ماهیچه است، یعنی هر چه بیش تر از آن استفاده کنید قوی تر و کارآمد تر می شود. سازماندهی قبلی افکار و کلمات باعث می شود شما به چیزی که می گویید و نحوه بیان آن دقت و توجه داشته باشید. برنامه ریزی، آمادگی و ارائه سخنرانی ها، شما را مجبور می کند از ذهنتان بیشتر استفاده کنید؛ در واقع این عمل شما را باهوش تر می کند.

قدرت بیان! حرف بزن تا برنده شوی (معرفی کتاب)اعتماد به نفستان را افزایش دهید

خوب صحبت کردن در جمع در تمام مراحل زندگی به شما کمک می کند اما یادگیری خوب صحبت کردن با مخاطبان دلیل مهم تری دارد. روانشناسان می گویند سطح اعتماد به نفس، یا این که ” چقدر خود را دوست بداریم “، کیفیت زندگی درونی و بیرونی را تا حد زیادی تعیین می کند.
هر چه بهتر و ترغیب کننده تر صحبت کنید، خودتان را بیشتر دوست خواهید داشت. هر چه خودتان را بیشتر دوست بدارید در روابط تان با دیگران، خوشبین تر و خوش برخوردتر و در تمام کارهایی که انجام می دهید سالم تر و خوشحال تر خواهید بود.

تصویر ذهنی تان را بهتر کنید

وقتی یاد می گیرید به نحوی تاثیرگذار صحبت کنید، تصویر ذهنی تان هم بهتر می شود. تصویر ذهنی شما ” آینه درونی ” تان است. تصویر ذهنی، برداشت و طرز تفکر شما درباره خودتان، قبل و طی اتفاقاتی است که می افتد. هر چه تصویر ذهنی تان مثبت تر باشد، عملکردتان بهتر می شود. اگر قبل از هر اتفاق یا فعالیتی تصور کنید بهترین عملکرد را خواهید داشت، عملکردتان بهبود می یابد.
همه ما نسبت به افکار، احساسات و به ویژه توجه دیگران به شدت حساس هستیم.

سامرست موام می نویسد: ” تمام کارهایی که در زندگی انجام می دهیم برای این است که مورد احترام دیگران باشیم یا این که حداقل مورد بی احترامی آنان قرار نگیریم.” پس وقتی خوب صحبت می کنید، مخاطبانتان بیشتر دوستتان دارند و بیشتر به شما احترام می گذارند. در نتیجه، شما هم خودتان را بیشتر دوست خواهید داشت و به خودتان بیش تر احترام می گذارید.

وقتی در نتیجه خوب صحبت کردن؛ از دیگران بازخورد مثبت می گیرید تصویر ذهنی تان بهبود می یابد و برداشت و تفکرتان درباره خودتان بهتر می شود؛ نوعی قدرت فردی در خود احساس می کنید. پس هنگام راه رفتن، صحبت کردن و عمل کردن، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

توانایی خوب صحبت کردن، اکتسابی است

شاید بهترین جنبه خوب صحبت کردن در میان جمع این باشد که این مهارت، اکتسابی است. بیشتر افرادی که امروزه سخنوران لایقی هستند، در گذشته وقتی می خواستند با کسی تلفنی صحبت کنند، دست پاچه می شدند. بسیاری از کسانی که جلوی مخاطبان، با اعتماد به نفس حاضر می شوند و با فصاحت صحبت می کنند، زمانی از این که جلوی جمع بایستند و صحبت کنند، وحشت داشتند.

باید هدفتان این باشد که جزء ده درصد افراد برتری قرار بگیرید که ارتباطات قوی تری دارند. همیشه به خودتان یادآوری کنید: ” تقریبا تمام کسانی که امروزه جزء افراد برتر هستند، زمانی در زمره ضعیف ترین ها بوده اند. ” تمام افرادی که عملکرد خوبی دارند زمانی عملکرد ضعیفی داشته اند. به گفته هارو اکر، ” تمام استادان، روزی فاجعه آفرین بودند. ”

قدرت بیان! حرف بزن تا برنده شوی (معرفی کتاب)قطعا می دانید که تمرین منجر به کمال می شود، بعضی افراد از این حد فراتر می روند و می گویند با تمرین کامل می توان به کمال رسید؛ اما حقیقت این است که تمرین ناقص هم آدمی را به کمال می رساند.

در مسیر کسب تسلط بر هنر صحبت کردن با مخاطبان، ممکن است مرتکب اشتباهات کوچک و بزرگ متعددی شوید یا عصبی شده و احساس کنید فاقد صلاحیت هستید. شاید به نکات اشتباه اشاره کنید و نکات درست را فراموش کنید یا این که زبان تان بگیرد، تپق بزنید و فکر کنید موفقیت غیرممکن است.

بیشتر بخوانید:  نقشه ذهنی اصول سخنرانی و هنر گویندگی

چهار ویژگی لازم برای خوب صحبت کردن

برای این که سخنران برجسته ای شوید، باید این چهار ویژگی را داشته باشید:

۱-اشتیاق

قبل از هر چیزی باید برای خوب صحبت کردن اشتیاق مفرط و آتشین داشته باشید. اگر اشتیاق تان به اندازه کافی قوی باشد و واقعا بخواهید سخنران مسلطی شوید، هیچ چیز نمی تواند شما را از هدف تان باز دارد اما اشتیاق به تنهایی کافی نیست.

۲-تصمیم

باید همین حالا تصمیم بگیرید و تلاش کنید بر موانع غلبه کنید و برای رسیدن به برتری هر کاری انجام دهید

۳-نظم

باید با نظم و ترتیب، برنامه ریزی کنید، آماده شوید و چندین بار سخنرانی کنید تا مهارت کسب کنید. در مسیر دشوار پرورش یک مهارت ضروری، راه میانبر وجود ندارد.

۴-اراده

در نهایت باید اراده لازم برای موفقیت و پافشاری در مقابل شکست ها، موانع یا اضطراب های کوتاه مدتی را که ممکن است تجربه کنید، داشته باشید.

تنها محدودیت، شما هستید
بزرگترین دشمن ما، ترس و تردید خودمان است اما کارهایی که می توانید انجام دهید، توانایی هایی که دارید یا می توانید داشته باشید، حد و مرز ندارند، در صورتی که خودتان، خودتان را محدود نکنید.

 

قدرت بیان! حرف بزن تا برنده شوی (معرفی کتاب)

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz