قانون پارتنون ؛ بهبود جزئی و هم افزایی کلی - بهینگی

قانون پارتنون ؛ بهبود جزئی و هم افزایی کلی

اشتراک گذاری :
قانون پارتنون؛ بهبود جزئی و هم افزایی کلی

در طول جنگ با ایران بناهای اکروپولیس یونان از سوی نظامیان ایرانی که به یونان حمله کرده بودند به آتش کشیده شد. در خاتمه جنگ که در سال ۴۷۹ قبل از میلاد مسیح بود افراد ساکن در آتن به ساختن مجدد شهرشان پرداختند که نقطه اوج آن ساختن بزرگ ترین معبد یونان به نام پارتنون بود. ” پارتنون ” که از سوی الهه خود به افراد آتن هدیه داده شد، ۲۰۰۰ سال یعنی تا اوایل قرن هفدهم پا برجا بود که در این زمان در طول جنگ میان ترک ها و ونیسی ها از بین رفت.

این ساختمان عظیم که بزرگ ترین معبد سرزمین یونان محسوب می شد، روی ۱۵۰ ستون پا برجا بود. این بنا به عنوان استعاره ای برای کار و تجارت موفق به کار گرفته می شود.قانون پارتنون ؛ بهبود جزئی و هم افزایی کلی

معبد پارتنون : استعاره

حرفه یا تجارتی که آن را سازمان دهی می کنید برای شما به همان میزان که پارتنون برای یونان مهم بود، اهمیت خواهد داشت. ساختن معبد بزرگ پارتنون چندین سال طول کشید و به خاطر کار و زحمت های بسیاری که برای ساختن آن متحمل شدند، توانست صورت خارجی پیدا کند. همین نکته درمورد تلاش و زحمات شما نیز به واسطه ایجاد یک حرفه پا برجا و پر دوام صادق است. مردم یونان با تعهد خود توانستند این ساختمان عظیم را بسازند.

شما هم اگر قصد دارید دست به انجام کار بزرگی بزنید باید بدانید که برخورداری از تعهد کافی مستلزم موفقیت است همانند ساختمان پارتنون، کار یا تجارت شان هم به واسطه ستون های محکمی استوار می شود. هرکدام از این پایه ها برای استحکام و انسجام حرفه و تجارت شان ضروری است.
پارتنون به واسطه تعهد ملی ساخته شد تا پایدار و سربلند باقی بماند. حرفه و تجارت تان هم نیازمند اصول محکم طی بکارگیری استراتژی های قدرتمند و پابرجاست.

بیشتر بخوانید:  برنامه ریزی استراتژیک، تعریف، ویژگی ها و انواع آن

قانون پارتنون

در ابتدا به نتیجه کمی و کیفی افزایش قدرت و استحکام ستون های پارتنون توجه کنید و آن را در نظر بگیرید. همه ما می دانیم که با استحکام و انسجام بیشتر ستون ها می توان بر عمر و دوام و بقای ساختمان افزود. به طور واضح، هرگونه تغییر اندکی در هر یک از ستون ها، روی ساختار و مبنای بنا تاثیر فراوانی می گذارد. اکنون همین مطلب در مورد حرفه و تجارت شما نیز صادق است. این حالت پدید آورنده آن چیزی است که ما آن را قانون پارتنون نام گذاری می کنیم:

” در واقع هر گونه بهبود اندک در زمینه های گوناگون می تواند نتایج کار را بهبود زیادی بخشد. “قانون پارتنون ؛ بهبود جزئی و هم افزایی کلی

تغییرات فزاینده

بدن انسان را در نظر بگیرید. بدن انسان از دستگاه های گوناگون تشکیل شده است که می توان هرکدام از آن ها را در حکم یک ستون محکم و زیربنایی در تشکیل یک بدن سالم در نظر گرفت. هر یک از این دستگاه ها به واسطه عملکرد خود، از بدن انسان محافظت می کند. اگر یکی از این دستگاه های سازنده با بهبودی مواجه شوند موفقیت کلی انسان تحت هر گونه شرایط بهتر و کاراتر می شود.

اگر تمام این دستگاه ها را اندکی تقویت کنیم متقابلا بر سلامتی، انرژی و نشاط ما به میزان قابل توجهی تاثیر می گذارد. به همین خاطر است که یک برنامه آمادگی جسمانی متناسب روی تمامی دستگاه های بدن ( تنفس، قلب و عروق، استخوان ها، عضلات، گوارش و … ) تاثیرات مطلوبی را بر جا می گذارد. زمانی که هر یک از این دستگاه ها تقویت می شوند، علائم حیاتی سلامت بدن نظیر ضربان نبض، فشار خون، میزان و تعدد تنفس و … با بهبود زیادی مواجه می شوند و در نتیجه سلامت انسان در سطح و مرحله جدیدی قرار می گیرد.

در این میان، تجارت یا تشکیلات تجاری شما شامل دستگاه های اصولی و زیربنایی مختلفی هست که همه آن ها در ارتباط با یکدیگر می باشند.

بیشتر بخوانید:  چگونه شاخص های کلیدی عملکرد را برای ارتقا سود و بهره وری تعریف کنیم؟

در برنامه ریزی مشاوره ای خود با هفت دستگاه یا نظام اصولی مواجه هستیم که عبارتند از:

خدمات، قیمت گذاری، تبلیغات فروش، مراجعه، بهره وری و سود. درست همانند انسان، بهبود هر یک از این موارد منجر به افزایش و ارتقاء سلامت سازمان یا تجارت تان می شود. با توجه به این مطالب ذکر شده این بهبودها حالت انباشتگی دارند. به عبارت دیگر، عملکرد کلی در هر زمینه ای با تغییرات نهایی روبرو می شود. در نتیجه ۱۰ درصد بهبود در هر یک از این فعالیت های هفت گانه عملا سود را دو چندان می کند و بهره وری تشکیلات تجاری را نیز افزایش و ارتقاء می دهد. لطفا در ادامه مطالب بیان شده به جدول زیر با دقت هر چه بیشتر توجه و تمرکز نمایید:

قانون پارتنون ؛ بهبود جزئی و هم افزایی کلی

در تشکیلات یا تجارت خود به این هفت زمینه اصولی دقت و توجه کنید. از کارمندان کلیدی خود هم تقاضا کنید تا این کار را انجام دهند تا به اتفاق نظر هم بتوانید راه هایی را بیابید تا در هزینه کمی و کیفی، بهبودی و ارتقاء شغلی و تجاری، مزایایی به دست آورید.

حال چگونه می توانید فروش تان را افزایش دهید؟ چگونه می توانید کیفیت خدمات تان را افزایش دهید؟ چگونه می توانید حتی به صورت حاشیه ای قیمت های تان را ارتقاء دهید؟ چگونه می توانید اثربخشی تبلیغات فروش تان را افزایش دهید؟ چه کاری می توانید انجام دهید تا بر تعداد مراجعات خود به مشتریان اضافه شود؟ چه اقداماتی برای بهبود سود و بهره وری خود می توانید انجام دهید؟ چگونه می توانید از هزینه های جانبی خود بکاهید؟ همان گونه که در جدول فوق متذکر شدیم اگر در هر یک از این زمینه ها به ۱۰ درصد بهبودی دست یابید، آیا میزان سود و بهره وری تجات تان دو چندان می شود؟

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz