فرسودگی شغلی یعنی چی؟ - بهینگی

فرسودگی شغلی یعنی چی؟

336
0
اشتراک گذاری :
فرسودگی شغلی یعنی چی؟

معادل لاتین فرسودگی شغلی: burnout

فرسودگی شغلی مسله مهمی در ادبیات روان شناسی است. اولین بار گراهام گرین در سال ۱۹۶۱ واژه فرسودگی شغلی را به کار برد و پس از آن فرویدنبرگر در سال ۱۹۷۴ اصطلاح فرسودگی شغلی را زمانی که وی علایم خستگی را در میان کارکنان خود مشاهده کرد بیان کرد. او این پدیده را سندرم تحلیل قوای جسمی روانی نامید.
گروهی فرسودگی شغلی را با استرس شغلی یکی می دانند. محققان دیگری نیز عقیده دارند که فرسودگی شغلی مفهومی متفاوت با استرس است.

پدیده فرسودگی شغلی

پدیده فرسودگی شغلی بخشی اجتناب پذیر از زندگی حرفه ای را تشکیل داده و از تجربیات ناشی از شغل سرچشمه می گیرد . مسلش و جکسون اولین کسانی بودند که فرسودگی شغلی را مورد مطالعه قرار دادند . به عقیده محققان ، فرسودگی شغلی یک پدیده روان شناختی مزمن خستگی و بی علاقگی است که نوعا در محل کار اتفاق می افتد . به نقل از محققان ، فرسودگی شغلی یک وضعیت فشار آور است که با نشانه هایی نظیر : فرسودگی ذهنی و خستگی جسمی ، کناره گیری از کار ، کاهش کفایت ، کاهش انرژی ،افزایش زود رنجی و کاهش خواب و تمرکز بر مسایلی که صرف نظر از نوع شغل می تواند اتفاق بیفتد .

 

 

نتایج فرسودگی شغلی

امروزه ، فرسودگی شغلی یکی از عوامل اساسی در کاهش کارایی و از دست رفتن نیروی انسانی است . فرسودگی شغلی نوعا با واکنش های ناهنجار در برابر تعارض ، ناکامی و فشارهای شغلی شروع می شود . اما این واکنش سرانجام به قدری شدید می شود که کارکرد شخص را مختل می کند . به همین دلیل بیماری های روانی و جسمانی ایجاد می کند ، خصوصا در مشاغلی که دارای فشار و کار بیشتر و مسولیت های زیادی می باشند . زمانی که شخص به مدت طولانی در معرض فشار روانی قرار گیرد ، دچار فرسودگی شغلی می گردد .

 

فرسودگی شغلی یعنی چی؟

 تاثیر رابطه فرد با شغل و فرسودگی شغلی

محققان ساختاری در ارتباط شخص با شغل شامل سه جز جدا و همبسته با هم ترسیم کرده اند :
۱- خستگی هیجانی یا احساسی که تجربه هیجانی در ارتباط با فعالیت های شغلی را ارایه می کند، به مثابه احساس زیر فشار قرار گرفتن و از میان رفتن منابع هیجانی در فرد قلمداد می شود. در این حالت فرد بی رغبت و بی تفاوت شده و دیگر کار، هیچ شور و احساس مثبتی را در او برنمی انگیزد.
۲-مسخ شخصیت که فقدان علاقه و انگیزه در کار وسازمان را نشان میدهد، پاسخ منفی و سنگدلانه به اشخاصی است که معمولا دریافت کننده خدمت از سوی فرد هستند. در این وضعیت، نگرش فرد فرسوده نسبت به ارباب رجوع منفی است. او تصور می کند ارباب رجوع ،یعنی((طلبکار)). به این ترتیب به پرخاشگری های فعال (کلامی و غیر کلامی ) و نافعال (کارشکنی و تاخیرهای عمدی) رو می آورد.
۳-کاهش احساس کفایت شخصی که ادراک ناتوانی در عملکرد به عنوان دستاورد شغلی نشان می دهد و یک ارزیابی منفی از خود در خصوص انجام کار به شمار می رود.
به نظر محققان ، سازمان ها تحت تاثیر تجربه فرسودگی شغلی کارمندان به واسطه افزایش حجم کار،غیبت،کاهش تعاملات کارمند و مراجع و کاهش عملکرد شغلی قرار دارند.

 

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz