کدام شغل از دیدگاه شخصیت شناسی مناسب ماست؟ - بهینگی

کدام شغل از دیدگاه شخصیت شناسی مناسب ماست؟

اشتراک گذاری :
کدام شغل از دیدگاه شخصیت شناسی مناسب ماست؟

تیپ های شخصیتی یونگ

مفهوم تیپ‌های شخصیتی از نظریه‌های روانشناس سوئیسی به نام کارل یونگ (۱۹۶۱ – ۱۸۷۵) و دو زن آمریکایی به نام های کاترین بریگز و دخترش ایزابل بریگز مایرز گرفته شده است. یونگ معتقد بود اگر بتوان زیربنای ذهنی، برداشت‌ها و ترجیحات افراد را شناخت، رفتار غیر قابل پیش‌بینی آن‌ها نیز شناسایی و درک می‌شوند. نظریه تیپ‌های شخصیتی یکی از افزوده‌های یونگ به روانشناسی است که متشکل از دو نگرش و چهار عملکرد است.

درونگرایی و برونگرایی

نگرش های یونگ یکی به سوی درون و انزوا و دیگری به سوی بیرون و محیط پیرامون گرایش دارد که به ترتیب درون‌گرایی و برونگرایی نامیده می‌شوند. درونگراها افرادی ساکت هستند و به فکر کردن علاقه دارند. افراد برونگرا معمولا اجتماعی و معاشرتی هستند و به انسان‌های اطرافشان علاقه‌نشان می‌دهند.

بیشتر بخوانید:  نظریه های روانشناسی یونگ-تیپ های شخصیتی

کدام شغل از دیدگاه شخصیت شناسی مناسب ماست؟علاوه بر نگرش‌ها، عملکرد های چهارگانه مشخص می‌کند که انسان دنیا را چگونه درک و با آن ارتباط برقرار می‌کند که عبارتند از:

حسی

حسی(sensing) بودن، یعنی جمع‌آوری اطلاعات با تکیه بر حواس پنجگانه. بدین منظور که انسان‌ها هر آنچه را که می‌بینند و با حواس پنجگانه درک می‌کنند ارجحیت قرار می‌دهند.

تفکر

تفکر یا فکر کردن(thinking) در این قسمت از عقل و منطق برای ادراک رویدادها استفاده می کنیم. فکر کردن مجوز درک رویدادهایی را که به صورت عینی در خود ثبت کردیم را به ما می‌دهد.

احساسات

احساسات(feeling) به بررسی رویدادها بر اساس عواطف انسانی می‌پردازد و خوب یا بد بودن و همچنین تائید شدن و تائید نشدن را بر اساس عواطف انسانی تعیین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

شمی

آخرین عملکرد نیز شهود یا شمی(intuiting) بودن است. این دسته افراد اغلب به جای تکیه بر آنچه که مشاهده می کنند و با حواس پنجگانه درک می‌کنند به حس ششم خود تکیه کرده و به آنچه در ورای ظاهر پدیده است، می‌نگرند.

MBTI

در سال ۱۹۲۳ کاترین بریگز کتاب یونگ که با عنوان تیپ‌های روانی منتشر شده بود را خواند و الگوهای شخصیتی وی را پذیرفت و به تحلیل آنان پرداخت و در این راه دخترش را نیز با خود همراه کرد‌. کاترین و ایزابل کارشان را با الگوهای شخصیتی یونگ شروع کردند. و پس از تحلیل و بررسی فراوان به این مهم دست یافتند که چهار ترجیح شخصیتی و ۱۶ تیپ شخصیتی وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم. کاترین و ایزابل آزمونی را ترتیب دادند که به وسیله آن هر شخص می تواند تیپ شخصیتی خود را مشخص کند. تیپ های شخصیتی ۱۶گانه به MBTI  معروف شدند.

کدام شغل از دیدگاه شخصیت شناسی مناسب ماست؟نکته ای که عاملین نظریه شخصیت به آن تاکید فراوان داشتند این بود که اگر تیپ شخصیتی تان با فرد دیگری یکی بود به معنای این نیست که شما همانند وی هستید و با یکدیگر تفاوت ندارید. بلکه تفاوت وجود دارد اما از نظر شخصیتی وجوه مشترکی دارید.

بیشتر بخوانید:  حسی و شهودی : دومین بعد در شخصیت شناسی براساس MBTI

شغل مناسب شخصیت من

راز رسیدن به رضایت شغلی، انجام کاری است که از آن بیشترین لذت را می‌برید. تعداد محدودی از انسان های خوشبخت متوجه اینکه از چه کاری خوششان می‌آید می‌شوند. اما عموم ما انسان ها گرفتار این موضوع هستیم که با چه کاری راحت تر انس می گیریم و از انجام آن لذت می‌بریم. اغلب مردم به این موضوع که چه کاری باید انجام دهند زیاد فکر می‌کنند. اما به این توجه نمی‌کنند که چه کسی هستند و چه کاری باید انجام دهند.

تا به حال به این فکر کردید اگر بازیکن فوتبال بودید و در هنگام تمرین شوت، اگر با پای موافق به توپ ضربه بزنید سرعت و دقتش بالاتر از ضربه با پای مخالف است. با این مثال تکلیفمان مشخص می‌شود استفاده از پای تخصصی، کار ما را راحت‌تر می‌کند. اگر دقت کرده باشید استفاده از پای غیر تخصصی، نیاز به تلاش فراوان دارد.

دیدگاه سنتی در انتخاب شغل

دیدگاه سنتی به سه ویژگی توجه دارد: توانایی، علایق، ارزش

اگر از این دیدگاه برای انتخاب شغل نگاه کنیم. مطمئنا باید مهارت لازم برای انجام آن را داشته باشید. تا به خوبی از عهده آن بر آیید. اگر به آن علاقه داشته باشید مطمئنا احساس رضایت بیشتری می‌کنید اما این ویژگی ها هرگز کافی نیستند. شخصیت شما ابعادی دارد که باید مورد توجه‌تان قرار بگیرد، اگر بخواهیم کلی بگوییم هرچه ابعاد بیشتری از شخصیت شما با کاری که می‌کنید همخوانی داشته باشد شما از آن راضی تر خواهید بود. و به اصطلاح کار هر کس نیست خرمن کوفتن گاو نر می‌خواهد و مرد کهن.

بیشتر بخوانید:  تاثیر مدیریت زمان بر فرسودگی شغلی کارکنان چیست؟ بررسی موردی کارکنان دانشگاه

کدام شغل از دیدگاه شخصیت شناسی مناسب ماست؟چگونه دچار فرسودگی شغلی نشویم

زمانی که به دوره جوانی ورود می‌کنیم به منبع درآمدی برای گذران زندگی فکر می کنیم و شاید بدون اینکه چه کاری درخور شخصیت ماست شغلی را در آن دوره انتخاب کنیم که چند سال بعد می‌فهمیم که آن شغل مناسب ما نیست و در آن زمان به آینده‌اش توجه نمی‌کنیم. پس ما به اندازه کافی تجربه برای انتخاب شغل نداریم و به همین دلیل است اکثر کسانی که می خواهند ما را راهنمایی کنند از جمله مشاوران شغلی، والدین و… ما را در مسیری قرار می‌دهند که با شخصیت ما همخوانی ندارد. از آنجا که تیپ شخصیتی با انتخاب شغل رابطه مستقیم دارد. باید وقتی را صرف شناختن شخصیت واقعی خودمان بکنیم و خود واقعی‌مان را بشناسیم و به نقاط قوت و ضعف خود پی ببریم.

هرکدام از ما شخصیتی داریم که در تمام عمر با ما باقی می‌ماند و در تمام ادوار زندگی اعم از کودکی، نوجوانی و… با همان تیپ شخصیتی زندگی می‌کنیم. تیپ شخصیتی خاص ما بدان معنا نیست که رفتارمان در هر شرایطی یکسان است، هر انسانی در هر شرایطی رفتاری خاص دارد مثلا رفتارمان در محیط کار و خانه با هم تفاوت دارد. رفتارمان در محیط های مختلف تفاوت دارد اما شخصیت ما ثابت می ماند و تغییر نمی‌کند. اگر به یکدیگر دقت کنیم شاهد شباهت‌ها و تفاوت‌هایمان می‌شویم و طی زمان های گذشته مطالعاتی صورت گرفته و روش هایی برای شناخت شخصیت ارائه شده است که MBTI  یکی از آن روش هاست و دارای ۱۶ تیپ شخصیتی متفاوت است.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz