شادمانی و تیپ های MBTI - بهینگی

شادمانی و تیپ های MBTI

اشتراک گذاری :
شادمانی و تیپ های MBTI

شادمانی و تیپ های MBTI

شادمانی و تیپ های MBTI

در زندگی روزمره هر شخص چیزهای ساده ای وجود دارد که می تواند روز وی را درخشان کند. برخی چیزهای کوچک این توانایی را دارد که شخص را کاملا شاد کند، اگر با تیپ شخصیتی وی متناسب باشد. در ادامه  لیستی از این قبیل موارد به تفکیک هر تیپ شخصیتی ارائه می شود. این موارد موجب شادمانی یا حداقل رضایت خاطر آن تیپ شخصیتی می شود. در ادامه به برررسی موضوع شادمانی و تیپ های MBTI می پردازیم.

 

شادمانی و تیپ های MBTI

INFJ

احساس ارزشمندی و مهم بودن برای دیگران. بداند یک نفر هست که واقعا به احساسات وی توجه می کند و می خواهد تا وی شاد باشد. دانستن اینکه می تواند در کنار افراد مورد علاقه اش باشد. و البته این حس که قادر است بهشت امنی برای افراد مورد علاقه اش فراهم کند. کاوش در دنیای درونی خودش و توانایی غرق شدن در آن. شگفتی های ساده ( و آرام) که نشان دهد به وی که مورد محبت دیگران است. زمان تنهایی. مطالعه و نهایتا امکان حرکت در جهت هدف بزرگتر و واقعی تر در زندگی.

ENFJ

وقتی که واقعا بتواند فرد مورد علاقه خود را شاد کند. وقتی بتواند کاملا در خدمت خانواده و دوستان باشد. وقتی احساس کند که مورد تمجید اطرافیان قرار دارد. وقتی احساس کند مورد علاقه کسی است. افرادی در کنارش باشند که با وی صبور بوده و مطالبه های زیادی از او نداشته باشند. وقتی زمان های خوب و عمیقی با کسانی که دوست دارد بگذراند، عمیقا خوشحال می شود. وقتی دیگران فعالانه به دنبال تایید و محبت به وی هستند. وقتی شخصی واقعا به وی گوش می دهد و به او اجازه می دهد تا خود را خالی کرده و مفصل حرف دلش را بزند.

INFP

وجود افرادی در زندگی که به وی گوش می دهد و اجازه می دهد تا بدون هیچ قضاوتی خودش باشد. گوش دادن به موسیقی یا مطالعه برای ساعت های طولانی. امکان تنهایی داشتن و لذت بردن از کاوش درون ذهن خود بدون مزاحمت. گذران زمان با افرادی که مورد توجه وی هستند. از گفتگوهای عمیق حقیقتا لذت می برد. برخی اوقات ممکن است حتی از سکوت کامل با شخص مورد علاقه احساس شادمانی کند. اینکه بتواند افراد را خوشحال کند. اقدامات محبت آمیز تصادفی. آغوش گرم.

ENFP

الهام بخش بودن. احساس ارتباط واقعی با سایرین در سطحی معنادار و عمیق. ایجاد انرژی مثبت در سایرین و گسترش آن. کاملا راحت بودن با خود و تمجید شدن بابت همان چیزی که هستند. تحت تمجید و تحسین سایرین بودن بدون اینکه مورد قضاوت قرار گیرد. داشتن مکالمه های صادقانه و بی ریا با سایرین. زیبایی های دنیای اطراف. مطالعه. اکتشاف و کاوشگری. قهوه. و شاید مقداری عشق.

INTJ

امکان دستیابی به سطح جدیدی از فهم و درک. امکان زمان تنهایی بدون قطع شدن یا مزاحمت دیگران. داشتن هدف یا رسیدن به اهداف به روش خود. ارتباط با افرادی که به اندازه وی عطش دانش دارند.  شخصی باشد که وی را درک کند، بفهمد و نحوه زندگی وی را تحسین کند. وقتی یک برنامه به خوبی طراحی شده به خوبی اجرا می شود. حل یک پازل فکری. کتابهای خوب.

ENTJ

اعلام شدن موفقیت و هوشمندی وی توسط دیگران. وقتی افرادی وجود داشته باشند که برایش الگو و رویایی هستند. پیروزی در مباحثه و مناظره فکری و ذهنی.  توانایی اعلام عمومی و بیان روشن و مشتاقانه اهداف و خواسته های خود. داشتن دوستانی که می توانند هم سطح با وی ارتباط برقرار کنند. صداقت. رشد فردی. موفقیت.

INTP

مورد تحسین قرار گرفتن برای همان چیزی که هستند و همان کاری که انجام می دهند. بودن فردی که نیات و تمایلات را به دقت می فهمد. مکالمات صادقانه و انگیزاننده. توانایی به اشتراک گذاشتن علائق با افرادی که بدون هیچ گونه قضاوتی به این علائق اهمیت می دهند. اطرافیان حس شوخ طبعی وی را تایید کنند. در اختیار داشتن فضای لازم در هنگام نیاز، امکان پردازش احساسات خود بدون هیچ گونه فشار. آزادی برای انجام هرآنچه لذت می برند. هر نوع کار الکتریکی. بازیهایی که از نظر فکری محرکت هستند. مطالعه. قهوه.

ENTP

داشتن مذاکرات و مناظرات عمیق با افراد هوشمند. امکان شوخی و مطایبه بدون اینکه فرد دیگری مورد استهزا قرار گیرد. کنجکاوی در کلیه احتمالاتی که در آینده امکان پذیر است. امتحان چیزهای کاملا جدید و تازه. ملاقات با افرادی که دارای علائق مشابهی هستند. افرادی که حس شوخ طبعی منحصربفرد وی را قبول دارند و کسانی که خنده ی حقیقی در قبال شوخی های وی دارند. برنده شدن. بی نظمی.  تیکه انداختن و طعنه زدن.

ISTJ

وقتی به خاطر سختکوشی در کاری که به وی محول شده است، تمجید می شود. وقتی صداقت، فداکاری و وظیفه شناسی اش به او گفته می شود. زمان تنهایی. وقتی سایرین به قوانین وی احترام می گذارند و فعالانه به آنها گوش می دهند. حرکات، ژست ها و شگفتانه هایی که نشان دهد مورد تحسین قرار گرفته است. نظم و ترتیب. ساختار و سلسه مراتب. صداقت.

ISFJ

اینکه بداند فرد مورد علاقه اش تحت حمایت و شادمان است. توانایی خدمت رسانی به افراد مورد علاقه. وقتی اطرافش شلوغ است، نسبت به همه احترام گذاشته و به همه توجه دارد. مورد تحسین قرار داشتن برای همان چیزی که هست و کاری که انجام می دهد. گذران زمان با افراد مورد علاقه. یک وعده غذایی خانگی خوشمزه. زمانهای سکوت آکنده از کتابهای خوب. استراحتهای ساده. سنت. روزهای تعطیل.

ESFJ

توانایی اینکه فرد مورد علاقه خود را کاملا شاد کند. احساس اینکه فرد مورد علاقه اش، او را کاملا تحسین کرده و وی را در نزدیکی خود بخواهد. وقتی افراد به او اعتماد کرده و این اعتماد داشتن را ابراز می کنند. وقتی به وی گفته می شود کاری را درست انجام داده و سایرین را تحت تاثیر قرار داده است. طبخ وعده های غذایی خوشمزه برای دیگران. دور کردن استرس از افراد موردعلاقه. خوشحال کردن دیگران. دوست داشته شدن بدون هیچ قید و شرطی. خندیدن. عشق. همدردی.

ISTP

امکان تنها ماندن برای زمانهای بسیار طولانی. داشتن آزادی برای انجام هر آنچه دوست دارد. به دست آوردن و کسب دانش هرچه بیشتر تا حدی که می تواند و به کار بستن آن در دنیای واقعی. آسوده و در آرامش بودن و نداشتن احساس فشار برای به نمایش گذاشتن(ارائه) خود. امکان کنجکاوی و اکتشاف در فعالیتهای جدید و سرگرم کننده. خارج از منزل و در هوای آزاد بودن. بازیهای ویدیویی. غذاهای خیلی خوشمزه.

ESTP

احساس اینکه واقعا به خاطر کاری که انجام میدهد، مورد تحسین است. دانستن اینکه سایرین وی را قبول دارند و واقعا از بودن در کنار وی لذت می برند. موجب خنده دیگران شدن و خندیدن. رفتن به سفرهای ماجراجویی. کاوش چیزهای جدید و هیجان انگیز. درک شدن. وقتی افراد دانش و هوشمندی وی را تحسین می کنند. مطالعه. رابطه زناشویی. وقت برای تفکر.

ISFP

اجازه اینکه بدون هیچ قضاوتی خودِ واقعی اش باشند. مورد تحسین بودن برای آنچه که هست. مکررا به وی یادآوری شود که دوست داشتنی است. هدایا و شگفتانه های کوچک از طرف کسانی که مورد توجه وی هستند. احساس بی خیالی و سبکباری. بودن با افراد مورد علاقه. موسیقی خوب. همه چیزهای طبیعت.

ESFP

مورد تحسین و تجلیل قرار گرفتن. امکان اینکه بدون هیچ قضاوتی خودش را زندگی کند. موجب خنده و لذت دیگران شدن. دیدن نیمه روشن هر وضعیتی. داشتن ارتباط خوب و سرگرمی با افراد مورد علاقه . لذت بردن از زندگی بدون داشتن استرس در خصوص مسئولیت هایش. داشتن علائق مشترک با دیگران. محبت.

شادمانی و تیپ های MBTI

 

ترجمه از personalitygrowth

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz