چگونه شاخص های کلیدی عملکرد را برای ارتقا سود و بهره وری تعریف کنیم؟ - بهینگی

چگونه شاخص های کلیدی عملکرد را برای ارتقا سود و بهره وری تعریف کنیم؟

اشتراک گذاری :
چگونه شاخص های کلیدی عملکرد را برای ارتقا سود و بهره وری تعریف کنیم؟

سود و بهره وری شخصی وجه تمایز میان افرادی است که در زمینه های انتخابی خود موفق و سربلند می شوند و در این میان افرادی نیز از این امر مهم باز می مانند. افراد موفق چگونگی بهره مندی از حداقل زمان را جهت کسب نتایج عالی آموخته اند. افزایش سود و بهره وری از جمله اقدامات مهمی است که برای دستیابی به اهداف شخصی و حرفه ای و بروز یک موفقیت چشمگیر صورت می گیرد. در ادامه مطلب اهم شاخص های کلیدی عملکرد را برایتان شرح می دهیم.

شاخص های کلیدی عملکرد برای ارتقا سود و بهره وری

در هر حال جهت دستیابی به سطح بالای بهره وری و منفعت شغلی به یازده توصیه کلیدی ذیل باید عمل کرد.

۱- اهداف واضح و درستی را در نظر بگیرید و آن ها را مکتوب نمایید

باید بدانید که بهره وری و منفعت بالا نیازمند مشخص کردن اهداف روشن است. در عین حال هدف گذاری یکی از مهم ترین بخش های برنامه ریزی مشاوره ای است. شما باید به این امر مهم واقف باشید که هدف باید کاملا مشخص و قابل ارزیابی باشد تا هدایتگر عملکرد شما شود.

چگونه شاخص های کلیدی عملکرد را برای ارتقا سود و بهره وری تعریف کنیم؟

شما باید آرمان ها و باورهای درونی تان را منعکس کنید و تا جایی که می توانید، جهت برآورده شده آن ها تلاش کنید. هدف و ارزش های شما باید با هم همخوانی داشته باشند و در نهایت، هدف باید محدود به زمان مشخصی باشد و برای این که حالت واقعی به خود بگیرد باید مکتوب باشد. بنابراین هر چه هدف تان مشخص و روشن تر باشد، احتمال ارتقاء بهره روی تان در مدت زمان اندک بسیار بالاست.

بیشتر بخوانید:  تعیین اهداف فردی : برنامه ریزی برای همه عمر

۲- برنامه ریزی عملی و منسجمی را یادداشت نمایید

بعد از انجام مرحله اول اگر می خواهید سود و بهره وری تان به میزان زیادی افزایش یابد، شما می بایست یک برنامه ریزی عملی و منسجمی را برای دستیابی به هدف خود یادداشت نمایید. در واقع در ازای هر یک دقیقه که برای تهیه یک برنامه ریزی دقیق سپری می کنید، شما می توانید ده دقیقه در اجرا زمان صرفه جویی نمایید.

تهیه یک فهرست از برنامه ریزی منسجم

در این میان، شما می بایست فهرستی از تمام کارهایی که برای دستیابی به هدف تان لازم دارید، تهیه نمایید. روزانه فهرستی را از کارهایی که تا پایان روز باید انجام دهید را تدارک ببینید و همیشه بر مبنای این فهرست عمل کنید. روی برنامه ریزی خودتان با دقت و تمرکز هر چه بیشتر فکر کنید، چون این دقت و تمرکز باعث می شود تا در مسیر اصلی حرکت کنید.

در ضمن با این کار مدرکی را برای دستاوردها و موفقیت های خود در اختیار خواهید داشت. زمانی که این توصیه را برای پیشرفت کاری تان در نظر بگیرید ۱۰۰ درصد به نتایج چشمگیری خواهید رسید. تهیه یک فهرست از برنامه ریزی منسجم و عمل کردن به هر یک از آن ها روزانه ۲۵ درصد یا بیشتر به بهره وری و منفعت شغلی و تجاری تان می افزاید.

۳- اولویت های کاری و شخصی تان را به طور آشکارا تعیین نمایید

چگونه شاخص های کلیدی عملکرد را برای ارتقا سود و بهره وری تعریف کنیم؟

سومین اقدام مهم و کلیدی، تعیین و تشخیص اولویت هاست که باید در فهرست برنامه ریزی خود آن ها را تهیه کنید. قبل از این که دست به کار شوید باید فهرست خودتان را با دقت بررسی نمایید. کارهای پرارزش مهم منجر به ایجاد نتایج فوق العاده می شود. در حالی که کارهای نه چندان مهم و با ارزش از نتیجه چندان مطلوبی برخوردار نخواهند بود یا دارای نتایج معدود و محدودی می باشند.

۴- روی کارتان دقت و تمرکز لازم را داشته باشید و هرگز اجازه ندهید تا حواستان پرت شود

در این مرحله، کار و حرفه ای را با ارزش بالا انتخاب نمایید و بلافاصله برای ایجاد موفقیت روی آن تلاش نمایید و به قدری در انجام آن کار اصرار بورزید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. توجه و دقت هرچه بیشتر روی یک کار و تمام کردن آن به نحو احسن موجب می شود که کارتان را سریع تر به اتمام برسانید.

زمانی که با تمام وجود روی کارتان دقت و تمرکز کنید، شما خواهید توانست در زمان خود تا ۸۰ درصد صرفه جویی نمایید.

۵- بر مدت زمان کاری خود بیفزایید

در این میان زمان استراحت های خودتان را بیشتر نمایید. زمانی که روزتان را زودتر آغاز می کنید و کمی دیرتر در پایان روز دست از کار می کشید، یکی از بالاترین بهره وری ها و مزایای کاری را به خود اختصاص داده اید. زودتر شروع کردن و دیرتر تمام کردن به طور روزانه موجب می شود که هم در صبح و هم در شب با ترافیک کمتری مواجه شوید و در عین حال این کار باعث می شود بدون لطمه زدن به نحوه زندگی تان، روزی دو یا سه ساعت بهره وری کاری بیشتری داشته باشید.

شما باید مدت زمان استراحت خودتان را مشخص کنید. حتی می توانید این مورد را با تعطیلات آخر هفته خود منطبق سازید. در طی آن روزهای تعطیل و حتی مرخصی های کاری، اصلا به کار و ارتقا آن فکر نکنید. در این مدت به بخش های دیگر زندگی تان رسیدگی کنید. با این حالت شما می توانید ذهن و افکارتان را شفاف تر کنید و بر انرژی های خود بیافزایید. از افزایش بهره وری و مزیت کاری که نصیب تان می شود شگفت زده خواهید شد.

بیشتر بخوانید:  توسعه ی مسیر شغلی!

۶- در زمینه کاری تان جهت رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش بیشتری نمایید

با تمام وجود باید روی کارتان دقت و تمرکز داشته باشید. محیط کار را به یک محیط آموزشی که در آن معاشرت و گپ زدن با دیگران امر قابل پذیرش است، تبدیل نکنید؛ بلکه باید در محل کارتان حواستان را شش دانگ روی انجام کارهای خود جهت رسیدن به پیشبردهای منسجم جمع کنید.

بسیاری از افراد که از این قاعده پیروی نموده اند به راحتی توانسته اند بهره وری و مزایای کاری شان را دو برابر کنند و سریع تر از زمانی که فکرش را می کردند به هدف شان دست یافته اند.چگونه شاخص های کلیدی عملکرد را برای ارتقا سود و بهره وری تعریف کنیم؟

۷- بر سرعت عمل خود در حین کار کردن بیافزایید

در محل کارتان به واسطه دستیابی به سرعت بالاتر جهت انجام فعالیت های خود احساس اضطرار کنید. پس از اتمام کارهای تان به سرعت به سراغ کار بعدی بروید. با سرعت مسیری را انتخاب نمایید که بتوانید سریع تر به خواسته های درونی خود برسید.

۸- هوشمندانه تر و با انسجام بیشتر کار کنید

به ارزش کاری که انجام می دهید توجه و دقت نمایید. با توجه به اهمیت میزان ساعات کاری، نکته قابل توجه دیگر کمیت و کیفیت کاری است که انجام می دهید. بار دیگر هرچه برای کارهای پرارزش تر زمان بیشتری را صرف نمایید به نتایج عالی و بزرگتر دست پیدا خواهید کرد.

۹- کارتان را با نحوه مهارت تان هماهنگ نمایید

مهارت و تجربه از جمله عوامل مهم در ایفای نقش یک نتیجه مطلوب محسوب می شوند؛ بنابراین اگر در کارتان از مهارت و تجربه های بیشتری برخوردار باشید با سرعت می توانید به نتیجه خوشایند برسید. این نکته را باید مد نظر داشته باشید که همیشه باید تلاش کنید به خصوص در کار مهمی که انجام می دهید باید برای آن بهای زیادی قائل شوید تا بتوانید طی یک رفتار تاثیر گذار به نتایج مهیج و موثر دست پیدا کنید.

۱۰- کارهای تان را تقسیم نمایید

فعالیت های مشابه را در یک گروه منسجم نمایید و تمام آن ها را به اتفاق هم تکمیل کنید. به عنوان مثال در یک زمان مشخص با افرادی که لازم است تماس تلفنی برقرار کنید و حتی اسلایدهایی را که برای ارائه محصولات خود لازم دارید، در یک زمان تهیه کنید.

۱۱- از تعداد اقدام های متعدد خود بکاهید

چندین بخش از کارتان را کنار هم قرار دهید و از اقدامات گوناگون خود بکاهید. هرجا که امکان دارد از انجام دادن کارهای کم اهمیت و پیش پا افتاده امتناع ورزید.

چگونه شاخص های کلیدی عملکرد را برای ارتقا سود و بهره وری تعریف کنیم؟رقیب خود باشید

کارتان را به مسابقه ای تبدیل نمایید به این معنا که روزانه با خودتان قرار بگذارید که با خودتان در انجام کارتان مسابقه بدهید، در حالی که باید برنده این مسابقه خود شما باشید در این صورت بررسی کنید که چند کار مهم را انجام می دهید.

برای خود یک برنامه ریزی اورژانسی در نظر بگیرید و سعی کنید که زودتر از زمان اضطراری آن را به اتمام برسانید. در این میان بررسی کنید که در یک فرصت اندک چقدر کار بیشتر می توانید انجام دهید. از تصویر سازی برای هدایت عملکرد کاری خود استفاده کنید. به این معنا که خودتان را به عنوان یک شخص مولد در نظر بگیرید که در دقایق اوج کاری در حال کسب بهره وری و مزایای کاری زیادی است. با این روش خواهید توانست تا همه کارها را با روش درست انجام دهید.

بیشتر بخوانید:  بهره وری فردی: سه عادت روزانه و راهکار کاربردی

شاخص های کلیدی عملکرد چه بازخوردی خواهد داشت؟

با برخورداری از یازده عملکرد کلیدی خواهید توانست در مدت زمان کوتاهی با توجه به عملکرد درست و منطقی به نتایج زیاد بواسطه بهره مندی از شور و هیجان فراوان برسید. خودتان را در پنج سال دیگر در همین زمان در نظر بگیرید، بنابراین به این باور خواهید رسید که به عنوان یک شخص بسیار موفق و شاخصی خواهید بود که بیشترین سود و بهره وری شغلی را کسب نموده است.

با توجه به تصویر سازی درست متوجه خواهید شد که طرز کارتان باتوجه به بررسی های دقیق کاری و نوع برخورد صحیح تان با همکاران خود بسیار متفاوت و ثمربخش خواهد بود. از این تصویر به عنوان راهنمای عملکرد خود استفاده نمایید.

حال با توجه به در نظر گرفتن این تصاویر و اندیشه های درونی به سوالات زیر جواب دهید که:

  • به چه دانش و مهارت های دیگری نیاز دارم تا بتوانم بر میزان سود و بهره وری کاری ام بیافزایم تا در بهترین اوضاع و شرایط کاری قرار بگیرم؟
  • به کار گیری کدام عادت و رفتار به من کمک می کند تا بهره وری کاری خود را افزایش دهم تا بتوانم با تمرکز هر چه بیشتر روی رفتارم نظم و ترتیب را وارد کاری کنم و از استحکام و استمداد بیشتری برخوردار شوم؟

شما باید روزانه به دنبال راهکارهایی باشید که بر میزان سود و بهره وری تان بیافزاید. مطمئن باشید بهره وری که نصیب تان می شود فوق العاده خواهد بود.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz