سبک تفکر خود را چگونه تشخیص دهیم؟ - بهینگی

سبک تفکر خود را چگونه تشخیص دهیم؟

396
0
اشتراک گذاری :
سبک تفکر خود را چگونه تشخیص دهیم؟

درست مثل اینکه ما که ترجیح شخصیتی برای درونگرایی و برونگرایی داریم؛ به همین ترتیب سبک تفکر در مورد مسائل را ترجیح می دهیم. به طور معمول ما با مسائل به روش درست و امتحان شده ای که با آن راحت هستیم، مواجه می شویم. ما حتی نمی دانیم که سبک تفکری داریم، زیرا این خود ما هستیم که به روش های مختلفی فکر می کنیم. درحقیقت ممکن است ما شش یا هفت سبک مختلف برای تفکر داشته باشیم.

سبک تفکر خود را چگونه تشخیص دهیم؟

تیمهای موفق و سبک تفکر

دانستن اینکه چه طور فکر می کنید و چه طور هم تیمی هایتان فکر می کنند، برای گروه هایی که باید به طور موثر با یکدیگر کار کنند، بسیار ضروری است.
هنگامی که شما تیم های موفق را بررسی می کنید، مادامی که آن ها سبک های تفکر متنوعی داشته باشند، عملکردشان بهتر خواهد بود.

تحقیقات نشان داده اینکه تیم ها چه طور با یکدیگر فکر کنند، عملکرد آن ها را بیشتر تعیین می کند. بنابراین به جای تخصیص گروه ها، بر پایه ویژگی های شخصیتی و مهارت ها و نقاط قوت، مدیران ممکن است خواستار ارزیابی نحوه تفکر اعضای بالقوه تیم باشند.

بیشتر بخوانید:  سبک تفکر تیم را چگونه طراحی کنیم؟

سبک تفکر خود را چگونه تشخیص دهیم؟

خودارزیابی سبک تفکر

سبک تفکر چیست؟ براساس ارزیابی های پیرسون، سبک های تفکر عادات مثبتی هستند که برای تقویت تفکر انتقادی، حل مشکل و تصمیم گیری نقش دارند. در حالیکه سبک تفکر کسی بهتر از دیگری نیست. بلکه تعادلی از سبک های مختلف است که نتیجه آن تصمیم گیری بهتر خواهد شد.
ابزار خودارزیابی آنلاین پیرسون نشان می دهد افراد چگونه از هفت رویکرد مختلف تفکر استفاده می کنند:

تحلیلی: تفکر روشن، منظم و منطقی
کاوش گر: کنجکاو، هوشیار و علاقه مند به جهان پیرامون
خردمندانه: محتاطانه، فروتن، بازتابی و استراتژیک
آزاد اندیش: از نظر فکری آزاد و منصف
سیستمی (نظام مند): مفهومی، فرایند گرا و شهودی
به وقت: کارآمد، قابل اعتماد و مسئولیت پذیر
حقیقت جو: مستقل، سخت فکر و دارای شک و تردید نسبت به مسائل

وبسایت ThinkWatson خود ارزیابی آنلاینی دارد سبک تفکر خود را چگونه تشخیص دهیم؟که شما می توانید به طور رایگان امتحان کنید. دانستن سبک تفکر به شما کمک خواهد کرد که به مسائل تان نزدیک شده و با طرز فکر درست تصمیم گیری کنید.

از خود بپرسید بین سبک های تفکر فوق، کدام یک از این ها، سبک تفکر همیشگی تان را به بهترین نحو تشریح می کند؟

کلاه تفکر

کارشناس دیگری، ادوارد دی بونو، سبک تفکر را از نظر شش کلاه رنگی تشریح می کند. با مفاهیمی که دی بونو در کتاب “شش کلاه تفکر” منتشر کرده است، شما می توانید با گذاشتن کلاه های خیالی شش دیدگاه مختلف به یک مساله داشته باشید.

این روش به شما کمک می کند که مسائل تان را خیلی ماهرانه بررسی کنید تا از سبک تفکر عادت کرده رهایی یابید. شش کلاه تفکر روش قدرتمند برای تیم هاست تا از زوایای مختلف به مسئله نگاه کنند. استعاره کلاه های مختلف تفکر به مردم کمک می کند تا دیدگاه های متناوب و حتی رقابتی پیدا کنند.
شش کلاه تفکر دی بونو عبارتند از:

۱- کلاه سفید: حقایق و تصاویر

شخصی که در جلسه این کلاه را به سر دارد بر داده های موجود تمرکز می کند. به اطلاعاتی که دارید، نگاه می کند و می بیند که از آن، چه چیزی بدست می آید. کلاه سفید کمک می کند به دنبال شکاف ها در اطلاعاتتان در مورد آن مسئله باشید و یا سعی کنید این شکاف ها و کمبودها را بپوشانید و یا به آنها توجه بیشتر کنید. این جایی است که شما رویه های پیشین مسئله را دوباره تجزیه و تحلیل کنید و سعی کنید از داده های پیشین نتیجه گیری کنید.

۲-کلاه قرمز: دیدگاه احساسی

با پوشیدن کلاه قرمز، به مشکلات با استفاده از شم و یا نیمه راست مغز (قسمت خلاق و هنری مغز) و احساسات نگاه می کنند. همچنین سعی کنید تا فکر کنید که دیگر افراد، چگونه به طور احساسی به این مسئله، واکنش نشان خواهند داد. سعی کنید واکنش های افرادی که کاملا استدلال شما را نمی دانند، درک کنید.

بیشتر بخوانید:  نیم کره ی راست و چپ: دیدگاه افراد در مورد نیم کره ی راست
۳– کلاه سیاه: وکیل مدافع شیطان

با استفاده از کلاه سیاه، به نقاط بد مسئله نگاه کنید. کلاه سیاه هوشیارانه و تدافعی به مسئله نگاه می کند و سعی می کند ببیند که چرا ممکن است مسئله موفقیت آمیز نباشد. این نگاه بسیار مهم است چون نقاط ضعف را در یک برنامه برجسته می کند. به شما این امکان را می دهد تا آنها را حذف کنید، تغییرشان دهید، یا برنامه هایی را برای رو در رو شدن با مشکلات احتمالی آماده کنید. تفکر کلاه سیاه، به برنامه ریزی جدی تر و منعطف تر کمک می کند. همچنین به شما کمک می کند تا قبل از اینکه دست به اقدام بزنید، کاستی ها و ریسک ها را شناسایی کنید.

تفکر کلاه سیاه، یکی از مزایای این تکنیک است چون خیلی از افراد موفق، عادت دارند به طور مثبت فکر کنند به طوری که اغلب نمی توانند مشکلات را از قبل ببینند که موجب می شود آنها در مقابل مشکلات آماده نباشند.

۴- کلاه زرد: جنبه مثبت

کلاه زرد به شما کمک می کند تا به طور مثبت فکر کنید. یک دیدگاه خوش بین دارد که به شما کمک می کند تا تمام مزایای تصمیم را ببینید و ارزیابی کنید. همچنین تفکر کلاه زرد به شما کمک می کند تا وقتی که همه چیز سخت و درهم به نظر می رسد، کم نیاورده و به کار ادامه دهید.

۵- کلاه سبز: جنبه منفی

کلاه سبز نشانه خلاقیت است. با این تکنیک می توانید راه حل های خلاق را برای یک مشکل توسعه دهید. این یک راه آزاد تفکر است که در آن، انتقاد کمی، از ایده ها می شود. در اینجا طیف کاملی از ابزارهای خلاق می توانند به شما کمک کنند.

۶- کلاه آبی: دیدگاه سازماندهی

کلاه آبی نشانه ی کنترل فرآیند است. این کلاهی است که توسط افرادی که رئیس جلسه هستند، پوشیده می شود. وقتی ایده ها، بی نتیجه می شوند و موجب بروز مشکلات می شوند، آنها فعالیت را به سمت کلاه تفکر سبز سوق می دهند. وقتی به برنامه های احتمالی نیاز است، آنها نیاز به کلاه تفکر سیاه و غیره دارند.

 

سبک تفکر خود را چگونه تشخیص دهیم؟
تعویض کلاه ها دسته کم به طور استعاری و موقت کار آسانی است. تجربه می تواند به طور چشمگیری موجب تغییر دیدگاه هایمان شود.

برخی از مزایای کلیدی شش کلاه تفکر عبارتند از:

_ با تعویض کلاه ها می توانید جنبه های فکریتان را تغییر دهید.
_خیلی آسان تر است که از مردم بخواهیم کلاه دیگری را بپوشند تا اینکه به آن ها بگوییم تفکرشان را تغییر دهند.
_شما می توانید زمان جلسات که صرف بحث کردن می شود را کاهش داده و در عوض در گفت و گو های سازنده شرکت کنید.
_ شما می توانید بین نیاز به سبک های مختلف تعادل ایجاد کنید.

سری به سایت دی بونو (اینجا و اینجا) بزنید. کلاه شما چه رنگی است؟

 

الگوی تفکر دو بعدی

روشی که به مسائل فکر می کنیم و تصمیم می گیریم، پیچیده است، شاید خیلی بیشتر از اینکه به سادگی، شش یا هفت سبک مجزا را تعیین کنیم.
مقاله جالبی در این مورد توسط نشریه بررسی کسب و کار هاروارد وجود دارد: سبک تفکر شما چگونه است؟

بخشهایی از این مقاله را در ادامه بررسی می کنیم.

” اما در بازار امروز، باهوش ترین شرکت ها آنهایی نیستند که در رقابت، خیلی زیاد تولید می کنند. در عوض، این سازمانها خیلی بیشتر فکر می کنند؛ در حالی که ابزارهای زیادی وجود دارد که به ما سریعا کمک می کند بفهمیم هم تیمی ها (اعضای تیم) چه کاری انجام می دهند، اما سخت تر است که بگوییم چگونه آنها فکر می کنند.”

یکی از ابعاد همکاری نیز همراستا نمودن افراد در کاری است که انجام می دهند. اما بعدهای دیگری نیز وجود دارد که افراد را از نظر سبک تفکر نیز همراستا کند. پس بعد از مدتی همکاری و آزمون و خطا، نویسندگان یک روش سه مرحله ای گسترش دادند که نتایج عملی و معنادار ارائه می کند.

روش سه مرحله ای شناسایی سبک تفکر:

۱-تمرکز: اولین مرحله شناسایی تمرکز فکری شما در یک زمینه یا شرایط مشخص است. آیا شما بیشتر به ایده ها، فرایندها، اقدامات یا روابط توجه می کنید؟
۲-گرایش: گام بعدی اینست که به گرایش فکری تان توجه کنید. به کلان توجه دارید یا به خرد. به تصویر بزرگ توجه دارید یا به جزییات.
۳- ترکیب تمرکز و گرایش: قدم سوم ترکیب این دو بعد است اینکه بررسی کنید سبک تفکر شما در کار یا در هر محل دیگری چگونه است.

سبک تفکر خود را چگونه تشخیص دهیم؟

گرایش به کلی نگری:

تفکر اکتشاف گر: ایجاد ایده های نوآورانه
تفکر برنامه ریز : طراحی سیستم های اثربخش
تفکر انرژی دهنده : بسیج افراد به سمت انجام کارها
تفکر ارتباط دهنده : به فکر ایجاد یا تقویت ارتباطات

گرایش به جزئی نگری:

تفکر متخصص: دست یابی به عینیت و آگاهی
– تفکر بهینه ساز: بهبود بهره وری و کارایی
تفکر سازنده: تکمیل کردن و به نتیجه رساندن
تفکر مربی: پرورش افراد و استعدادهای آنها

بیشتر بخوانید:  فرایند مدیریت استعداد چگونه انجام می شود؟

نتیجه

کاملا واضح است اگر بخواهیم تیمی تشکیل بدهیم که به خوبی با یکدیگر همکاری کنند، در حالی که به هم راستایی در جهت هدف توجه داریم باید در تفکر نیز تنوع داشته باشیم.
طبق گفته های نویسندگان:

“به عنوان یک نمونه در دنیای واقعی، تیم رهبری شرکتی سبک های تفکر خود را به عنوان مدیران و رهبران شناسایی کرده اند. با توجه به نتایج، آنها متوجه شدند که تیم پر از تفکر اکتشاف گر، تفکر انرژی دهنده و تفکر سازنده است، اما تعداد کمی تفکر برنامه ریز و بهینه ساز دارند. در واقع تفکر کل نگر، اکتشاف گر و تفکر عملگرا در تیم پر رنگ تر از تفکر فرایند گرا بود. تیم در خلق ایده های جدید و بسیج افراد برای انجام آنها قوی بود، اما در جزئی نگری و اجرای بهینه ایده ها ضعیف بود.”

اینکه بتوانیم سبک تفکر را به دقت تعریف کنیم، موضوع اصلی نیست؛ وقتی با افرادی در حال همکاری هستیم و سطح آگاهی خود را از سبک تفکر بالا ببریم، به طور شگفت آوری سود می بریم. این خودش به تنهایی به ما کمک می کند که خودمان و دیگران را بهتر درک کنیم.

سبک تفکر خود را چگونه تشخیص دهیم؟

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 2٫00 out of 51 vote, average: 2٫00 out of 51 vote, average: 2٫00 out of 51 vote, average: 2٫00 out of 51 vote, average: 2٫00 out of 5

میانگین امتیاز 2٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz