ساختار وبسایت خود را سازماندهی کنید: آموزش وبمستری گوگل (درس پنجم) - بهینگی

ساختار وبسایت خود را سازماندهی کنید: آموزش وبمستری گوگل (درس پنجم)

39
0
اشتراک گذاری :
ساختار وبسایت خود را سازماندهی کنید: آموزش وبمستری گوگل (درس پنجم)

به عنوان یک وبمستر حتما می خواهید که کاربران براحتی و بسرعت بتوانند در وبسایت شما بگردند تا محتوای موردنظر خود را پیدا کنند. همچنین می خواهید تا موتورهای جستجو براحتی در سایت بخزند!(Crawl) و محتوای وبسایت شما را شناسایی کنند. برای اینکه به این دو خواسته خود برسید بایستی ساختار وبسایت خود را به درستی تشکیل دهید.

ساختار وبسایت : شفاف و منطقی

همه‌ی سایتها یک صفحه اصلی یا خانه (root or home page) دارند. صفحه اصلی اغلب پربازدیدترین صفحه وبسایت خواهد بود. ضمن اینکه اولین صفحه است که مخاطبین می توانند در سایت بگردند. در صفحه اصلی با استفاده از نوار پیمایش یا منوی سایت به مخاطبین کمک می کنید تا در صفحات مختلف سایت بگردند. نوار پیمایش یا منویی خوب است که بتواند بخشهای مهم و دسته های اصلی وبسایت شما را مشخص کرده، محلی که بازدیدکننده در آن قرار دهد را به روشنی نشان دهد، ساختار سلسله مراتبی، شفاف و منطقی داشته باشد

ساختار وبسایت خود را سازماندهی کنید: آموزش وبمستری گوگل (درس پنجم)

دسته های رایج در نوار پیمایش سایت ها عبارتند از : صفحه اصلی(خانه)، اخبار و تماس با ما. نوار پیمایش یا منوی سایت در  قسمتهای بالایی هر صفحه وبسایت قرار می گیرد تا به راحتی در دسترس مخاطبین باشد.

بیشتر بخوانید:  مخاطبین وبسایت را بشناسید : دوره آموزشی وبمستری گوگل ( درس سوم )

آدرس صفحات وبسایت چگونه باشد؟

بهتر است از آدرس هایی استفاده کنید که خودشان اطلاعاتی دارند(informative URLs). وقتی کاربران عبارتی را جستجو می کنند، آدرس صفحه نشان میدهد آیا محتوای موردنظر آنها در نتیجه جستجو قرار دارد یا نه.  به عنوان مثال کدامیک از آدرس های زیر اطلاعات بیشتری می دهد :

معلوم نیست، مثل هندوانه در بسته است!
این آدرس اطلاعات بیشتری می دهد. ساختار آدرس نشان می دهد که مقاله ای درباره کمیاب ترین کارتهای بسیبال است. همچنین به مخاطبین می گوید که مقالات وبسایت در پوشه articles قرار گرفته است.
با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz