زندگی نامه آلفرد آدلر - بهینگی

زندگی نامه آلفرد آدلر

146
0
اشتراک گذاری :
زندگی نامه آلفرد آدلر

زادگاه

آلفرد آدلر در۷ فوریه ۱۸۷۰ در حومۀ وین به دنیا آمد. پدرش تاجری موفق بود و آدلر در محیطی مساعد بزرگ شد که هرچه می خواست در اختیارش بود. او در نزدیکی وین زندگی می کرد، شهری که در آن زمان از مراکز فرهنگی اروپا بود. آنها ۷ برادر و خواهر بودند و آدلر فرزند دوم بود. آدلر از دوران کودکی خاطره خوبی ندارد، زیرا به راشیتیسم مبتلاء شد و به همین دلیل کند بود و تا ۴ سالگی نمی توانست راه برود.

او خودش را ریز و درشت می دانست. همچنین، با برادر بزرگش رقابتی شدید داشت. ظاهرا برادر بزرگش هیکل خوب و رفتاری نمونه داشت. به نظر می رسید که مادرش پسر بزرگتر را به او ترجیح می دهد وقتی برادر کوچکتر به دنیا امد، توجه مادر به او جلب شد. همه اینها باعث شد تا آدلر به پدرش نزدیک شود و با او رابطه خوبی داشته باشد. پدرش نیز روی آدلر حساب می کرد و از او انتظارات بزرگی داشت.

پیدایش تفکر مرگ-اندیشزندگی نامه آلفرد آدلر

وقتی آدلر سه ساله بود شاهد مرگ برادر کوچکش در تختخواب کناری خود شد. دو بار هم در خیابون ماشین به او زد که هر دو بار با مرگ فاصله زیادی نداشت. اینها باعث شدند که به شدت از مرگ بترسد. این ترس زمانی شدت یافت که در ۵ سالگی سینه پهلو کرد و تا یک قدمی مرگ رفت او حتی شنید که دکتر به پدرش می گوید: « پسرتان رفتنی است.» همه اینها باعث شدند که در او وسواس مرگ به وجود آید و در واقع (مرگ – اندیش) شود او تصمیم گرفت که پزشک شود زیرا فکر می کرد که با این شغل می تواند مرگ را به چالش بکشد.

دوران تحصیل

به رغم همه اینها آدلر، کودکی اجتماعی و خوش اخلاق بود که مردم را از صمیم قلب دوست داشت و این ویژگی را تا آخر عمر نیز حفظ کرد او در مدرسه شاگرد زرنگی نبود مخصوصا در ریاضیات حتی یکی از معلمان به پدرش توصیه کرد که اورا به شاگردی نزد یک کفاش بگذارد زیرا برای هیچ کار دیگری استعداد ندارد اما به هر طریقی او در درسهایش بهتر و بهتر شد و مخصوصا در ریاضی بسیار خوب درخشید.

آرزوی آدلر در کودکی به واقعیت تبدیل شد به این صورت که در ۱۸۹۵ از دانشگاه وین مدرک پزشکی گرفت. او ابتدا چشم پزشکی خواند و بعد به پزشکی عمومی تغییر رشته داد و سرانجام به خواندن روان پزشکی پرداخت. دو سال بعد از فارق تحصیلی، با یک زن ثروتمند روس، رایسا اپستاین، ازدواج کرد. رایسا برای تحصیل به وین آمده بود. او عقاید سوسیالیستی داشت و احتمالا تحت تأثیر وی بود که آدلر یک سال پس از ازدواج، مقاله ای به چاپ رساند که به شرایط شغلی دشوار خیاطان مستقل و نیاز به خدمات پزشکی برای فقیران می پرداخت.

همکاری با فرویدزندگی نامه آلفرد آدلر

آدلر کتاب تحلیل رویای فروید را خواند و در دفاع از آن یک مقاله نوشت به همین علت، فروید از وی دعوت کرد تا در سال ۱۹۰۲ به انجمن روان کاوی وین ملحق شود. آدلر این دعوت را قبول کرد و به این ترتیب به یکی از همکاران فروید تبدیل شد او در ۱۹۱۰، ریاست انجمن روان کاوی وین را بر عهده گرفت. درست یک سال پیش از انشعاب رسمی از کمپ فرویدی ها به نظر می رسد که پیوستن آدلر به این گروه از همان اول اشتباه بود زیرا با فروید جنبه های مشترک زیادی نداشت.

شهرت در میان دانشجویان و معلمان

آدلر در جنگ جهانی اول به عنوان پزشک ارتش خدمت کرد. بعد از پایان جنگ، بنا به درخواست دولت اتریش، چندین کلینیک توان بخشی کودکان تأسیس کرد. این کار یکی از اولین تلاش های آدلر برای به کار بردن نظریه خود در مسائل مربوط به تربیت کودک، آموزش و پرورش و سایر مسائل زندگی روزمره بود. بسیاری از کتاب ها، مقالات و سخنرانی های وی خطاب به معلمان و مردم عادی است. شهرت آدلر به سرعت فراگیر شد و در وین، تعداد بسیار زیادی از دانشجویان، دوستان و طرفداران به دورش حلقه زدند.

در ۱۹۲۶ آدلر به امریکا سفر کرد و مورد استقبال گرم معلمان و مربیان مختلف قرار گرفت در ۱۹۲۷ استاد دانشگاه کلمبیا شد و در سال ۱۹۳۲ استادی روان شناسی پزشکی را پذیرفت. به سال، ۱۹۳۵ آدلر تصمیم گرفت، برای همیشه در آمریکا بماند. یکی از دلایل اصلی این کار به قدرت رسیدن نازیها در اروپا بود.

او در ۲۸ مه ۱۹۳۷ در اثر حمله قلبی در گذشت.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz