هفت سوال کلیدی در خصوص زندگی، شغل و تجارت (قسمت دوم) - بهینگی

هفت سوال کلیدی در خصوص زندگی، شغل و تجارت (قسمت دوم)

اشتراک گذاری :
هفت سوال کلیدی در خصوص زندگی، شغل و تجارت (قسمت دوم)

بهینگی در قسمت قبلی این موضوع، تعریفی از زندگی، شغل و تجارت را به روشنی بیان نمود. در این قسمت، بهینگی قصد دارد به قابلیت ها و توانایی فرد برای مقابله با موانع پیش روی اهداف شغلی بپردازد.

قابلیت های برتر خود را شناسایی کنید

هر یک از شما از توانایی ها و استعدادهای منحصر به فردی برخوردار می باشید. چنانچه اگر بتوانید آن ها را به درستی توسعه و ارتقا دهید، خواهید توانست برای دستیابی به تمام اهداف درونی خود در زندگی و شغل تان از آن ها استفاده نمایید. اگر متعهد بر احاطه روی زندگی خود می باشید یا اگر می خواهید خواسته های دیرینه خودتان را تحقق ببخشید، حتی اگر قصد دارید در کار و حرفه تان به موفقیت های بزرگ برسید، باید از این استعداد ها و قابلیت های خود استفاده کنید و با تمام وجود بر نقاط قوت و برتری خودتان بیافزایید.

علائم تشخیص درست بودن واکنش

به کمک پنج علائم زیر می توانید به درست بودن یا نبودن حرکت خود پی ببرید. بنابراین زمانی که فعالانه به زمینه ای می پردازید تا از استعدادها و قابلیت های خود استفاده نمایید در نهایت متوجه خواهید شد که:

۱- در آن فعالیت در سطح عالی قرار دارید و عملکردتان به واسطه دستیابی به موفقیت عالی و فوق العاده می باشد.

۲- از کاری که در حال انجامش هستید لذت می برید و آن را به عنوان یک کار خوشایند تلقی می کنید.

۳- تشویق و ترغیب می شوید تا انرژی بیشتری بگیرید، البته امکان دارد ابتدا خسته و فرسوده شوید اما بعد از مدتی انرژی مضاعفی خواهید گرفت و به فعالیت خود ادامه خواهید داد.

۴- انرژی و فعالیت تان به صورت مسری عمل می کند و حتی به اطرافیان تان همین شکل از نیرو را ساطع می کنید.

۵- انگیزه ای در ذهن شما جرقه می زند تا پیوسته به این توانمندی های خود ادامه دهید و همچنان به مهارت های تان بیافزاید و آن ها را در سطح عالی قرار می دهید. برای کسب قابلیت های مضاعف از انگیزه های بیشتری برخوردار می شوید تا بتوانید در این راه از استعدادهای تان استفاده کنید. با رشد و ارتقا توانمندی های تان خواهید توانست به اهداف و خواسته های درونی خود جامه عمل بپوشانید.هفت سوال کلیدی در خصوص زندگی، شغل و تجارت (قسمت دوم)

بیشتر بخوانید:  فرسودگی شغلی یعنی چی؟

تبعیت از افراد موفق

اگر به اندازه کافی کوشش خودمان را به خرج دهیم با افرادی آشنا خواهیم شد که به راحتی می توانند طی پیشبرد موفقیت های مان به تعادل در کشف نقاط قوت و نظم و انضباط شخصی مان پی ببرند. بنابراین اگر با این گونه افراد کار کنیم به راحتی می توانیم از شانس تجاری و حرفه ای مطلوب برخوردار باشیم.
زمانی که با شخص یا اشخاصی برخورد دارید که در بسیاری از زمینه ها موفق می باشند، رابطه برقرار کنید و از روش او تبعیت نمایید تا بتوانید با موفقیت های قابل توجهی برسید.

شما با توجه به مشخصات توانایی های خود و میزان پیشرفتی که به آن ها می دهید، می توانید موفقیت کسب کنید، تنها در این زمان است که می توانید موفقیت های درونی و بیرونی تان را تحت رضایت خاطر متوازن کنید.

موانع بزرگ و حساس را از سر راهتان بردارید

یکی از ویژگی های مهمی که در فعالیت های پیچیده درگیر آن می باشید این است که معمولا این فعالیت ها با یکسری موانع و الزاماتی مواجه هستند که بر روی سرعت و انگیزه ای که به واسطه آن ها می خواهید به اهداف تان برسید تاثیرات منفی می گذارند.

برای مثال

ساختن یک کارخانه تولیدی ممکن است به خاطر وجود یکسری دلایل مختلف نظیر عدم دسترسی به خاک و سایر مصالح ساختمانی یا حتی بررسی آب های زیرزمینی به تاخیر بیافتد. حتی این امکان وجود دارد که روزانه مجبور باشید از بزرگراهی عبور کنید که در منطقه بخصوصی از آن بخاطر شلوغی جمعیت، ترافیک سنگینی ایجاد شود یا از سرعت حرکت به میزان زیاد بکاهد. این عوامل می توانند بر روی سرعت حرکت به میزان زیاد بکاهد. این عوامل می توانند بر روی سرعت دستیابی به هدف تان تاثیرات منفی بگذارند. حتی این امکان نیز وجود دارد که شرایطی ایجاد شود تا نتوانید به خواسته های خود دست یابید.

دستابی به اهداف

بنابراین برای این که بخواهید به هدفی که تعیین نموده اید به راحتی برسید، قدم اول آن شناسایی انجام کارهایی است که شما را در برآورده کردن اهداف تان نزدیک تر می کند. بعد از آن، با بررسی هر یک از مراحل، متوجه عوامل محدود کننده اهداف تان خواهید شد.

البته، ناگفته نماند این امکان وجود دارد که در زمان تعیین شده به هدف خود نرسید اما بعد از پشتکار فراوان و بررسی موانع منفی و ضعیف مداخله کننده در دستیابی به اهداف تان به راحتی می توانید تمامی آن ها را برآورده سازید.

بیشتر بخوانید:  انواع و سطوح نوآوری و موانع پیش روی آن

هفت سوال کلیدی در خصوص زندگی، شغل و تجارت (قسمت دوم)موانع مهم و تعیین کننده

پیگیری هر نوع هدف یا اجرای پروژه ای که در حال پیشرفت است حداقل با یک مانع روبرو می شود که سرعت دستیابی شما را به آن هدف و اجرای پروژه مشخص می کند.
حال به نظر شما چه عواملی سرعت دستیابی شما را به اهداف تان مشخص می کند؟

هفت سوال کلیدی در خصوص زندگی، شغل و تجارت (قسمت دوم)

۱- هدف خود را به طور آشکار مشخص کنید و آن را به خوبی بشناسید.
۲- عامل تعیین کننده خود را شناسایی کنید.
۳- برای از بین بردن موانع فکر کنید.

در اینجا لطفا این سوال را از خودتان جویا شوید که چرا تا به حال با وجود فعالیت های زیادی که انجام داده ام به هدفم دست نیافته ام؟

برای مثال

چنانچه اگر هدف تان این است که درآمدتان را به حدود ۵۰ درصد افزایش دهید بنابراین چرا به این سطح از درآمد نرسیده اید؟ اگر قصد دارید بر آمادگی جسمانی خود بیافزایید پس چرا به طور روزانه ورزش نمی کنید؟ گاهی اوقات وقتی این قبیل سوالات را برای خودتان مطرح می کنید، به پاسخ آن نیز دست می یابید و موانع مهم که سر راه تان است را به راحتی مشخص می کنید و علت عدم دستیابی به اهداف تان را متوجه می شوید.

لطفا به این نکته توجه نمایید

درصد کمی از موانع و مشکلات که سر راه اهداف تان هستند (حدود ۲۰ درصد) خارج از شما قرار دارند. ۸۰ درصد بعدی نیز در خودتان یافت می شود. همین عامل درصدی در شغل و حرفه تان نیز صادق است. به عبارت دیگر، ۸۰ درصد موانع در سازمان و شرکت شما و نه در بیرون از آن یافت می شود.

بنابراین اگر به سطح درآمد مطلوب خود نرسیده اید باید به دنبال زمان یا انگیزه ای برای آن باشید و سوالات مهم و تعیین کننده ای را از خودتان بپرسید. در نهایت به این نتیجه می رسید که پاسخ را در عادت ها، باورها، نگرش ها و نقطه نظرهای خود بیابید؛ چرا که بود و نبود مهارت ها و توانمندی ها نقش اساسی را در یافتن ارزش های والا ایفا می کنند.

واکنش افراد موفق به موانع

هفت سوال کلیدی در خصوص زندگی، شغل و تجارت (قسمت دوم)انسان های موفق همیشه موانع موجود در کار و حرفه شان را در وجود خودشان شناسایی می کنند و بعد از آن در صورت لزوم به دنبال پاسخی در بیرون از خود می گردند، آن ها از فرد سوال می کنند ” دست به انجام چه کاری بزنیم که ما را به عقب بازگرداند ؟ ” یا ” ما در شرکت خود باید چه کاری کنیم که رشد و پیشرفت مان را با محدودیت مواجه نکند؟ ”

زمانی که هدف مهمی را برای خود انتخاب می کنید در ابتدا باید به درون خود توجه نمایید و بعد از آن از درون خود بیرون را نگاه کنید، شما کنترل زمان و رفتار و عملکردهای خودتان را در اختیار دارید. دیدگاه و نگرش پیشرفت شما در دست خودتان است، باید تجارت خود را در کنترل خود داشته باشید، نگرش و انرژی شما نقش اساسی و مهمی در شوق و حرفه تان دارد و نشان می دهد که در زندگی تا کجا می توانید رشد و پیشرفت کنید.

توانایی شما در اثر گذاشتن روی دیگران یا کنترل عوامل بیرونی بسیار محدود است به همین خاطر همیشه با خود شروع کنید، تمامی بحران و چالش های جدید را مورد ارزیابی قرار دهید و از خودتان این سوال را جویا شوید که: ” چه عامل درونی وجود دارد که مانع پیشرفت و پیشبرد اهدافم شده است؟ ”

بیشتر بخوانید:  نظارت و کنترل کارآمد در سازمان : ویژگی ها و چارچوب ها

شما در کدام قسمت از منحنی سیگموید قرار دارید؟

اگر به خوبی دقت کنید متوجه خواهید شد که حرفه ها و تجارت ها از سیکل های قابل پیش بینی تبعیت می کنند، به گونه ای که می توان آن را با چرخه فصول در طول سال مقایسه کرد، بعضی از موسسات و شرکت های اقتصادی از سیکلی که به شکل حرف ” S ” خوابیده است پیروی می کنند که اصطلاحا به آن منحنی سیگموید می گویند.

اکثر فعالیت های جدید در بخش فوقانی واقع در سمت چپ ” S ” شروع می شود که بعد از آن نوبت به حرکت افولی زمان یادگیری می رسد و مجددا حرکت به سمت رشد آغاز می شود و بعد، قبل از این که دوباره راه افول پیدا کند حاالت تراز به خود می گیرد.

هفت سوال کلیدی در خصوص زندگی، شغل و تجارت (قسمت دوم)سیکل هایی که منحنی سیگموید بیان می کند تنها در خصوص مشاغل و تجارت ها صادق نیست، بلکه سیکل حیات محصولات و خدمات، روابط، نهادها و دامنه حیات ملل و حکومت ها را هم توضیح می دهد.

برای چند لحظه دقت کنید تا متوجه شوید که در زندگی، کار و تجارت شما در کدام قسمت از منحنی سیگموید قرار دارد. آیا در خانه ۱ که همان فاز یادگیری است قرار دارید؟ یا آیا در فاز ۲ که همان فاز رشد و پیشرفت می باشد واقع هستید؟ یا در فاز تراز، یعنی قبل از شروع دوباره فاز افول و کنترل قرار دارید؟

ویژگی های هر فاز

در این میان، اجازه دهید تا به هر آنچه که در هر فاز می توانید انتظار داشته باشید نگاه دقیق تری داشته باشیم.

فاز ۱

فاز ۱ یعنی فاز یادگیری، با فعالیت زیاد آغاز می شود. زمانی که کار یا تجارت خود را شروع می کنید با مسائل و فرصت های مناسب مواجه خواهید شد، در این مرحله از ابتکارات جدید برخوردار خواهید شد و دروس و تجربیاتی را به شما می آموزند که جذب این فاز می شوید.

انرژی و زمان زیادی صرف می کنید تا به دستاوردهای مالی و شغلی منحصر به فرد برسید. اغلب فعالیت های تجاری جدید نمی توانند از فاز ۱ جان سالم به در ببرند. این موسسات و شرکت ها فاقد اراده یا ابزاری هستند که بتوانند بقا و دوام خودشان را تضمین نمایند. درصد بالایی از این شرکت های نوپا دچار شکست و تنزل مالی می شوند.

فاز ۲

اگر فاز ۱ را به سلامت پشت سر بگذارید به مرحله رشد و پیشرفت یعنی فاز ۲ وارد می شوید. در این مرحله تجارت و درآمدها رشد می کنند، امکانات چند برابر می شوند و فضای شاد و نوید بخشی را بر فعالیت تجاری حاکم می کنند. این زمان عالی و جایی در کار و حرفه و تجارت است.

بیشتر بخوانید:  ایجاد فضای شاد در محل کار

فاز ۳

در فاز ۳ یعنی مرحله افول و تنزل فروش، درآمد و هیجانات به میزان قابل توجهی پایین می آیند، روحیه بسیاری از شرکت ها و موسسات در این مرحله تضعیف می شود. هیجانی که در فاز ۲ وجود دارد به تدریج در این فاز کاهش می یابد. اکنون امکان دارد این سوال برای شما پیش بیاید که آیا کار و فعالیت مناسبی را اختیار کرده اید؟ آیا می بایست به این کار ادامه دهید یا خیر؟

هفت سوال کلیدی در خصوص زندگی، شغل و تجارت (قسمت دوم)افراد موفق این طور می آموزند که باید سلامت حرفه و تجارت شان را با ارزیابی موضع و موقعیت خود در منحنی سیگموید اندازه بگیرند. این افراد می توانند به سرعت و به طور تاثیرگذار به هر تغییری که بتوانند روی آینده کسب و کار آن ها تاثیر بگذارد، اقدامات لازم را به کار می گیرند.

در قسمت فاز ۱

کیفیت، شجاعت و مداومت به شما کمک می کند تا به اندیشه ای که برای حرفه و تجارت خود دارید، وفادار و در عین حال پر تلاش باقی بمانید. انعطاف در تعیین راهکردها و مورد استفاده قرار دادن آن ها برای برآورده ساختن اندیشه ی درونی نیز یکی از خصوصیات این مرحله می باشد.

در قسمت فاز ۲

از موفقیت رشدی خود نهایت استفاده و بهره را می برید اما باید از نزدیک و به دقت، بازار و اقتصاد و تحولات آن را تحت نظر داشته باشید و هرگز این اجازه را ندهید که موفقیت، شما را مغرور و کوتاه نظر کند. بلکه باید آمادگی آن را داشته باشید تا هر گونه تغییری را که لازم است در کار و حرفه تان ایجاد کنید.

اولین مسئولیت شما در برابر حرفه و تجارت تان این است که تغییرات بازار و تجارت را درک کنید و به طور پیوسته خودتان را با آن منطبق سازید. در حالی که اگر در فاز ۲ قرار دارید باید از میزان درآمد و سود زیادی که می تواند نصیب تان شود، نهایت استفاده را ببرید و بر میزان موجودی خود بیفزایید تا در وقت افول و تنزل مالی و اقتصادی که فاز ۳ می باشد، بتوانید از آن ها استفاده کنید.

در آخرین مرحله

افول و تنزل از راه می رسد. در این مرحله، عادات قدیمی، شخصی و اقدامات تجاری گذشته دیگر متناسب اوضاع و شرایط حال نیست. اگر خودتان را در مرحله فاز ۳ احساس می کنید، باید مطمئن باشید که راه حل ساده ای در مقابل تان قرار دارد.

راه حل مقابله با بحران فاز ۳

شما باید از خودتان سوالات کلیدی حاصل از برنامه ریزی راهبرد شخصی و تجاری را جویا شوید. هدف اصلی این است که فاز ۳ را به فاز ۱ اما جدید بدل کنید و تحولات جدید به وجود آمده در اوضاع و شرایط بازارتان را در نظر بگیرید. در این مرحله یا باید خودتان را با شرایط جدید سازگار کنید یا از گردونه خارج شوید و شکست را بپذیرید.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz