زنجیره تامین یعنی چی؟ - بهینگی

زنجیره تامین یعنی چی؟

360
0
اشتراک گذاری :

زنجیره تامین چیست؟

معادل لاتین زنجیره تامین: Supply Chain

تعریف زنجیره تامین:

زنجیره تأمین متشکل از تمام سازمان‌ها و فرایندهایی است که مستقیم یا غیر مستقیم در تأمین نیازهای مشتری در‌گیر هستند. زنجیره تأمین نه تنها تولید کنندگان و تأمین کنندگان، بلکه حمل و نقل، انبارها، فروشگاه‌ها و خود مشتریان را نیز شامل می‌شود.

تعاریف متعددی از زنجیره تأمین در مقالات ارائه شده است که به طور کلی بسیار مشابه یکدیگر هستند. دو نفر از محققین معروف این حوزه، یعنی چوپرا و میندل در سال ۲۰۰۱ زنجیره تامین را به این صورت تعریف می کنند. زنجیره تأمین تمامی مراحلی است که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در برآوردن سفارش مشتری درگیر می‌شوند. یک تعریف ساده دیگر از زنجیره تامین عبارتست از شبکه ای از تأمین کنندگان، واحدهای تولیدی، انبار و کانال‌های توزیع که به صورت سازمان یافته مواد خام را تهیه نموده، به محصولات نهایی تبدیل کرده و محصولات را بین مشتریان توزیع نمایند.

زنجیره تامین یعنی چی؟

مثال از زنجیره تامین وال مارت

فرض کنید مشتری برای خرید یک ماده شوینده به یکی از فروشگاه های زنجیره ای وال‌مارت مراجعه می‌کند. زنجیره تأمین با حضور مشتری و سفارش ماده شوینده آغاز می‌شود. فروشگاه وال‌مارت مرحله بعدی زنجیره تأمین است که مشتری از آن خرید می‌کند. وال‌مارت قفسه‌هایش را با کالایی پر می‌کند که ممکن است از یک انبار کالای ساخته شده تحت مدیریت وال‌مارت و یا بوسیله یک توزیع کننده طرف قرارداد وال‌مارت تأمین شده باشد. توزیع کننده نیز به نوبه خود اقلام را از یک تولید کننده دریافت نموده است (به عنوان مثال شرکتP&G). شرکتP&G  نیز مواد خام را از تأمین کنندگان متعددی که هر یک از آن‌ها نیز ممکن است دارای تأمین کنندگانی باشند دریافت می‌کند.

به عنوان نمونه، بسته بندی ماده شوینده ممکن است از شرکت Teneco  دریافت شود و این شرکت نیز مواد خام خود را از سایر تولید کنندگان دریافت می‌کند. بدین ترتیب یک زنجیره تأمین به وجود می‌آید. تصویر زیر این زنجیره تأمین را  به صورت کاملا ساده نشان می‌دهد.

زنجیره تامین یعنی چی؟

در زنجیره تامین چه چیزهایی جریان دارد؟

زنجیره تأمین مکانیسمی پویا داشته و جریان همیشگی از اطلاعات، محصول یا مواد و مبالغ نقدی (پول یا سرمایه) در سطوح مختلف آن وجود دارد. در مثال فوق فروشگاه محصول، اطلاعات محصول و همچنین قیمت را در اختیار مشتری قرار می‌دهد. مشتری نیز با پرداخت بهای محصول، جریانی از پول در زنجیره تأمین ایجاد می‌کند. وال‌مارت نیز اطلاعات مربوط به موجودی کالای خریداری شده را تحت عنوان سفارشات بازپرسازی (تکمیل موجودی) به انبار و یا توزیع کننده انتقال می‌دهد. در ادامه انبار یا توزیع‌کننده کالاهای سفارش شده را به فروشگاه می‌فرستد. به همین ترتیب در سرتاسر زنجیره تأمین می‌توان جریان اطلاعات، محصول و پول را مشاهده کرد.

زنجیره تامین یعنی چی؟

مثال زنجیره تامین شرکت دل (Dell)

در این مثال به طور ساده بخشی از زنجیره تأمین شرکت دل (Dell) بیان می‌شود. زمانی که مشتری به طور آنلاین از شرکت دل خرید می‌کند، زنجیره تأمین شامل مشتری، وب سایت شرکت که سفارش مشتری را می‌گیرد، کارخانه مونتاژ شرکت دل و تمامی تأمین کنندگان دل و نیز تأمین کنندگان آن‌ها می‌شود. وب سایت اطلاعاتی را برای مشتریان از جمله قیمت، انواع محصول و موجود بودن محصول فراهم می‌کند. با انتخاب یک محصول، مشتری اطلاعات سفارش خود را وارد کرده و قیمت محصول را می‌پردازد. در سایر مراحل زنجیره تأمین از اطلاعات سفارش مشتری برای تأمین سفارش استفاده می‌نماید. این فرایند (خرید کامپیوتر) نیز در خود جریانی از اطلاعات، محصول و پول را میان مراحل و سطوح مختلف زنجیره تأمین به وجود می‌آورد.

نقش مشتری در زنجیره تامین

‌در هر دو مثال مشتری جزئی از زنجیره تأمین است. در واقع مقصود اصلی فعالیت هر زنجیره تأمین ارضای نیازهای مشتریان طی فرایندی است که در آن منافع و سود برای هر یک از عناصر درگیر بوجود آید. فعالیت‌های زنجیره تأمین با سفارش مشتری آغاز می‌شود و با همان مشتری که سفارش خود را دریافت کرده پایان می‌یابد. شناسایی اجزای تشکیل دهنده زنجیره تأمین، چگونگی ارتباط آن‌ها، ساختار زنجیره تأمین و نحوه جریان اطلاعات، مواد و نقدینگی نقش حیاتی در مدیریت زنجیره تأمین ایفا می‌کند.

زنجیره تامین یعنی چی؟

اهداف زنجیره تامین

هدف هر زنجیره تأمین ایجاد بیشینه ارزش کل برای تمامی عناصر درگیر در آن از مشتری تا اولین تأمین کننده می‌باشد. ارزش در زنجیره تأمین به معنای تفاوت میان ارزش محصول یا خدمت نهایی برای مشتری و هزینه یا تلاش‌هایی است که زنجیره تأمین برای برآورده کردن نیاز مشتری صرف می‌کند. برای اغلب زنجیره های تأمین تجاری، ارزش مترادف با سود آوری کل در نظر گرفته می‌شود، یعنی تفاوت میان درآمد حاصل از پرداخت مشتری و کل هزینه های زنجیره تأمین.

البته علاوه بر سود اهداف دیگری نیز در زنجیره‌های تأمین قابل شمارش می‌باشند که از جمله آن‌ها می‌توان به حفظ محیط زیست، افزایش قابلیت اطمینان، افزایش پاسخگویی و … اشاره نمود.

سودآوری کل یا سودآوری هریک از حلقه های زنجیره تامین؟

از آنجا که هدف اغلب زنجیره های تأمین تجاری سودآوری است؛ زنجیره تأمین با سودآوری بیشتر، زنجیره تأمین موفق‌تری است. موفقیت زنجیره تأمین با معیار سودآوری کل زنجیره تأمین -که میان سطوح مختلف آن تقسیم می‌شود- اندازه گیری می‌شود و نه سودآوری هر یک از سطوح زنجیره تأمین به تنهایی. به عبارت دیگر در برخی موارد تمرکز بر سودآوری یک بخش به تنهایی ممکن است منجر به کاهش سود کلی زنجیره تأمین شود.

در  مطالب بعدی بهینگی به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz