رهبران درونگرا : مزایای پنهان مدیرانِ خاموش - بهینگی

رهبران درونگرا : مزایای پنهان مدیرانِ خاموش

اشتراک گذاری :
رهبران درونگرا : مزایای پنهان مدیرانِ خاموش

“برون گراها بهترین رهبران می شوند”. یک جمله حکیمانه که در محیط کسب و کار زیاد شنیده می شود. تحقیقات دانشگاهی زیادی نیز ازاین جمله حمایت کرده اند. برونگراها در هنگام استخدام و ترفیع بیشتر به چشم می آیند. سرپرستها و حتی زیردستان، آنها را دارای اثربخشی بیشتری می دانند. اما به نظر میرسد کلیشه فوق بایستی قدری بازنگری شود. این تحقیق نشان داده است که در برخی شرایط، رهبران درونگرا ممکن است عملکرد بهتری از خود نشان دهند.

برونگرا باش، پادشاهی کن!

در حالیکه حدود ۵۰ درصد جامعه برونگرا هستند، ولی ۹۶ درصد مدیران دارای شخصیت برونگرا هستند. هرچه در سلسله مراتب سازمانی بالاتر می رویم، تعداد افراد برونگرا افزایش می یابد. نمودار زیر، که بر مبنای مطالعه ۴۰۰۰ مدیر در سال ۲۰۰۹ در صنایع ایالات متحده تهیه شده است، درصد مدیران با شخصیت برونگرایی را در هریک از سطوح مدیریت نشان میدهد.

رهبران درونگرا : مزایای پنهان مدیرانِ خاموش

رهبران درونگرا و رهبران برونگرا

رهبران برونگرا دارای نقاط قوت مهمی هستند. کم و بیش آنها می توانند در مرکز فرماندهی و توجه قرار گرفته و هربحث یا مذاکره ای را در اختیار خود داشته باشند.

اما در محیط پویا و غیرقابل پیش بینی کسب و کار، درونگراها اغلب رهبران اثربخش تری هستند. خصوصا زمانی که کارکنان خودفعال(Proactive) بوده و ایده های خود را برای بهبود کسب و کار به صورت خودجوش ارائه می کنند. اینگونه رفتارهای کارکنان خودفعال ممکن است برای مدیران برونگرا تهدیدآمیز به نظر برسد. در مقابل، رهبران درونگرا تمایل دارند تا به دقت به صحبتهای دیگران گوش دهند. رهبران درونگرا پذیرش بیشتری نسبت به پیشنهادات نشان میدهد.

تحقیق اول: رهبران برونگرا در فروشگاه های توزیع پیتزا

برای آزمون این ایده، یک مطالعه میدانی انجام شد. پرسشنامه ای برای کارکنان و مدیران ۱۳۰ فروشگاه یک شرکت توزیع پیتزا در ایالات متحده فرستاده شد. این فروشگاه ها به صورت فرانشیز کار می کنند. از مدیران خواسته شد تا میزان درونگرایی و برونگرایی خود را مشخص کنند، و از کارمندان نیز خواسته شد تا میزان خودفعالی و خودجوششی خود را مشخص کنند.

در ادامه، داده های سودآوری هریک از فروشگاه ها جمع آوری شد. ضمنا سایر متغیرهای موثر مانند جمعیت هرمنطقه کنترل شد. نتایج نشان می دهد که در فروشگاه هایی که کارمندان خیلی خودفعال نباشند، رهبران برونگرا منجر به سودآوری به میزان ۱۶ درصد بیشتر از میانگین شده اند. اما در فروشگاههایی که کارگران خودفعال بوده و ایده پیشنهاد می دهند، رهبران برونگرا ۱۴ درصد کمتر از میانگین سودآوری داشته اند.

بیشتر بخوانید:  شادترین افراد به دنبال دشوارترین مسائل هستند

تحقیق دوم : رهبران برون گرا در گروه های آزمایشی دانشجویان

به طور مشابه، یک تحقیق آزمایشگاهی دیگر از ۱۶۳ دانشجو انجام گرفت. در این تحقیق دانشجویان به صورت گروهی کار می کردند تا تعداد تی شرتهایی که می توانند هرگروه در ۱۰ دقیقه تابزند، شمارش شود. هر گروه یک رهبر و ۴ عضو داشت که دو نفر از اعضا، دستیاران تحقیق بودند. برای اینکه رفتار رهبر هر گروه را تحت تاثیر قرار دهیم، قبل از شروع کار، رهبران گروهها باید جملاتی مطالعه می کردند. برخی جملات از رهبران برونگرا مانند جان اف کندی و مارتین لوتر کینگ و برخی جملات نیز از رهبران درون گرا مانند گاندی و لینکن انتخاب شده بود.

رهبران درونگرا : مزایای پنهان مدیرانِ خاموش

همچنین در برخی اعضای گروه نیز رفتار خودفعالانه از قبل برنامه ریزی کردیم. به عنوان نمونه، یکی از اعضای گروه که دستیار تحقیق بود بعد از ۹۰ ثانیه کار را متوقف می کرد و پیشنهاد می داد تا کار را به روش بهتری انجام دهند.

گروهها با اعضای خودفعال وقتی رهبر درونگرا داشتند، عملکرد بهتری نشان میدهند. به طور متوسط، ۲۸ درصد تی شرت بیشتری تا می زدند. رهبران برونگرا  از این پیشنهادات احساس خوشایندی نداشته و در برابر پیشنهاداتِ اعضای خودفعال پذیرندگی نداشتند. در حالیکه رهبران درونگرا، به دقت گوش داده و به اعضای گروه حس ارزشمندی داده و آنها را به سخت کوشی انگیزش می دهند.

رهبران درونگرا : شکستن کلیشه ها

درونگراها برای موفقیت به عنوان رهبر کار سختی دارند. آنها بایستی در ابتدا بتوانند بر یک خطای فرهنگی و شناختی غلبه کنند. در یک نظرسنجی در سال ۲۰۰۶، ۶۵ درصد از مدیران ارشد شرکتها برونگرایی را مانعی در برابر رهبری می دانستند. تحقیقات متعدد دیگری نیز نشان داده است که رهبران برونگرا در ایالات متحده از نظر مردم موفقتر ادراک می شوند.

بدنیست اکنون قدری این کلیشه را بازبینی کنیم. اگرچه مدیران برونگرا بهترین رهبران به نظر می رسند و کارکنان خودفعال نیز بهترین کارمندان، اما ترکیب این دو می تواند نسخه ای برای شکست سازمانها باشد. رهبرانی که خاموش تر هستند و آرام تر صحبت می کنند، ممکن است توانایی استخراج بهترین عملکردها را از کارکنان خودفعال داشته باشند.

رهبران درونگرا : مزایای پنهان مدیرانِ خاموش

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz