راهنمای مدیران برای کار با افراد مشکل ساز مجموعه - بهینگی

راهنمای مدیران برای کار با افراد مشکل ساز مجموعه

86
0
اشتراک گذاری :
راهنمای مدیران برای کار با افراد مشکل ساز مجموعه

اینفوگرافی راهنمای مدیران برای کار با افراد مشکل ساز مجموعه

راهنمای مدیران برای کارکنان مشکل ساز:

انسان‌ها اسا‏سا با یکدیگر ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌متفاوتند. خواسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و ارزش‏ هایشان نیز متفاوت است. این وظیفه ماست که به افراد ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‎‎‎‎‎‎‎‎‎پیرامون خود این‌گونه بنگریم که هرکس مانند خود ما دارای معایبی است و باید در رفع آنها تا حد امکان، تلاش کنیم. محیط شرکت مانند واحد اجتماعی خانواده، نیازمند آرامش و همدلی است که اگر مهم‏‏‏‏‏‏‏‏‏ترین عامل موفقیت آنها نباشد، حتما یکی از مهم‌ترین آنها خواهد بود. بنابراین علاوه بر نقشی که کارکنان نسبت به هم دارند، مدیر هر مجـموعه نیز باید ‏‏‏‏‏این تـوان را داشته باشد که معایب و مشکلات را شناخته و با تدبیر آنها را حل کند.

کارکنان مشکل ساز

همیشه اولین و بهترین اقدام برای رسیدن به آرامش، حذف عوامل مشکل‏ ساز نیست. چه بسا اصلاح آنها، الگویی مناسب برای سایرین باشد. با این مقدمه باید دانست که همه مدیران در حرفه خود با کارکنان مشکل‏ ساز برخورد خواهند کرد، زیرا همیشه کارکنان مشکل‏ ساز وجود دارند. وجود کارکنان مشکل‌ساز در محیط کاری، گاه ممکن است، محیط را به یک جهنم واقعی تبدیل کنند. محیطی که کار در آن عذاب‌آور و بیمار ‌کننده است. محیط کار مجموعه‌ای از همکاران‌ خوب، بد و مشکل‌ساز است. همکاران خوب که تکلیفشان مشخص است. همکارانی هستند که همیشه و همه جا می‌توانید به آنها اعتماد کنید. خوش به حالتان اگر چنین همکارانی در کنار خود دارید. همکاران بد، افرادی هستند که باعث آزار و ناراحتی دیگران می‌شوند اما خودشان هم نمی‌دانند چه اشتباهی می‌کنند. یعنی دارای خلق و خوی خاص خود هستند.

چرا کارمندان مشکل ساز این‌گونه هستند؟

کارمندان مشکل‏ ساز این نوع رفتار را ساده‏ ترین روش می‌دانند، چون احتمالا در گذشته برای‏ آنها کارساز بوده است. شاید هم بدون آگاهی این رفتارها را انتخاب می‌کنند، زمانی در برخورد با کارکنان موفق می‌شوید که بتوانید تاثیرات این رفتارهای نامطلوب را کاهش دهید. یکی از دلایل بسیار مهم در بیشتر اداره‌ها عدم اجرای “شرح وظایف کارکنان” به صورت واقعی است. البته به گونه‌ای که کارمند یا کارگر با استناد به آن بتواند وظایف و حیطه کاری خود را بشناسد. البته همه سازمان‌ها و اداره‌ها این شرح وظایف را دارند ولی نه در حدی که بشود بصورت عملی به آن استناد کرد. بیشتر کارها در این گونه محیط‌ های کاری به صورت سلسله مراتبی به کارکنان دیکته می‌شود! این یکی از دلایل مهم وجود و گسترش چنین فرهنگی زشت در محیط کار است و بیشتر مشکلات از همین جا شروع می‌‌شود…

راهنمای مدیران برای کار با افراد مشکل ساز مجموعه/ اینفوگرافی بهینگی

نتیجه آرمانی در برخورد با کارکنان مشکل‏ ساز، رسیدن به راه‌حل توافقی است و می‏دانید این گونه رفتارها ادامه دارد مگر شما به یک تعامل برسید. کارکنان لازم دارند بدانند چه رفتارهایی مطلوب و چه رفتارهایی نامطلوبند. بیان آنها به صورت شفاف از سوی مدیر، همیشه ایده آل بوده است. پس مطمئن شوید که کارکنان این سیگنال‌ها را ازسوی شما دریافت کرده‌اند و پیامد‌ها و نیازهای آنرا درک می‌کنند.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz