دغدغه ای به نام بازار کار - بهینگی

دغدغه ای به نام بازار کار

110
0
اشتراک گذاری :
دغدغه ای به نام بازار کار

دغدغه ای به نام بازار کار

وقتی از کار صحبت می کنیم چند مورد را بدون بیان کردن صریح مد نظر قرار می دهیم، مواردی مثل حقوق، ساعات کاری، بیمه، فاصله از محل سکونت، سرویس، موقعیت اجتماعی، مزایا، پاداش، مرخصی، اضافه کار و… . الویت های این موارد برای افراد مختلف متفاوتند.

تصمیم گیری وقتی سخت می شود که نرخ بیکاری بالا باشد و برای هر شغل متقاضیان زیادی وجود داشته باشد، آن وقت اگر شما همه شرایط شغلی را بپذیرید حال نوبت به کارفرما می رسد تا شما را گزینش کند و در صورت عبور از فیلترهای در نظر گرفته شده استخدام شوید. با توجه به شرایط شما و ارزش هر کدام از معیار های مطرح شده انتخاب شغل برای شما به یک تصمیم گیری چند معیاره تبدیل می شود.

گاهی اوقات یک مهندس حاضر است کارگری کند ولی بیکار نباشد.

دغدغه ای به نام بازار کار

قانون جذب

قصدم این است که باز تعریفی از قانون جذب داشته باشم اینکه یک جا بنشینید و منتظر باشید تا شغل مورد نظر برای شما مهیا شود تنها توهمی بیش نیست این بدین معناست که مثل دوچرخه برای حفظ تعادل باید حرکت کنید.

در واقع برای فهم ما چند قسمت را حذف می کنند و می گویند خواستن برابر است با داشتن ولی اینگونه نیست، شما برای اینکه به خواسته تان برسید باید انتخاب پذیر شوید این بدین معناست هر چقدر خواسته تان بزرگ است شما نیز باید رشد کنید تا اجازه پیدا کنید که به گزینه های روی میز اضافه شوید. یک مثال جالب مثل شخصی است که بدون باز کردن حساب بانکی می خواهد برنده شود ولی این امری است محال؛ برای اینکه در موقعیت شغلی پذیرفته شوید باید حداقل ها را داشته باشید، حال هر گزینه ای بیشتر از حداقل ها داشته باشید شما نسبت به دیگران امتیاز بیشتری دارید و به طرف مقابلتان که کارفرماست اجازه می دهید تا شما را انتخاب کند. به قانون جذب اجازه بدهید کارش را بکند و بهترین باشید تا لایق بهترین ها شوید.

بازار کار مهندسی

مهندسی صفر کیلومتر را در نظر بگیرید که هر روز منتظر است از بهترین کمپانی ها برایش درخواست همکاری فرستاده شود و در این توهم است که به زودی به سر کار می رود، در مقابل مهندس صفر کیلومتری را در نظر بگیرید که مشغول یادگیری نیاز های بازار کار است و از طرفی برای همه شرکت ها رزومه پر میکند و می فرستد و در واقع اجازه می دهد تا انتخاب شود.

سوالی که از من می پرسند این است که بازار کار مهندسی صنایع چطور است؟

برای پاسخ به این سوال چندین مورد باید مد نظر قرار داده شود چون معیار های من با شما کاملا متفاوت است؛ کاری که برای من ایده آل است شاید اصلا در وسعت دید شما نباشد. در خیلی موارد بازار کار مدیریت ها بهتر از صنایع است و در خیلی موارد برعکس.

امیدوارم در هر رشته ای هستید و در هر کجا موفق و موید باشید.

نویسنده مطلب: محمد حسین عامری

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

آخرین مطالب منتشر شده توسط نجمه آروین (صفحه ی نویسنده)

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz