در مسیر موفقیت با تمام نیرو و توان تان حرکت کنید - بهینگی

در مسیر موفقیت با تمام نیرو و توان تان حرکت کنید

اشتراک گذاری :
در مسیر موفقیت با تمام نیرو و توان تان حرکت کنید

شما در خصوص مقصدتان تصمیم گرفته و به فرودگاه رسیده اید و سوار هواپیما شده اید و سرجای تان نشسته اید. حال آماده انجام مهمترین مرحله هستید: برخاستن از زمین و پرواز، بدون این که تضمینی برای موفقیت وجود داشته باشد. این نقطه عطفی در زندگی شما و هر فرد موفقی به شمار می رود.
هواپیما روی باند به حرکت درمی آید تا اجازه برخاستن را از برج مراقبت بگیرد و پرواز را شروع کند. این زمان بسیار اهمیت دارد. برخاستن، شروع سفر شما به سوی مقصد به حساب می آید.

زمانی که هواپیما اجازه برخاستن می گیرد، خلبان با تمام سرعت آن را به حرکت درمی آورد. هواپیما ابتدا آهسته حرکت کرده و سپس سرعت می گیرد و سریع تر و سریع تر می رود تا سرانجام به هوا بلند می شود.
در این لحظه که خلبان ها به آن جمع شدن چرخ ها می گویند، شروع رسمی پرواز به حساب می آید.

تفاوت افراد موفق و افراد معمولی

در مسیر موفقیت با تمام نیرو و توان تان حرکت کنیدسوال مهمی که مطرح می شود این است: چه می شود اگر خلبان به جای این که با ۱۰۰ درصد سرعت حرکت کند، از ۸۰ یا ۹۰ درصد قدرت موتور استفاده کند؟ تمام خلبان ها یک جواب به این سوال خواهند داد. اگر هواپیما با سرعتی کمتر حرکت کند، هرگز به سرعت مطلوب برای برخاستن نمی رسد. هواپیما همین طور روی باند حرکت می کند و هرگز به هوا بلند نمی شود.

این امر نشان دهنده تفاوت بین موفقیت و معمولی بودن در زندگی است. افراد موفق در سفر جدید به سوی مقصد با تمام سرعت حرکت می کنند. آن ها تخت گاز می روند و به ویژه در آغاز هر تلاشی، کارشان را با تمام وجود انجام می دهند.

در دستیابی به موفقیت، شاید هیچ چیز مهم تر از تدارک و آمادگی شما برای انجام کار نباشد؛ باید با تمام وجود کار کنید تا به هدف برسید.
از سوی دیگر، افراد متوسط هرگز با تمام سرعت حرکت نمی کنند. آن ها به دنبال راه هایی هستند که کمترین میزان کار و تلاش را داشته باشند. درنتیجه هرگز به لحظه برخاستن از زمین نمی رسند. آن ها هرگز به هوا بلند نمی شوند و هرگز به موفقیت نمی رسند.

قدم اول را در مسیر موفقیت بردارید

تفاوت اصلی بین عظمت و زندگی معمولی در این است که افراد موفق، اهداف بزرگی برای خود برمی گزینند، برای رسیدن به هدف به دقت برنامه ریزی می کنند و سپس اولین گام را برمی دارند.
افراد متوسط مانند افراد موفق، امید، رویا، آرزو و خواسته هایی دارند اما وقتی پای واقعیت به میان می آید، عقب نشینی می کنند. چیزی در درون این افراد مانع می شود که آن ها قدم اول را بردارند. ترس شان از شکست در لحظه تصمیم گیری بر آن ها غلبه کرده و اجازه نمی دهد درست فکر کنند.

بیشتر بخوانید:  تعیین اهداف فردی : برنامه ریزی برای همه عمر

” در سواحل ناامیدی، استخوان کسانی دیده می شود که در لحظه پیروزی تعلل کرده و با تردیدشان همه چیز را از دست داده اند. “

در مسیر موفقیت با تمام نیرو و توان تان حرکت کنیدمهم ترین عامل، شجاعت است

لازمه مهم موفقیت، شجاعت است. وینستون چرچیل می گوید: “شجاعت مهم ترین فضیلت است زیرا همه چیز به آن بستگی دارد.”
مارگارت تاچر نیز معتقد است همه چیز به شجاعت در لحظه تصمیم گیری وابسته است.
رابرت گرین، نویسنده کتاب قدرت، می گوید: ” همیشه شجاع باشید. جسارت اغلب برای تان دردسر ایجاد می کند اما جسارت بیشتر شما را نجات می دهد. ”

تا جایی که می توانید ببینید، پیش بروید

باید هدف تان را درست بشناسید اما در راه رسیدن به آن انعطاف پذیر باشید. مهم نیست چطور برنامه ریزی و سازماندهی کرده باشید. شرایط پیش بینی نشده ای شما را مجبور می کند برنامه های خود را بارها و بارها تغییر دهید. اما باید آماده برداشتن اولین گام باشید.

خوشبختانه همیشه می توانید به قدر کافی دوردست ها را ببینید تا قدم اول را بردارید. طبیعت در این راه به شما کمک کرده و راهتان را تسهیل می کند. وقتی درمورد مقصدتان تصمیم گیری کردید، طبیعت گام اول را به شما نشان خواهد داد. طبیعت با این کار مشخص می کند که شما واقعا مصمم هستید یا خیر.

وقتی با ایمان قدم برمی دارید، حتی اگر بتوانید گام بعدی را ببینید، طبیعت نتیجه می گیرد که شما مصمم هستید و گام بعدی را نشان تان می دهد و وقتی قدم برداشتید، باز هم طبیعت گام بعدی را به شما نشان می دهد. همیشه می توانید یک یا چند قدم بعدی را ببینید و وقتی قدم برداشتید می توانید مسافت بیشتری را دیده و برای گام های بعدی آماده شوید.

تلاش برای رسیدن به تعالی

برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید مانند خلبانی که اشاره کردیم با تمام سرعت حرکت کنید تا از زمین بلند شوید. باید سخت کار کنید تا بتوانید به موفقیت موردنظرتان برسید. باید در کارتان به درجات عالی دست یابید. برای استفاده از تمام پتانسیل تان باید از قبل تصمیم بگیرید که بهترین باشید و به ۱۰ درصد افراد برتر حوزه کاری خود بپیوندید. خوشبختی، پاداش و رضایت مخصوص افراد موفق است. سایر مردم صرفا از چیزهایی که باقی مانده، استفاده می کنند.

در مسیر موفقیت با تمام نیرو و توان تان حرکت کنیدگری بکر، برنده جایزه نوبل اقتصادی ۱۹۹۲ در مقاله ای راجع به ” شکاف نابرابری ها ” در آمریکا می نویسد و نشان می دهد که این نابرابری ها مربوط به تفاوت مهارت هاست. از آن جایی که ما در جامعه ای با تکنولوژی بالا زندگی می کنیم، بیشتر پاداش ها نصیب افرادی می شود که به طور مداوم دانش و مهارت های خود را ارتقاء می دهند. بالاترین درآمدها را افرادی دارند که همیشه راه های جدید درآمد را با افزودن ارزش بیشتری یاد می گیرند.

هرچه بیشتر بگذارید، بیشتر دریافت می کنید

علاوه بر این، خانوارهایی با درآمد بالا، ساعات بیشتری را نسبت به خانوارهای کم درآمد مشغول کار هستند. کارفرما، تاجر، مدیر ارشد در سطوح پردرآمد پنجاه و نه ساعت در هفته کار می کنند. در ۲۰ درصد پایین خانوارهای کم درآمد، افراد کمتر از ۲۰ ساعت در هفته کار می کنند. به خاطر داشته باشید نمی توانید چیزی را که نکاشته اید، برداشت کنید.

بیشتر بخوانید:  مقصدتان را انتخاب کنید، افزایش ده برابری سرعت پیشرفت با تعیین اهداف

نویسندگان کتاب همسایه میلیونر، استنلی و دانکو، پس از ۲۵ سال مصاحبه به این نتیجه رسیدند که ۸۵ درصد میلیونرهای خودساخته موفقیت خود را مدیون کار زیاد می دانند. آن ها همیشه می گویند: ” من تحصیلات زیادی نداشتم. باهوش تر یا بهتر از بقیه نبودم اما از دیگران بیشتر کار می کردم. ”
افرادی که جزو ۱۰ درصد برتر حوزه کاری خود هستند، دو، پنج، ده یا حتی بیست برابر بیشتر از متوسط مردم درآمد دارند. شما می خواهید در آینده جزو این ده درصد برتر باشید؟

تمام ساعات کاری، مشغول کار باشیددر مسیر موفقیت با تمام نیرو و توان تان حرکت کنید

رعایت یک قانون، دستیابی شما به هدف و رسیدن به مقصد را تضمین می کند: تمام ساعات کارتان را کار کنید. وقتی سرکار می روید کار کنید. وقت تان را با گفتگو با همکارن هدر ندهید. تمام طول روز کار کنید. سعی کنید کمی زودتر کار را شروع کرده و بیشتر کار کنید و در پایان روز، کمی بیشتر بمانید. در تمام این مدت فقط مشغول کار باشید.

از معاشرت با افرادی که وقت تان را هدر می دهند، خودداری کنید. بیشتر مردم با نصف سرعت یا کمتر کار می کنند. آن ها می خواهند درباره خانواده، ورزش، سیاست و دیگر مسائل غیرکاری با هم صحبت کنند. به آن ها بگویید ترجیح می دهید پس از کار با آن ها حرف بزنید اما الان باید به کارتان برسید.

فهرستی از کارهای روزمره تان را به ترتیب اولویت تهیه کنید. از مهم ترین کار شروع کنید و تا ۱۰۰ درصد آن را تکمیل نکرده اید به کار دیگری نپردازید. سعی کنید به عنوان سخت کوش ترین کارمند شرکت تان شناخته شوید. تمام طول روز کار کنید.

موفقیت تصادفی نیست. موفقیت کاملا قابل پیش بینی است. اگر کار افراد موفق را در پیش بگیرید، سرانجام به همان نتیجه خواهید رسید. هیچ چیز نمی تواند مانع پیشرفت شما شود مگر خودتان.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

2 کامنت برای "در مسیر موفقیت با تمام نیرو و توان تان حرکت کنید"

به من اطلاع بده
avatar
نمایش بر اساس:   جدیدترین ها | قدیمی ترین ها | محبوب ترین ها
امیر
مهمان

واقعا عالی بود ممنون از مطالب مفید و خوبتون

wpDiscuz