خلاقیت و نوآوری - بهینگی

خلاقیت و نوآوری

67
0
اشتراک گذاری :
خلاقیت و نوآوری

انسان سرچشمه خلاقیت و تولید با ویژگی های تفکر و عقلانیت است که خود، رکن اساسی در توسعه و افزایش بهره وری به حساب می آید تا آن جا که صاحب نظران و کارشناسان امور سازمانی بر این نکته مهم تاکید می کنند که نقش نیروی انسانی در جهت شناخت سازمان به قدری مهم است که میتوان گفت: سازمانها را باید از روی افرادشان شناخت.

بنابراین با فرصت دادن به نیروی انسانی برای رشد و ترقی میتوان به توسعه کمی و کیفی سازمان افزود. خلاقیت یکی از صفات وجودی انسان است که می تواند تاثیر شگرفی بر توسعه و بهره وری سازمان بگذارد. در ادامه مطلب با خلاقیت و تاثیر آن بر افراد آشنا می شویم.

خلاقیت

درباره تعریف خلاقیت، آرای متفاوتی وجود دارد. آلبرت زنت گیورکی برنده جایزه نوبل فیزیک، خلاقیت را به مثابه نگاهی متفاوت به پدیده هایی که سایر مردم نیز آنها را می نگرند، تعریف کرده است.

بریان. و. ب آن را قدرت حل مسائلی دانسته است که هنوز حتی وجود ندارد و استیوبروک کاربرد قدرت تصور برای نگاه متفاوت به پدیده ها را با خلاقیت یکسان فرض کرده است.

خلاقیت و نوآوریولی تعریف جامعی که بتوان برای “خلاقیت” بیان کرد آن است که:

خلاقیت یعنی فرآیند مستمر “مسئله یابی”، “چاره جویی” و “حل مسائل”.

بر اساس این تعریف خلاقیت فرآیندی است که در آن فرد یا سازمان باید از سه ویژگی کشف مسائل، تعیین راه حل و امکان اجرای آن برخوردار باشد.

استعداد خلاقیت

غالب پیشرفت های بشری با گام های کوچک صورت گرفته است. نتایج حاصله از تمام آزمایش های روانی که تاکنون به عمل آمده است، به این موضوع اشاره دارد که استعداد خلاقیت به طور معمول تقسیم شده است.

کشفیات علمی مملو از موارد نامحدودی است که در آن افراد عادی، قدرت خلاقیت خارق العاده ای از خود نشان داده اند. حتی بعضی معتقدند که اغلب بهترین ایده ها به وسیله افرادی که در رشته مربوطه آماتور بوده اند، بوجود آمده است.

بیشتر بخوانید:  تقویت خلاقیت کودکان با آموزش روش های نقاشی

خلاقیت سن نمی شناسد

ژرژ لاتون، روان شناس آمریکایی اظهار می کند که قدرت فکری ما تا سن ۶۰ سالگی به رشد خود ادامه می دهد. از آن پس استعداد فکری ما چنان کند تحلیل می رود که در هشتاد سالگی می تواند تقریبا به خوبی ۳۰ سالگی باشد. وی تاکید می کند که با وجودی که افراد مسن، گرایش به از دست دادن سایر قوای خود مانند حافظه را دارند، ولی خلاقیت سن نمی شناسد.

جان میلتون شاعر انگلیسی قرن هفدهم، بینایی خود را در ۴۴ سالگی از دست داد، با این وجود در ۵۷ سالگی کتاب بهشت از دست رفته و در ۶۲ سالگی کتاب بهشت بازیافته را نوشت.خلاقیت و نوآوری

ژولیا واردها بهترین کتابی که نوشت، موقع غروب نام دارد که در ۹۱ سالگی به رشته تحریر درآورده است.

توماس جفرسون سومین رئیس جمهور آمریکا  در سن ۶۶ سالگی پس از گذراندن دوره ریاست جمهوری در منزل خویش در ویرجینیا اقامت گزید. ملاقات کنندگان وی از ابداعات بسیاری که در سنین ۷۰ و ۸۰ سالگی خلق نمود، متحیر می گردیدند.

نقش جنسیت در خلاقیت

تحقیقات علمی درباره مسئله خلاقیت نسبی زنان و مردان به نتایج قاطعی نرسیده است.

دکتر پال تورنس استاد دانشگاه مینوستا در آمریکا یک مطالعه تحقیقاتی با عنوان “تشخیص نقش جنسیت در تفکر خلاق” انجام داده است که تفاوت مهمی بین امتیازهای خلاقیت  در هیچ یک از دو جنس مرد یا زن نشان داده نشد.

نقش هوش در خلاقیت

تحقیقات علمی نشان داده است که هوش بالا برابر با داشتن استعداد خلاقیت نیست.

دانش آموزانی که دارای هوش زیادی هستند، الزاما جزء افرادی که ابداعی ترین ایده ها را خلق می کنند، نیستند. کودکانی که در کلاس، بهترین نمرات را می آورند بدون تردید در کارهای مربوط به حافظه رکورد خوبی بدست می آورند، ولی این بدان معنا نیست که آنان در خلق ایده های جدید نیز به همان اندازه مهارت دارند.خلاقیت و نوآوری

نقش تحصیلات در خلاقیت

براساس آزمایش های علمی در مورد استعداد خلاقیت، تفاوت کمی بین افراد مسن دانشگاه دیده و غیر دانشگاهی وجود دارد. در حقیقت تحصیلات، عامل اساسی به حساب نمی آید و بسیاری از افراد، با وجود فقدان کامل تحصیلات رسمی، موفقیت های برجسته ای در این زمینه بدست می آورند.

مثلا مورس که یک نقاش حرفه ای بود، تلگراف را اختراع کرد و یک معلم به نام ایلدی وتین مبدع ماشین پنبه پاک کنی بود.

خلاقیت و نوآورینقش فیزیولوژی در خلاقیت

دقت در زندگی افرادی که استعداد خلاقیت زیاد دارند، نشان داده است که راز موفقیت آنان، آن اندازه که در انرژی فکریشان است در استعداد خلاقیت آنان نیست.

از نظر فیزیولوژیکی استعداد فکری ما بسیار زیادتر از آن مقداری است که در سراسر عمر می توانیم مورد استفاده قرار دهیم.

لوئی پاستور یک سکته مغزی کرد که نیمی از مغز وی را از میان برد. با این حال پس از این سکته به بعضی از بزرگترین کشفیات خود نائل گردید.

جمع بندی

با ویژگی هایی که برای خلاقیت برشمرده شد، شناسایی افراد خلاق و زمینه سازی لازم برای بروز ایده ها و افکار آنان موجب خواهد شد تا سازمان در برخورد با مسائل و مشکلات بتواند از چاره جویی و راهکارهای آنان بهره مند گردد.

حضور این گونه افراد در بخش های مختلف ازجمله فروش و بازاریابی می تواند در اصلاح روابط بین موسسه با مشتری، مفید واقع شود. ایده هایی که منجربه موفقیت های چشمگیر سازمان در امر رقابت، تحولات تکنولوژیکی و افزایش فروش خواهد شد.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz